Improvizacija- muzikos mokytojo kompetencijos dalis.

7. Ar svarbu muzikos mokytojui mokėti improvizuoti? Kodėl?

  1. Labai svarbu. Muzikos mokytojas privalo mokėti improvizuoti, nes taip pamokos tampa gyvesnės, nuoširdesnės ir net prasmingesnės.
  2. Būtinai. Bent jau man, pamoka beveik visada pasisuka ne taip, kaip buvo planuota, todėl tose situacijose reikia improvizuoti. Šiuo atveju kalbu ne tik apie muzikinę improvizaciją. Na, o muzikoje improvizuoti tikrai svarbu. Dainuojant tuos pačius kūrinius, taip pat, kaip ir buvo suplanuota VISADA ir nekeičiant nieko - vaikams tiesiog atsibos. Muzikai privalo mokėti imprivizuoti, būti laisvi muzikoje.
  3. Bent jau aš norėčiau, bet fortepijono pamokose muzikos mokykloje visai puikiai apsieinu be šio gebėjimo...
  4. Taip
  5. Labai svabru, nes tik gerai supratęs improvizacines užduotis jis gebės jas gerai perteikti pamokos metu. Kitas dalykas improvizacija manau yra neatsikirmas muzikos pamokos elementas reikalingas mokytojui mokėti, kaip ir instrumento valdymas, teorijos supratimo ir kiti aspektai.
  6. Taip, mokytojas turi improvizuot kiekvienoje pamokoje, nes keičiasi vaikai, situacijos. Reikia mūsų darbe daug kūrybiškumo, lankstumo.
  7. Taip, nes tada galės prisitaikyti prie betkokios situacijos
  8. Taip, tai gali pagelbėti įvairiose gyvenimo situacijose ir, žinoma, vaikams parodyti, jog improvizacija yra malonus bei įdomus veiksmas.
  9. Svarbu, nes niekada nežinai kaip mokiniai reaguos į tam tikras užduotis ir kartais reikia mokėti staigiai priimti sprendimus, įvest pokyčius.
  10. Svarbu mokėti improvizuoti, bet, ko gero, dar svarbiau mokėti organizuoti improvizaciją.