Dėl studijų ir mokėjimų tvarkų pakeitimų.

Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?

  1. Apriboja studento pasirinkimo laisvę
  2. bloga. manau ir taip jau kai kurie studentai daug investuoja į savo studijas, kaip žinoma ne visi gali susimokėti. taip būtų tik apsunkinta studentui gauti išsilavinimą.
  3. neigiama
  4. Nepritariu, ypač dėl ištęstinių studijų studentų, kurie dirba, turi šeimas, neturi užtektinai laiko laiku išlaikyti egzaminus. Juolab, jei yra susimokėję už studijas, nebelanko paskaitų, ateina tik perlaikyti skolas. Galbūt gali būti kažkoks mokestis įvestas, bet ne braukiama iš sąrašų, nes gyvenimas, ypač šiais laikais, nenuspėjamas.
  5. nelabai suprantu, kodėl ištęstinių studijų studentams galima stabdyti du kartus mokslus, jei jau jiems ir taip yra mažiau dalykų per semestrą ir tikrai įmanoma įsilaikyti juos. Dėl mokesčio irgi nesutikčiau, nes ar kituose universitetuose imami tokie mokesčiai? Jei ne, tai kodėl pas mus tai turėtų būti?
  6. Neigiama
  7. Pinigų melžimas
  8. Studijuojant ir mokant už mokslus, mokslai kainuoja pakankamai daug. Mokėti reikia ir norint perlaikyti egzaminus, taigi, jeigu dėl kažkokių priežasčių, turi skolas, arba turi sustabdyti studijas, moki papildomus pinigus. Įvedus tokius pakeitimus, ne tik kentės studentai, tačiau atsiras mažiau norinčių studijuoti MRU, taigi nemanau kad tai geriausias universiteto įvaizdžio palaikymas. O dėl studijų stabdymo, nemanau, kad tai irgi gerai studentų atsžvilgių, nesvarbu dėl kokių priežasčių studentas stabdo studijas, tačiau jeigu jis yra paskutiniam kurse, ir neapsigynė bakalauro darbo, manau jis turi teisę bandyti bent kelis kartus, o ne praleidus keleris metus besimokant, tiesiog turėti vieną šansą, kad pasitaisyti.
  9. Manau, kad studijų stabdymo ar studijų pratęsimo mokestis yra nesąmonė, nes pinigai mokami už nieką...
  10. neigiama, nemanau, kad tai atnestu daugiau naudos.