Ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų darbuotojų nuomonė apie maitinimo organizavimą

Gerbiami Įstaigos darbuotojai,

Esu Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro maitinimo organizavimo skyriaus vedėja Alina Lukošiūtė. Atlieku apklausą apie maitinimo organizavimą Jūsų įstaigoje siekiant įvertinti įstaigos esamą valgiaraštį, Jūsų bendradarbiavimą su priskirtu dietistu ir kitus klausimus susijusius su maitinimu.

Dėkoju jog skyrėte savo laiko ir užpildėte anketą !!!

Pic
Jei atsakėte "Neigiamai" "Labai neigiamai" pakomentuoti kodėl ?
Kai kurie patiekalai nepatinka
Neskanu,neįvairus,mažos porcijos
Tačiau kartais maistas riebokas (pvz., sriuba), o žuvies kotletai labai neskanūs.
Trūksta įvairovės ir skonio.
Mažai daržovių,vištienos, žuvies.
Duoda daug patiekalų kuriu vaikai nevalgo. Neatsižvelgiama į mokytojų pastabas, ką ir ko vaikai nevalgo, kokių priedų nedėti į patiekalus , nes vaikai visai nevalgo.
neįvairus
Maistas neskanus, sausas.
Galėtų būti įvairesnių košių, pvz. manų, makaronų,, ryžių. Visiškai racione nėra dešros, dešrelių, virtų bulvių cepelinų, sūrio lazdelių ( vieną kart į savaitę gali įtraukti), vaikams tai būtų džiaugsmas bei skaniai pavalgytų.
Norėčiau įvairesnių patiekalų, kad į savaitę kartą būtų kepsnys iškeptas ar daržovių mišrainės įvairesnės būtų.
Ne visus patiekalus vaikai valgo, patiekalai kartais vizualiai neatrodo gerai.
Per daug kartojasi patiekalai. Trūksta įvairoves ir salotų daugiau. Mažai natūralios mėsos patiekaluose.
Maistas atrodo labai neestetiškai, beskonis ir t.t.
Norisi daugiau įvairesni maisto.
Labai skuedus menių.
Trūksta įvairovės, ypač kas liečia mėsinius patiekalus, žuvies patiekalus, taip pat ir su blynais.
Maistas be skonio. Ar vaikams reikalinga tiek daug prieskoninių žolelių, kurios plaukioja ir erzina vaikus? Alyvuogių aliejus kartina maistą. Pavalgius maisto pučia vidurius ir kyla rūgįtingumas.
Metame maistą į atliekas kibirais. Nei pati valgau, nei vaikų negaliu versti. L.daug kruopų, kurios atsikartoja vos ne kasdien. Vakarienei daug miltinių patiekalų, kurie sukietėja ir vaikai nevalgo.
Vaikai nevalgo, trūksta skonio, pagrinde vien mėsos troškiniai, su morkomis ir dar kokiom kartu kruopom. Ar čia sveikas maistas?. Sriubos lb tirštos, o vaikai prašo "skystuko". Pvz: burokėlių sriuba, kartu pupelės ir dar kopūstų pridėta. Pilam į atliekas, valgo su ašarom. Pupelių aplamai vaikai nemėgsta, pučia jiems pilvukus. Blynai ir tie prasti, o dar šalia duoda rūgštų jogurtą ir t. t. Lbai suprastėjo maistas kaip pasirinko "ale sveiką", pagal Bogušienės knygą.Kur gryna mėsytė, kur vištos blauzdelės, sūreliai desertiniai? kuriuos vaikai valgė kažkada.O kad maistas visai be druskos , dietinis galima sakyti, ar nepažeidžiamos vaikų teisės valgyti skaniai, sveikai ? Juk druskoje esantys mineralai žmogaus kūne veikia kaip elektrolitai. Jie padeda palaikyti skysčių balansą, nervų impulsus bei raumenų funkciją. Ar yra gautas tėvų sutikimas vaikus maitinti dietiškai??? nes dabar būtent taip yra mūsų įstaigoje.
Maistas neskanus,neestetiskas
Valgiaraštį reiktų koreguoti.
Vaikams nepatinka, kai kurie patiekalai, net neliečia, tenka išmest.
Todėl,kad patiekalai labai dažnai būna tie patys. Retai kada keičia
neskaniai atrodo maistas
vaikai nevalgo žuvies.Nevalgo troškinių,padažo,o jo vis būna.
Galėtų būti įvairesnių daržovių, vaisių, uogų, grūdinių grūdų.
Pasigendu maisto įvairovės. Daugiausia dominuoja varškė,grikiai ir morkos. Be to norėtųsi ir daugiau prieskonių. Labai jau bedruskis,prėskas maistas.
1. Susidaro nemažos maisto atliekos, todėl galima spręsti, jog maistas vaikams yra neskanus. 2. Darželyje, kuriame dirbu yra patiekalų, kurių konsistencija yra per skysta, todėl susidaro tam tikrų maisto produktų nuostolių, pavyzdžiui, žuvies maltinis su cukinija, pati žuvis atitirpinta praskysta ir tuo pačiu dedama tarkuota cukinija, kuri taip pat yra vandeninga ir rezultate po šiluminio apdorojimo patiekalo išeiga gaunasi mažesnė, nei turėtų būti. 3. Valgau darželyje, todėl jaučiu, jog kai kurie patiekalai yra beskoniai, galėtų būti šiek tiek daugiau druskos, galbūt ir vaikai labiau valgytų.
Manau galima gaminti skaniau ir estetiskiau atrodanti maista
Maistas nevalgomas, nei vaikai nei pedagogai jo nevalgo
Vaikai nelabai valgo
Atsibodęs, visus metus toks pats, nėra įvairovės, nepritaikytas sezonui (pvz. pernai buvo labai karšta birželį, o vaikai valgė karštus barščius, nors labai prašėm šaltų sriubų)
Nors valgiaraštis sudarytas pagal visus reikalavimus, tačiau vaikai nenori valgyti, jiems trūksta patiekaluose cukraus, druskos, įprasto, anksčiau vartoto maisto.
Nes yra labai daug patiekalu, kuriu vaikai nevalgo ir labai daug maisto išmetama. Reikia gamintu tai ka vaikai valgo, nebūtunau tai turi būtu itun sveika. Bet geriau vaikas sotus, o ne alkanas.
Nėra tinkamai subalansuotas
Būtina keisti valgiaraštį, nes jame yra nemažai patiekalų, kurie vaikų visiškai nemėgiami
Ne itin patinka toks siauras maisto pasirinkimas. Per visą savaitę atrodo viskas tas pats per tą patį. Man sako, kad valgiau balandėlį, o aš klausiu kada tai buvo? Pasirodo neatskiriu balandėlio nuo kotleto. Mano manymu, neturėtų viskas būti panašaus skonio ir kiekvieną kartą tas pats. Nereikėtų miksuoti tokių dalykų kaip tie troškiniai ar plovas su burokėliais.
Daug patiekalų skystu pagrindu.
Atsibodęs, vis tas pats maistas. Nėra įvairumo. Neatsižvelgia į prašymus( pvz.nedėti ant duonos saulėgražų, o pateikti atskirai).
Nei skonio , nei išvaizdos, kai kada net suderinamumo.
Dėl viename patiekale naudojamų produktų nesuderinamumo
Per maža įvairovė daržovių, kitų patiekalų.Labai teigiamai įvertinau buvusius sveikos mitybos pokyčius įvestus darželiuose, tačiau dėl tėvų nepasitenkinimo - atšauktus.
Nevalgau įstaigos maisto
Maža įvairovė ir neskanu.
Mūsų valgiaraštis bus keičiamas. Jau parengtas naujas.