Lietuvos gyventojų nuomonė apie lietuvių kalbos mokymą vidurinėse mokyklose
Kodėl taip manote?
Butinai reikia moketi tarti ir suvokti kalbesiana
Mokinio kalbėjimo įgūdžių patikrinimas yra lyg išbandymas po kurio, mokinys pats gali įvertinti savo sugebėjimus ir nuspręsti ar juos reikia tobulinti įdedant daugiau pastangų.
Kalbėjimas vienas iš pagrindinių kalbos įrankių. Jei jau tikrinam žmogaus sugebėjimą ant popieriaus dėstyti mintis, gal patikrinkim, ar jis sugeba sakinį suregzti žodžiu...
Išgirsti žmogaus dėstomas mintis
Reikia išmokti rišliai perteikti mintis kalbant ir jas argumentuoti
grudina bendravime
Puikus drasos isbandymas
Kad kalbėdami mąstytų.
Manau, kad bet kurios kalbos mokyme, tokios užduotys yra naudingiausios. Kartais geriau pasakyti netaisyklingai, bet susišnekėti.(Pasijaučia išvykus į užsienį) Tokių užduočių nebuvimas mokinius priverčia išmokti teoriją, bet nepanaudoti praktikoj.
Gebėjimas mokėti reikšti mintis skladžiai svarbus ne tik mokykloje, bet ir tolimesniame gyvenime.