Lopšelio-darželio "Pasaka" tėvų apklausa dėl ugdymo kokybės ir vaiko savijautos įvertinimo įstaigoje
11. Ką siūlytumėte tobulinti, gerinant ugdymo kokybę įstaigoje?
Jei vaikas yra labai savarankiškas ir namie jau daug ką moka, pats daro (apsirengti, apsiauti batukus ir pan.), tai leisti jam ir toliau tai daryti, nedarant už jį, kad toliau tobulėtų vaiko savarankiškumas, o ne grįžtų atgal..
Aš manau, kad auklėtojosm neturi taip būti sunku, leidžiant kokiam vaikiukui trupiti pamiegiti, nors jau laikas būna keltis, jie dar pakankamai maži, eina kalba apie lopšelį ir jie užaugs paskui igys kitą ritma , su patirtimi, bet kol kas vaikiukams reikia duoti pamiegoti, o auklėtojai nesunku uzmsti akį į vaikiuka kuris miega ir leisti jam pamiegoti jei nori, čia ne konvejaris ir jie dar turės savo gyvenime visokių sunkumu,Vaikus ne karui ruošiame , o gyvenimui, saugojant jų psichika , be to kiekvienas vaikas yra skirtingas, Taip kad mielosios auklėtojos leiskite mažiesėms pamiegoti jei jie to nori.
Taisykles turi buti visiems vienodos. Buvo duotas sarasas ka nupirkti vaikams. Kai kurios mamos principingai pasake "Nieko nepirkau ir nesiruosiu". Ir tikrai ne del to, kad neturi galimybiu, o neturi sazines. Jei visi tevai sitaip elgsis, tai vaikams nebus jokiu priemoniu ugdymui. Turi buti taikomos visiems vienodos salygos (buti privaloma).
Daugiau įsiklausyti į vaiko poreikius ar jis nori tai daryti jei nenori tuomet ką norėtų daryti. O ne versti daryt tai ko nenori.
Peržiūrėti vaikų kiekį grupėse, kai kurioms auklėtojoms trūksta oa
Neturiu padiulymu, viskas atrodo gerai 🙂
-
Atnaujinti grupes
Komunikaciją tarp tėvų ir valdžios. Kad auklėyojai nebūtų kaip laiškanešiai ir atsakomybės nėšėjai už visus darželio vadovybės priimamus sprendimus.