Lietuvos gyventojų nuomonė apie lietuvių kalbos mokymą vidurinėse mokyklose
Kodėl taip manote?
lavina kalbėjimą
Todėl, kad vis daugiau jaunų žmonių nebesugeba rišliai dėlioti žodžių ir sukurti sakinius, kurie nuo pradžios iki galo perteiktų pilną mintį ir nestokotų iškalbos, bei įvairiapusiškumo.
Jei baigi mokyklą turi mokėti nors kažkiek taisyklingai kalbėti
Manau, kad šie egzaminai neapibūdina realios situacijos, abituriento žinių ir yra tik formalumas.
Turime mokėti panaudoti turtingą savo kalbos žodyną, kalbėti pilnais sakiniais, aiškiai reikšti savo mintis.
Kadangi įskaitai buvo ruošiamasi iš anksto žinant temas, manau, kad tai nėra itin sudėtinga užduotis. Be to, pasirinkę studijuoti universitete turės gan dažnai daryti panašaus tipo pristatymus. Tiesa, reikėtų šiek atlaidumo iš mokytojų pusės, nes dauguma mokinių labai jaudinasi įskaito metu.
tai gera vieso kalbejimo praktika
dėl gebėjimo kontroliuoti buitinę, inertišką kalbą
Tai yra oratorystės pradmenys. Moklseiviai turės bendrauti su kitais žmonėmis ir pabaigę mokyklą, tad turi mokėti argumentuotai bendrauti.
Griežtas standartizuotas vertinimas riboja galimybes kalbėti natūraliai, kaip žmogus įpratęs, vartoti tarmišką kalbą, kelia papildomą stresą