Kariuomenės tradicijos
Ar žinote Lietuvos kariuomenės tradicijų, gyvavusių tarpukario Lietuvoje? (Šventės, simbolika kt.)
Kokios tai tradicijos?
- Ulonų pulkai. Yra net daina: Ulonai ulonai, Širmiejai žirgeliai, Širmiejai žirgužėliai, Jauniejai broleliai. Ant žirgo sėdėjau, Pintinais žibėjau, Prieš mane mergužėlė Kaip saulė žibėjo. Laimingai išjojau, Laimingai parjojau, Tik svetimoj šalelėj Su priešais kovosiu. Ceremonijalai,uniformos, su kariuomene susiję šventės,
- Dalyvavimas sekmadieninėse mišiose, valstybinėse šventėse, dalinio įkūrimo dienos paminėjimas, karininkų ramovių veikla, karininkų žmonų (birutiečių) veikla.
Ar žinote, Lietuvos kariuomenės tradicijų gyvuojančių šiais laikais? (Šventės, simbolika, kt.)
Kokios tai tradicijos?
- Šiais laikais vėl sugrąžinti tarpukariniai karinių vienetų pavadinimai (pvz. ulonai, husarai). Dar yra visokie ceremonialai kupini vadinamų ritualų, taip pat simboliai (kaip karo akademijos studentų žiedas). Gyvuoja ir šventės, pavyzdžiui sausio 1-oji yra Lietuvos vėliavos diena, kai pagerbiama Lietuvos vėliava. Pas karo akademijos studentus organizuojamos krikštynos. Kaip tradicija yra ir kariūnų priesaikos, šventinės uniformos, dėvimos valstyb. švenčių metu.
- 100dienio tradicija
- Dalyvavimas valstybinėse šventėse, dalinio įkūrimo ir vėliavos įteikimo daliniui dienų paminėjimas, karininkų klubų veikla, dalinio vado pareigų perdavimo ceremonija, tarpukario Lietuvos kariuomenės tradicijų ir simbolikos perėmimas ir tolimesnis puostelėjimas, aukštesnių karinių laipsnių įteikimo ceremonija.
Kokios tradicijos galėtų prisidėti ugdant patriotinius jausmus?
- Reikia, kad atsirastų autoritetas, kuris būtų tarp jaunimo, ir kurį jaunimas matytų kaip gerą, sektiną pavyzdį ir būtų suinteresuotas tuo geru pavyzdžiu sekti.
- Dalyvavimas valstybinių švenčių minėjimuose, paskaitos apie Lietuvos istoriją ir atmintinų istorinių vietų lankymas.
- alaus gerimas