Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?
Neigiama. Kažkas tiesiog nori iš to pasipelnyti.
Jau ir taip per daug yra studentai apkraunami mokesčių našta.
Absurdas!
Siūlyčiau ir nuolatinės formos studijų studentams suteikti galimybę 2 kartus per studijų laikotarpį stabdyti studijas.
Norėčiau pirmiausia išsakyti nuomonę dėl šios apklausos. Puiku, kad ją darote, bet negalima viename pateikti klausimų, kuriuose iš tiesų yra net keli klausimai. Jei man vienas klausimas nepatiks, aš į visus atsakysiu neigiamai. Pvz: Ar pritariate, kad nuolatinės formos studijos galėtų būti stabdomos vieną kartą per studijų laikotarpį, ištęstinės – du kartus per studijų laikotarpį? - čia juk du atskiri klausimai. Dėl mokėjimo tvarkos pakeitimų, suprantama, kad stabdant ar pratęsiant studijas, universitetui reikia kažką padaryti, tačiau iš kur atsiranda tie 75 eurai??? Kituose VALSTYBINIUOSE universitetuose tai studentui nekainuoja nieko. Su mokėjimu sutikčiau, jei būtų išsamiai paaiškinta už ką tokia kaina. Nors ne visi rūpinasi mūsų universiteto marketingu, tačiau šiuo atveju universitetas tik sustiprina poziciją, kad MRU - pinigų plovykla.
Esu ištęstinių studijų magistro studentė. Nemanau, kad reikėtų apmokestinti studijų sustabdymą, kai ištęstinių studijų studentai ir taip moka už mokslą. Jei studijos yra sustabdomos ir studentas neturi jokių skolų ir yra išsilaikęs visus egzaminus nemanau, kad turėtų susimokėti vien už tai, kad magistrinį darbą ginsis vėliau.
Žinoma ne studento naudai.
Manau už pratęsimą neturėtu būti imamas mokestis,nes studentas ir taip gan nemažą sumą moka už mokslo semestrą. Ir jeigu nori susistabdyti studijas, tai jopasirinkimas, nes jis moka už studijas universitetui dėl to turi teise pats studentas spręsti dėl savo sprendimų, ir universitetas neturėtu imti už tai mokesčio.
Jei būtų įvestas administravimo mokestis, gal jis galėtų būti mažesnis nei 75e.
Pati esu susistabdžiusi studijas dėl tikrai rimtų sveikatos problemų. Mano manymu, nėra teisinga visiems studentams (nepaisant studijų stabdymo priežasčių) taikyti vienodas sąlygas. Pvz. vertinant mano situaciją, buvau nedarbinga kurį laiką, suprantau, kad nespėsiu laiku parašyti baigiamojo darbo ir nusprendžiau stabdyti studijas. Nemanau, kad yra teisingai mokėti studijų stabdymo administravimo mokestį. Taip pat nemanau, kad sugrįžusi į studijas turėčiau mokėti studijų pratęsimo mokęsti, jei mano pažymiai buvo puikūs, o iki studijų sustabdymo mokiausi valstybės finansuojamoje vietoje.