Aukštųjų mokyklų DĖSTYTOJAMS ir bendrojo ugdymo mokyklų MOKYTOJAMS skirta anketa: darbas (mokymas) nuotoliniu būdu pandemijos COVID-19 metu - kopija - kopija - kopija

Jūsų komentaras, kas gali būti svarbu, bet dar nepasakyta apie darbą karantino metu:

  1. ŠMSM vis dar nepasiruošusi jam.
  2. -
  3. Daug laiko, nuovargis, nusilpo akys.
  4. Virtualusis mokymasis leidžia pakelti mokymosi kokybę ir efektyvumą, jei žinai jo galimybes ir metodikas. Nuotolinis mokymasis - viena natūralių jo savybių. Plačiau naudojant VM, nebūtų stresinio perėjimo prie nuotolinio mokymosi.
  5. Reikia būti visada pasirengus operatyviai persijungti iš vienos mokymo/mokymosi formos į kitą.
  6. Trūkumas yra tai, kad karantino metu sumažėjo kontaktinis bendradarbiavimas su kolegomis.
  7. -
  8. Emocinė būsena: žmonės tapo lėti, apatiški viskam
  9. Naudojom savo elektros energiją :) , kažkaip visi džiaugiasi kažką sutaupę. Nieks nepagalvojo apie kompensavimo mechanizmą.
  10. mechanikoje trūko mechanikos serviso
  11. Be komentarų
  12. Psichologinė pagalba; prieiga prie profesinės literatūros bibliotekoje
  13. Karantinas buvo "force magore - nenugalima jėga" kurią teko priimti be pasirinkimo.
  14. užsienio studentams visai nėra paruoštų dokumentų, nei dėl nuotolinių studijų nei dėl jų baigimo, pvz., baigiamųjų darbų įkėlimas ir reikalavimai lietuviškai, jie palikti arba savo vadvams, arba patiems kapstytis, arba užkrauti bet kuriam katedros dabuotojui, kuris geriausiai kalba angliškai, nors tokios pareigos darbuotojui, kaip aptarnauti užsienio studentus nesukurtos
  15. Sėkmės
  16. 5 dienų per savaitę, po 8-10 valandų, darbas prie kompiuterio išsekino fiziškai ir emociškai, susilpnino regėjimą. Reikėtų nuotolinį darbą organizuoti taip, kad nei mokytojai, nei mokiniai taip ilgai nedirbtų prie kompiuterių.
  17. neturiu
  18. Kad jūsų tyrimas, nieko neparodys, tik šauniai įsisavinsit LMT pinigėlį :D respektuks už mokslinį indėlį, matau išvadas "tyrimas atskleidė, kad nieko neatskleidė, bet buvo labai geras" :D
  19. Svarbiausia, kad karantinas ilgai neužtruktų.
  20. Neturiu
  21. Yra būtina pasiruošti ateinančioms panašioms situacijoms ir būtina taikyti alternatyvų (miksuotą) studijų organizavimo būdą ateityje (studentams, universitete). Mokyklose, mes, kaip vaikų tėvai, buvome priversti dirbti už juos. Tai irgi nėra gerai.
  22. Tik pastaba klausimynui: Klausimo apie "Studijų kokybę iki COVID-19 pandemijos ir t..t" yra neaiški skalė. Kairėje 1, o dešinėje - 5? Įvertinau 4, tačiau nežinau, kas matosi atsakyme
  23. Spaudoje kartais užsimenama, kad mokytojai pavargo, mokydami moksleivius nuotoliniu būdu, tačiau niekas nepripažįsta, kad dėstytojai dirba dar daugiau, o atlyginimas dažnai yra mažesnis.
  24. Įtampa ir nuovargis gerokai didesni
  25. Anketos ilgumas toks, kad ją atsibosta pildyti. Paskutiniai atsakymai, kad tik greičiau užbaigti. Tai tobulas pavyzdys, kaip nereikia daryti nuotoliniu būdu:). Trakim kaip galima atsakyti į anketos klausimą "Jeigu ateityje būtų panaši ekstremali situacija, Jūs pageidautumėte, kad Jus švietimo įstaiga aprūpintų:", jei man nieko nereikia.
  26. NAUDINGAS,
  27. Parodė kokia skurdi Lietuvos švietimo mokymo priemonių bazė. Kiek daug mokymui skirtų įrašų, programų, įvairiems dalykams mokyti, galima rasti kitų šalių švietimo portaluose...tačiau dėl kalbos (rusų, prancūzų, estų, anglų) negalima pasinaudoti. Jokios pagalbos paprastam mokytojui, tik paskaitos ar seminarai, kuriuose keletas išdrįsta papasakoti ką taikė savo pamokose. Parodė, kokie menki yra mokinių ir kai kurių mokytojų IT gebėjimai
  28. Visi turi būti įsijungę KAMERAS!!!
  29. Neadekvatus darbo kiekis adaptuojant užduotis, nuolatiniai viršvalandžiai tikrinant darbus virtualioje aplinkoje, bloga psichologinė savijauta dėl aukščiau išvardintų dviejų punktų
  30. Tokiems atvejamas reikia būti pasiruošus iš anksto.
  31. Daugiau naujausių technologijų
  32. Viskas pasakyta
  33. Karantino metu yra problematiška atlikti tyrimus. Reikia mažinti ar įšaldyti, prisumuojant papildomą laikotarpį, atestacinius reikalavimus dėstytojams karantino laikotarpiu. Tik tada daugiau dėmesio bus skiriama nuotolinio mokymo kokybei.
  34. Svarbu tėvams, turintiems mažamečių vaikų, trumpinti darbo dieną nuotoliniu būdu, paliekant tą patį apmokėjimą ir mokytojams mažinti darbų apimtis, nes jokie tėvai dirbantys 40val/sav nėra pajėgūs vykdyti savo darbines pareigas ir paraleliai padėti jaunesnio mokyklinio ar ikimokyklinio amžiaus vaikams atlikti jiems skirtas užduotis (prisijungti prie nuotolinio mokymosi platformų, komentuoti užduočių sąlygas, padėti perskaityti ir pan.)
  35. Visų grupių sveikata. Socialinė atskirtis, kuri puikiai matoma vaizdo pamokų metu.
  36. Labiausiai trūko aiškumo ir tinkamų priemonių, kurios palengvintų pamokos turinio įsisavinimą.
  37. Vadovybė turėtų suprasti, kad darbas namuose nėra darbas lengvesnėmis sąlygomis: tai pareikalavo daug pastangų (tiek fizinių, tiek psichologinių)
  38. Nuotolinis mokymasis ir yra nuotolinis mokymasis. Kontaktinis yra svarbiau.
  39. Jautėme labai didelį spaudimą iš KTU administracijos, visas priemones teko pirktis iš savo kišenės, asignuojami mokslo pinigai dėstytojų nepasiekė (sunaudojo "vidinėms" "nenumatytoms" reikmėms) - audituokite...
  40. Nežinau
  41. Už darbą iš namų turėtų būti papildomas apmokėjimas, nes dirbdami mes naudajame asmeninius išteklius universiteto produktui sukurti.
  42. Šioje apklausoje visai nesigirdi apie mokymosi programų koregavimą, mokantis nuotoliniu būdu. O tai, pradžioje, manau ir sukėlė didelį stresą, kai norėjosi sunkesnėmis darbo sąlygomis, perteikti visai tas pačias žinias, kaip ir kontaktinio mokymosi metu;)
  43. Karantino metu naudotos nuotilinio mokymosi programos reikalauja didelių kompiuterio resursų, o tai trikdė paskaitas, ypač kai įjungi mokymo tikslams reikalingas specifines programąs, tuomet procesas sudėtingėja. Mokymo įstaika neaprūpino reikiama kompiuterine įranga, t.y. teko pačiam pirkti liečiamo ekrano monitorių.
  44. viskas
  45. Karantino metu dirbant per nuotolines studijas turi būti naudojamas besimokančiųjų stebėjimas per vaizdo kamerą. Priešingu atveju negalima būti tikram, ar asmuo dalyvauja paskaitoje ir išsikreipia galutinis grįžtamasis ryšys, jei studento rezultatai pabaigoje pasirodo nepatenkinami, negalima vienareikšmiškai identifikuoti priežasčių.
  46. Pradžioje buvo daug streso. Darbas efektyvesnis, kai dirbama ne su visa klase, o grupelėmis. Neįsivaizduoju darbo su pirmokais tokiu būdu pirmame pusmetyje, jei karantinas pasikartotų.
  47. Mano nuomone, svarbu nepersistengti stengiantis viską padaryti tobulai.
  48. negalima pulti į krašutinumus. e- mokymasis visą gyvenimą yra puiku, bet panašu kad jau reikalinga technologinė detoksikacija
  49. Prasta IT pagalba (ir ne karantino metu). IT konsultantu abejingumas ir patycias
  50. -
  51. Tokiu atveju daugiausia siekti gerų rezultatų padėtų individuali darbuotojo patirtis, gebėjimai.
  52. Geriau būtų be nuotolinio mokymo...
  53. ramybė ir konkretumas, tik nereikia daug įrankių užtenka kelių
  54. Mokytojų IT įgūdžių ugdymas turi būti vykdomas reguliariai darbo metu, bent vieną valandą per savaitę.
  55. -
  56. Manu nuotolinio mokymo galimybes universitetuose galima būtų plačiau taikyti ir ne karantino metu.
  57. Nuotolinis mokymas, deja, niekada nebus efektyvesnis už gyvą kontaktą.
  58. Jokios IKT nepakeis gyvo bendravimo. Nieko nėra geriau už gyvas pamokas, tiek mokiniui, tiek mokytojui.
  59. ----
  60. Žmogiškumo trūkumas. Negebėjimas suprasti, kad reikia daugiau negu techninių priemonių nuotoliniam mokymui. Daug žmonių šeimomis namie karantinavosi su mažamečiais vaikais. Ne visi studentai ir ne visi dėstytojai turėjo pakankamai erdvės namuose tiek pravesti tiek išklausyti paskaitas.
  61. Už sugadintas akis nuolat sėdint prie kompiuterio sistema turėtų kompensuoti ne tik išlaidas naujų akinių įsigijimui, bet ir fizinei bei psichologinei reabilitacijai.
  62. Dvigubai daugiau laiko truko pasiruošti paskaitoms ir įsisavinant naujas virtualias priemones
  63. Nėra
  64. Toks mokymas nepakeis gyvo kontakto.
  65. Iš užsienio žiniasklaidos girdėjau, kad daro COVID-19 testus apjungiant tyrimo mėginius iš atskirų grupių taip sumažinant tyrimų kiekį ir kaštus, todėl dabarčiai ir ateičiai: Ar visi dėstytojai, studentai ir kiti yra sveiki ir tinkamai apsaugoti nuo egzistuojančios COVID-19 grėsmės? ar kitų panašių rizikų?
  66. Didesnė tėvų atsakomybė.
  67. skaudu, kai universitetas atsisako aprūpinti būtinomis priemonėmis, nes jiems trūksta pinigų, ir dėstytojams tenka apsirūpinti patiems iš savo asmeniniu lėšų.
  68. -
  69. Trūksta neformalaus bendravimo
  70. Pedagogų darbas taip pat turėtų būti įvertintas priedais
  71. Supratimas
  72. "Jeigu ateityje būtų panaši ekstremali situacija, Jūs pageidautumėte, kad Jus švietimo įstaiga aprūpintų" reikalauja pasirinkti variantą, nors man nieko iš įstaigos nereikia.
  73. Į klausimą, kuo turėtų aprūpinti mane įstaiga, jeigu pasikartotų ekstremali situacija, nieko nepažymėjau, nes visas reikalingas priemones turiu. Taigi, mano atsakymas "ausinės" pažymėtas tik dėl to, kad neleido kitaip pateikti apklausos atsakymų.
  74. Užtikrinti studentų ir mokinių techninį aprūpinimą darbui nuotoliniu būdu
  75. vertinant dėstytojų darbą t.y. atestuojant atsižvelgti į padidintas laiko sąnaudas pedagoginei veiklai, ir dėl to galimai sumažėjusį mokslinį indėlį
  76. -
  77. Nėra objektyvumo
  78. Geriau jau taip nedirbti, nes rezultatai bus tragiski.
  79. Mūsų institutas nuotolinius mokymus vykdo jau kelis metus (min.3), kaip pildomus kontaktiniam dėstymui (pvz., individualios konsultacijos, bendros paskaitos (be pratybų)). Nepaisant patirties, pandemijos metu priėjau prie vienareikšmiškos išvados: jeigu mes visiškai atsisakysime kontaktinių valandų, aukštojo mokslo studijų kokybė ir žinių perdavimo kokybė nukentės.
  80. Studentų sąžiningumo užtikrinimo priemonės.
  81. -
  82. kažkaip visi džiaugiasi, o aš jaučiu didžiulį emocinį išsekimą (paskaitas, pratybas, ir kt. vedžiau sąžininigai, bet tas bendravimas per PC - žudantis.)
  83. Turi būti, aplamai, keliama studijų ir mokslo kokybė
  84. Gyvas kontaktas su auditorija turi didesnę pridėtinę vertę. Nuotolinis mokymas gerai tik retkarčiais, arba ekstemalios situacijos metu.
  85. Turėtų būti daugiau nuotolinio darbo ne tik ekstremalių situacijų metu. Tai turėtų tapti norma. Kontaktinis darbas turėtų būti ten kur kontaktas iš tiesų reikalingas. Tam tikram darbe ir studijose nuotoliniu būdu galima rezultatus galima pasiekti efektyviau.
  86. Kad administracija domėtųsi mokytojais, klaustų, kaip sekasi ir padėtų spręsti problemas.
  87. Universiteto administracija visiškai nesuteikė jokios pagalbos. Studijų procesas buvo paliktas savieigai. Studijų kokybė labai nukrito.
  88. Tai yra laikui imlesnis darbas ir tegul nedirbantys jo - nekomentuoja, bei neruošia tvarkų sau (dėl varnelės)
  89. Kai kurie anketos klausimai suformuluoti netinkamai.
  90. Mokiniams atsibodo dirbti
  91. Man asmeniškai trūko gyvo bendravimo su mokiniais, taip pat to trūko ir mokiniams. Nors mokinių lankomumas ir pagerėjo, niekas netrukdė vesti pamokų, bet gerųjų mokinių rezultatai krito, nes jie buvo sąžiningi ir nenusirašinėdavo, o daugumos rezultatai buvo geresni, bet paklausinėjus asmeniškai, negalėdavo atsakyti, todėl manau, kad bus daug dalykinių spragų.
  92. Nuoseklus Švietimo ministerijos komunikavimas, nes buvo labai daug chaoso apie artimiausią darbo organizacimo tvarką,
  93. Jūsų anketa neprofesionali reikalaujanti tuščių paspaudimų, kitą kartą nepildysiu, aiškiai matosi informatiko kompetencijų stoka
  94. Visi potvarkiai darbui karantino metu turi būti logiški ir aiškūs.
  95. Kadangi esu šokio mokytoja, šokio pamokų turiu mažai, pagrindinis darbas - būreliai ir neformalusis švietimas (liaudiški šokiai), tai nuotoliniame mokyme neradau jokių teigiamų pusių, kaip ir mano mokiniai. Nuotolinis mokymas vyko, vienintelis jo pliusas buvo tas, kad buvo galima palaikyti ryšį su šokėjais, tačiau išmokyti šokti nuotoliniu būdu neįmanoma. dabar užsiėmimai vyksta gyvai, NVŠ veiklas vykdysiu ir vasarą. Jeigu situacija kartosis, bijau, kad tokia veikla gali ir sužlugti.
  96. Tai darbas žlugdantis socialinius santykius tarp žmonių, keliantis stresą ir įtampą dėl nežmoniško darbo krūvio.
  97. Pamokų pavyzdžių, mokymai
  98. nenoriu, kad situacija pasikartotu
  99. Didesne alga.
  100. Reikalinga nauja metodika. Daugiau laiko pasirengimui paskaitoms.