Nereikia to įstatymo. Arba tada leisti konsultuoti be patirties ar magistro, bet juos skirstyt ir kvalifikuot, o ne leisti 2 metus dirbti už dyką, nors man tai ir nebegalioja, bet tokiu būdu manuau kad studijuojančių ir norinčių būti psichologais stipriai sumažės. Niekas nedirbs du metus už dyką, be to psichologo darbas yra tam tikro satsipindėjimo perfravazimo ir pan technikos, kam nereikia 2 metų patirties. Psichoterapeutas yra jau rimtas dalykas, jam reikėtų licenzijos, nes pačiai neužtenka būti tik psichologe, nes turintiems rimtesnių problemų tai nepadės.
-
Įtraukti nuotolinį konsultavimą
Apibrėžti privalomas nekontaktinio darbo valandas, skirtas poilsiui, su teise nebūti įstaigoje.
tą reglamentuoti poįstatyminiais dokumentais
kad leidžiami įstatymai būtų vykdomi vienodai, o ne pagal kažkieno supratimą
etatinis psichologo darbo valandų krūvis turėtų būti mažesnis, atlyginimas didesnis
Įvertinus patirtį pandemijos metu, kuris dar tęsis ilgai, reikėtų įvertinti galimybes ir paslaugų teikimą nuotoliniu būdu, aprašyti paslaugas, atsakomybes ir galimybes.
Reikėtų į jį įtraukti straipsnių, susijusių su psichologinių paslaugų organizavimu krizių atvejais.
Reikia papildyti psichologo praktinės veiklos įstatymą, atsižvelgiant į esamas ir galimas pandemijas bei kitas krizines situacijas.
-
nesigilinau
.
Per daug reikalavimų licenzijai gauti
Tai klausimas įstatymo rengėjams
Palengvinti kelia pradedanciam psichologui. Turi nekainuoti jokie pazymejimai ir taip daug mokame uz ivairius mokymus. Turi buti vertinama praktinis darbas, turi buti padedama, o ne siekiama kontroliuoti, bausti, atimti ir pan.
Toks įstatymas iš esmės nereikalingas ir žalingas!
LPPS išsakė problemas.
Yra du įstatymo projektai. Apie kurį klausiate?
Manau, kad nereikia licenzijavimo. Aukštojo mokslo diplomas turėtų garantuoti kokybę.
Atlygio kitima esant pertekliniam darbo kruviui
Kaip ir minėjau neišskirti sričių, svarbu kad psichologas butų baigęs ir bakalauro studijas ir magistro, toliau jis pats nusprendžia kurioje srityje tobulinasi. Svarbiau yra psichoterapeuto kvalifikacija apibrėžti, nes šiuo metu psichoterapija PVz geštalt gali baigti bet kas ir teikia psichologo paslaugas, tuo tarpu psichologo profesija labai devalvuota, ypač mokyklinė...negali dirbti su vaikais ir jų šeimomis sveikatos priežiūros įstaigoje, o žinios jų didesnės nei sveikatos psichologu.
Būtina įdarbinti daugiau psichologų, kurie galėtų teikti konsultacijas Lietuvos gyventojams. Skelbiama, kad yra poreikis psichologų, o psichologai ieško darbo ir NERANDA, nes išties psichologogi darbo vietų kol kas nėra tiek, kas atitiktų LR gyventojų psichinės sveikatos gerinimo poreikį.
Supervizavimosi, kvalifikacijos išlaikymo sąlygos yra per sudėtingos
-
-
Darbo krūvio apibrėžimo, supervizijų finansavimo
Yra dau trūkumų (ne tik susijusių su pagalbos organizavimu krizių atvejais), kurie likę neišspręsti nuo ankstesnių svarstymų.
Šis įstatymas nereikalingas, nes jau priimtas Asmens sveikatos priežiūros praktikos įstatymas
-
įtrauktas ir specifinių medicininių žinių gavimas kaip kvalifikacijos kėlimo valandos, jei žmogus dirba toje srityje med.psichologu, Jei etikos aspektai įtraukiami į kompetencijos kėlimą, turėtų būti privaloma tokius mokymus ir organizuoti ir galimybė į juos registruotis.
Siūlyčiau įtraukti visu specializacija psichologus
Klaidinantis klausimas, nes šiuo metu Seime užregistruoti du įstatymai - apie kurį klausiate?
Pridėti straipsnį apie nuotolines psichologines paslaugas (telepsichologiją) ir reglamentuoti ją poįstatyminiu dokumentu
Nereikalingas perteklinis įstatymas
Įstatymas nereikalingas
kai kur, psichologai vadinami "specialistai" ir dirba pagal A2 ir netgi kai kur pagal B... Nesuvienodinas aprašymas- rezultate algos skirtingos. Plius turi būti padidintas koeficentas psichoterapeutams iš įvairių psichoterapijų. itt.itp
Daugiau konkretumo, apibrėžtumo.
Nereikia įstatymo
Ponas, nu labai jau tendencingą apklausą sukūrėte. 23 klausime labai trūksta varianto "Psichologų praktinės veiklos įstatymo NEREIKIA"