Improvizacija- muzikos mokytojo kompetencijos dalis.

8. Ar muzikos pamokose reikalinga muzikinė improvizacija? kodėl ?

  1. Reikalinga. improvizuojant instrumentais (jeigu kalbama apie bendrojo lavinimo mokyklas), mokiniai gali pasijausti galintys kurti, nes neprofesionaliai improvizacijai nereikia daug ziniu, galima pajausti instrumenta ar balsa, jo spalvas, tembra, savybes...tai idomu, neiprasta, nekasdieniska. Per improvizacija galima rasti sasaju ir su paciu savimi, taip geriau pazinti save, nes improvizuojant kiekevieas pasakoja savo istorija. Improvizacija suteikia zmogui ir daugiau drasos ir laisves isbandyti naujus dalykus gyvenime, pavyzdziui groti, galbut vaidinti. Improvizuojant, gali atsiskleisti kai kuriu mokiniu talentai. Taip pat improvizuojant, pamoka tampa labiau asmeniska, mokiniai jauciasi labiau itraukti i veikla, nera spaudimo, kad reikia mokytis kazko namuose. Atsiranda mokytojo asmenybe, tokioje pamokoje mokytojas neisgirs: juk tai parasyta vadovelyje, kam tada moytojas reikalingas?". Pamoka tampa diskusine, atsiranda daugiau bendravimo, bendradarbiavimo, juoko, laisves.
  2. Jjjjnmk
  3. Nes muzikoje improvizuoti labai daug galimybių, tai meninės raiškos dalis.
  4. Būtinai reikalinga, kad vaikas būtų atsipalaidavęs, laisvas, drąsus
  5. Taip, vaikams patinka muzikuoti savaip. Pamoka tampa įdomesnė
  6. Taip.
  7. Reikalinga.
  8. Reikalinga, tačiau ir pats mokytojas turėtų gerai suprasti, kas yra improvizacija kaip ji atliekama, kokia nauda bus pasiekta pamokoje ir ką mokiniai su improvizacija gaus, kokia bus nauda.
  9. Manau, kad taip, mokiniai pratinasi prie kūrybiškumo atsiskleidimo, savarankiškumo, asmenybės atsiradimo...
  10. Taip. Laisvos asmenybės ugdymui. Gebėjimui garsais vaizduoti savo emociją, jausmus, vyksmą.