Kur dingsta laikas?

Sveiki! Esu šešto kurso medicinos studentė, Roberta. Aš atlieku apklausą, kurios esmė išsiaiškinti visuomenės išmaniojo telefono ir socialinių tinklų naudojimosi tendencijas.

Labiausiai naujųjų technologijų yra paveiktos jaunesnės kartos, nes jos užaugo su šiomis technologijomis, kai niekas nežinojo ar reikia riboti jų naudojimą. Šiuo metu išmanųjį telefoną naudojantys žmonės, prie jo praleidžia apie 3-4 valandas per dieną. Yra spekuliuojama, jog ateityje šis skaičius gali didėti, nes vaikai vis nuo jaunesnio amžiaus pratinami prie ekranų.

Per didelis technologijų naudojimas gali pradėti reikštis elgesio problemomis (sunku bendrauti realybėje, viskas atrodo nepatogu, keblu ir pan.), sveikatos problemomis (dėl mėlinos šviesos – miego ritmo sutrikimai, dėl to atsirandantis nuovargis dienos metu -> sunkumas išlaikyti dėmesį, susikaupti, blogesni darbo rodikliai; tunelinis riešo sindormas, ,,Tech kaklas“, akių skausmas, galvos skausmas, nejudrumas, persivalgymas (dėl atitraukto dėmesio) ir kt. Negalėjimas atsitraukti sukelia ir eismo įvykius (vairuotojai nesutelkia dėmesio į kelią, o pėstieji neįsitikina, jog saugiai gali eiti per gatvę ir pan.).

Pavojų yra labai daug, bet klausimas, ar einant metams žmonėms atsiranda noras atsiriboti nuo perdėto telefono naudojimo bei socialinių tinklų? Tad šio tyrimo tikslas pabandyti palyginti skirtingo amžiaus jaunų žmonių grupės priklausomybę ar polinkį naudotis socialiniais tinklais bei telefonu. Kol kas tikimės, jog su amžiumi polinkis mažėja. Vis dėlto jeigu polinkis išlieka vienodas tarp amžiaus grupių, ateityje galime susidurti su labai daug problemų, su kuriomis sveikatos sistema gali būti nepasiruošusi tvarkytis.

Norintiems daugiau sužinoti, ar įvertinti savo polinkį (priklausomybę), galite rašyti el.paštu: [email protected]

1. Lytis:

2. Amžius:

    …Daugiau…

    3. Užimtumas:

    a) Kokį dalyką studijuojate? /Jei mokotės mokykloje, kurioje klasėje? / Jei dirbate, kokios srities Jūsų darbas?

      …Daugiau…

      4. Ar turite hobių ar veiklos, kurie sumoje užimtų >5val. per savaitę? (pvz.: sporto treniruotės + savanorystė organizacijoje; piešimas; šokiai+kinas+kalbos mokymasis ir pan.)

      5. Kiek kartų per savaitę susitinkate su draugais ar šeima kažkokiai veiklai (pvz.: išeinate pasivaikščioti, žiūrite kartu filmą, einate į restoraną) (neįeina pietūs per pertraukėlę):

        …Daugiau…

        6. Pasirinkite labiausiai tinkamą atsakymą į teiginį. Patogumo dėlei bus naudojami trumpiniai: Facebook – Fb, Instagram – Ig, socialiniai tinklai –ST.

        7. Kuriuos iš šių socialinių tinklų naudojate:

        Kitas variantas

          …Daugiau…

          8. Pasirinkite tinkamiausią atsakymą teiginiams/ klausimams:

          9. Kiek vidutiniškai per dieną sakytumėte, jog praleidžiate laiko prie soc tinklų - ,,scrolinimui“:

            …Daugiau…

            10. Kiek laiko įprastai galėtumėte išbūti nepasižiūrėję socialinių tinklų/ žaidimų telefone/ telefono?

              …Daugiau…

              11. Kiek laiko galėtumėte išbūti nepasižiūrėję socialinių tinklų/ žaidimų telefone/ telefono, jei išgirdote, jog atėjo pranešimas (,,notification‘‘)?

                …Daugiau…

                12. Kokius pagrindinius dalykus sekate FB, Ig, Snapchat?

                Kitas variantas

                  …Daugiau…

                  13. Ar galėtumėte sakyti, kad šie socialiniai tinklai yra pagrindinis jūsų žinių gavimo šaltinis?

                  14. Ar jaučiate, kad jums reikia kontroliuoti laiką praleistą prie soc tinklų?

                  15. Kaip manote, ar pasikeitė Jūsų vartojimo įpročiai lyginant su seniau (2-3m. prieš)?

                  Susikurti savo anketąAtsakyti į šią anketą