Europos Sąjungos finansinės paramos įsisavinimo ES ir Lietuvoje tyrimas

 

 

Laba diena,

 

Esu Algimantas Maknys, Vilniaus universiteto, ekonomikos fakulteto II kurso verslo ekonomikos magistrantūros programos studentas. Šiuo metu rašau magistro darbą tema „Europos Sąjungos finansinės paramos įsisavinimo tikslai ir vertinimas ekonominiu aspektu“. Šiame darbe atlieku tyrimą, kurio tikslas – išanalizuoti Europos Sąjungos (toliau – ES) finansinės paramos įsisavinimą ES ir Lietuvoje, įvertinant su kokiomis problemomis yra susiduriama, kaip finansinė parama veikia visuomenę ir verslą, ir koks yra visuomenės bei verslo požiūris į struktūrinius ir investicinius fondus. Šis tyrimas atliekamas apklausiant nefinansines įmones, vykdančias veiklą Lietuvoje. Siekiant užtikrinti atsakymų aktualumą ir patikimumą anketa yra pilnai anoniminė. Apklausos rezultatai bus panaudoti analizuojant pagrindines ES finansinės paramos įsisavinimo problemas, ieškant sistemos gerinimo būdų.

Nuoširdžiai tikiuosi, kad skirsite kelias minutes šių klausimų atsakymui.

 

Ačiū!

Pic
15. Kurią iš šių problemų įvardintumėte kaip pagrindinę ES finansinės paramos įsisavinimo problemą?
nezinau
Juridinių asmenų nenoras domėtis
neturiu nuomones
Imones dazniausiai neturi patirties ir resursu valdyti procesa del paramos isisavinimo. Tokiu paslaugu neteikia ir konsultantai, kurie dazniausiai tik informuoja ir pakonsultuoja ar parama atitinka kriterijus.
Finansinės paramos nesikreipėme, problemų nežinome
Mūsų įmonei nereikia paramos, tačiau šiuo metu turiu atvejį (šiaip rinkčiausi sudėtingos finansavimo taisyklės ir dideli įsipareigojiimai), kai žmogus ima paramą neįsiskaitęs dokumentacijos, ir mano kad tūkstantinė parama bus be jokių įsipareigojimų. Net juokas ima, kai žmonės mąsto, kad tūkstančiai dalinami į kairę, į dešinę bet kam.
dar negalim atsakyti, kai baigsim įgyvendinimą, galėsim
Lėšos skiriamos nereikšmingoms verslo sritims (apmokymai ir poan.), o reikšmingoms sritims (pagrindinių priemonių įsigyjimas ir pan.) lėšos beveik neskiriamos
Apribojimai dėl įmonių dydžių, rodiklių, nes po krizes ne visu imoniu rodikliai atitinka reikalavimus. Ilgos paramos skyrimo proceduros.
Per daug projektų savininkų
Neturime problemų
negaliu atsakyti