Mokinių rūkymo prevencija. Klausimynas ugdymo įstaigų administracijos darbuotojams.

Džiaugiamės pradėję vykdyti Klaipėdos miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Klaipėdos miesto ugdymo įstaigų teisinių ir organizacinių gebėjimų stiprinimas, įgyvendinant mokinių rūkymo prevenciją“, tuo prisidedami prie rūkymo prevencijos ir mažinimo Klaipėdos miesto ugdymo įstaigose.

Rūkymas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, sukeliančių daugelį sveikatos sutrikimų ar ūmių būklių. Tai širdies ir kraujagyslių ligos, kvėpavimo takų (astma, LOPL) ligos, onkologinės ligos (vėžys), kraujo ligos, odos ligos bei psichikos sveikatos ligos ir būklės. Tabako vartojimas yra didžiausias išvengiamas pavojus sveikatai Europos Sąjungoje. Rūkymas siejamas su 700 tūkst. mirčių kasmet. Lietuvoje rūkančių gyventojų dalis yra 5 proc. punktais didesnė negu ES vidurkis, todėl galima daryti prielaidą, kad dėl to patiriama didesnė nei vidutinė rizika ir žala.

Šiuo metu viena pagrindinių Lietuvos problemų rūkymo prevencijos srityje – augantys nepilnamečių, rūkančių elektronines cigaretes, skaičiai. Tabako vartojimo formos tapo patraukliomis, pritraukiančiomis ir kuriančiomis naujas subkultūras, todėl elektronines cigaretes naudojančių nepilnamečių vis daugėja. Tuo pačiu išryškėjo ir kita problema, su kuria susiduria Lietuvos ugdymo įstaigos – svarių, efektyvių ir veiksmingų priemonių, kovojant su elektroninių cigarečių vartojimu šiose įstaigose, nebuvimas.

Gyvybės mokslų ir edukologijos instituto (toliau – GMEI) vykdomo projekto metu siekiama sustiprinti kuo daugiau Klaipėdos miesto ugdymo įstaigų (gimnazijų, progimnazijų ir pagrindinių mokyklų) teisinius ir organizacinius gebėjimus, įgyvendinant mokinių rūkymo prevenciją šiose įstaigose, tuo pačiu ugdant atsakingą gyventojų požiūrį į savo ir visuomenės sveikatą.

Apie tyrimą atliekančią organizaciją

VšĮ „Gyvybės mokslų ir edukologijos institutas“ (toliau – GMEI) yra mokslinės ir taikomosios veiklos (tyrimai, analizės, veiklos vertinimas), kvalifikacijos tobulinimo, renginių organizavimo ir vykdymo, taip pat veiklos vertinimo (auditų) įstaiga, ilgą laiką veikianti Lietuvos sveikatos sistemoje bei pelniusi sveikatos sistemos ir gretutinių sričių dalyvių pasitikėjimą ir gerą vertinimą.

 

Ši apklausa yra anoniminė. Jos metu surinkti duomenys bus naudojami kaip apibendrinti statistikos duomenys.

Šis klausimynas skirtas ugdymo įstaigų administracijų darbuotojams

Mokinių rūkymo prevencija. Klausimynas ugdymo įstaigų administracijos darbuotojams.
Anketa neprieinama
Anketos rezultatai yra prieinami tik anketos autoriui
Susikurti savo anketą