Abu tiesioginiai vaiko ugdytojai
Pedagogas tik pagalbininkas
Daug laiko praleidžia bendraudami ir su šeima, ir su pedagogais.
Todėl kad vaikai dalį laiko praleidžia ugdymo įstaigoje, dalį namuose.
Visi žmonės bendraujantys su vaiku atsakingi už jo komunikacijos ugdymą.
Pirmieji ugdytojai padedantys pagrindus yra tėvai o vėliau mokytojai žinoma kartu su tėvais tęsia ugdymą
Neužtenka vien pedagogų.
Nes visi tarpusavyje turi bendradarbiauti
Vaikas turi ugdytis tiesiog gyvendamas, o ne tik per specialias užduotis.
Svarbu, kad vaikas tolygiai gautų mokymąsi komunikuoti tiek ugdymo įstaigoje tiek ir namuose. Tai skatina vaikų norą į bendrauti.