Apklausa apie studijų kokybę "KDF Dizaino katedra"

Jei pasirinkote variantą TAIP, įrašykite savo pasiūlymus:

  1. Baldų technologija,mwdžiagų jungimo technologija
  2. Turėtų būti daugiau paskaitų kompiuterinių, viskas truputį moderniau, nes gerokai atsilieka programa nuo užsienio šalių, kur kas anksčiau turėtų būti dėstomas 3D Max'as. Taip pat reikėtų apmąstyti anglų kalbos, filosofijos paskaitų reikalingumą ir prasmę.
  3. Daugiau techninių dalykų: apie įvairių medžiagų technines savybes, darbų spaudai paruošimą, daugiau grafinio dizaino užduočių.
  4. Norėčiau, kad būtų daugiau grafinio dizaino užduočių. Tokių kaip pakuotės, plakatai.
  5. Norėčiau, kad paskaitos atitiktų pavadinimą specialybės grafinis dizainas. Nustotume mokytis vieno projektavimo. Juk galima skirti laikraščio maketavimą nuo suoliuko kūrimo t. y. daiktinio dizaino.
  6. Norėčiau, kad daugiau dėmesio būtų skiriama kompiuterinės grafikos mokymui.
  7. Naujos užduotys, dalyvavimas konkursuose, grafiniam dizainui daugiau grafikos užduočių.
  8. Daugiau švietimo apie spaudos galimybes, rūšis.
  9. Kad neapsilenktų programos, pvz.: 3D MAX mokins tik nuo 3 k., o mums jau 2 k. reikėjo. Kai kurių dėstytojų vėlavimas į paskaitas.
  10. Norėčiau, kad jau antrame kurse būtų galima pasirinkti specializaciją. Reikia bent bazinių mechanikos, inžinerijos žinių.
  11. Norėčiau daugiau disciplinų su naujausiomis technologijomis. Daugiau susijusių paskaitų su grafiniu dizainu. Labiau susipažinti su spaustuvėmis. Anksčiau turėti 3D Max paskaitas nei 3 kurse.
  12. Reikėtų studijų krūvį sureguliuoti, kad kiekvieną mėnesį būtų po tolygiai krūvio.
  13. Būtų įdomu pasimokyti naujos kalbos pagrindus (prancūzų, ispanų). Taip pat susipažinti su psichologijos ir filosofijos paskaitomis.
  14. Studijuoti bendrą dizainą bent 1,5, po to specializuotis. Daugiau informacijos apie studijų kryptis.
  15. Dizaino istorija (dizaineriams). Tai leistų studentams geriau suprasti, kas yra dizainas, studijuoti klasikinius dizaino objektus, gautas žinias pritaikyti praktikoje.
  16. Sunku pasakyti, kai nežinome, kokie dalykai bus kitais kursais.
  17. Reikalinga daugiau laisvo darbo, norėtųsi daugiau naujų užduočių , o ne tradicinių nusistovėjusių. Norėtųsi pabendrauti su daugiau specialistų, o ne tik su esamais dėstytojais.
  18. Nežinau naujos programos, bet bent jau baigus mano laikais trūko tipografijos žinių; Galėtų būti disciplinos darbui su maketavimo programomis In Design, internetinės svetainės kūrimo pagrindai Flash, kas anksčiau buvo įtraukiama į taikomosios grafikos programas; pasirinkusiems daiktinį dizainą, manau, praverstų įvairių medžiagų pažinimas (ne vien plastiko); Studijinė fotografija darbų pristatymui (kursai brangūs!) ir metalo.
  19. Norėčiau, kad būtų daugiau ir kuo anksčiau dėstoma reikalingų kompiuterinių programų (pvz. 3D Max nuo 1 kurso ir pan.); labai trūksta technologinių paskaitų; normalių geometrijos pagrindų.
  20. Siūlyčiau papildyti studijų programą WEB dizaino disciplina. Šiuo metu internetinių puslapių kūrimas - vienas svarbiausių firminio stiliaus prezentacinių elementų. Taip pat, atitinkamai kursą siūlyčiau papildyti FLASH žiniomis, kuriant animacijas, pvz., prezentacijas dizaino produktams ir pan. Taip pat, reikėtų išsamesnio tipografijos kurso: nuo raidės struktūros, rašto istorijos, iki šių dienų dinamiškų tipografijos sprendimų. Galbūt reikėtų įvesti daugiau šiuolaikinio, konceptualaus meno žinių, kurias būtų galima pritaikyti dizaino projektuose, kaip tarpdisciplininių produktų realizacijoje.
  21. Daugiau grafinio dizaino.
  22. Taip, vietoj Corel Draw mokintis Adobe Iliustrator ar In Design programas. Praktikos turėtų būti firmose, o ne piešti gamtos objektus (smagu, bet nėra jokios naudos). Išėjus, supranti, kad firmose dar negalėtum dirbti, nes nemoki nieko.
  23. Pakeitimai, kiek žinau, jau bus nuo kitų metų.
  24. Papildyti nereikia, bet pvz. visos disciplinos, kuriose dėstoma kompiuterinės programos yra nepakankamai išsamios, kad programos būtų išmoktos bei jos, programos nemokamos pagal metus, pvz. I kurse reikia daryti darbus Photoshop, o jis mokomas tik II ar III kurse. Su kitomis tas pats. Kartais dėstytojai per daug primygtinai siūlo priimti idėjas, kurios atrodo jiems labiau tinkamos įgyvendinti.
  25. Naujos disciplinos: medžiagų technologijos dizaine, naujausios technologijos.
  26. Daugiau grafinio dizaino.
  27. Galėtų daugiau dėmesio skirti grafiniam dizainui, ir praktikas rekomenduotų atlikti firmose beveik savarankiškai.
  28. Norėčiau daugiau grafinio dizaino bei praktikos firmose.
  29. Norėčiau, kad disciplinas dėstytų skirtingi dėstytojai; Kad studijų programa būtų sudaryta pagal studijas į kurias stojome, t.y. grafinį, o ne industrinį ar baldų dizainą; Kad būtų įtrauktos ir teorinės paskaitos apie grafinį dizainą, pakuotes
  30. Iki šiol tik teoriškai mokomės grafinį dizainą, praktiškai, viskas yra vien pramoninis dizainas. Kiek girdėjau apie naujus rengiamus planus gerinti studijų kokybę, kol kas naujų pasiūlymų neturiu, ir labai palaikau katedros vedėją ir jos planus.
  31. Išdiferencijuoti dizaino specialybę į: grafinį dizainą, pramoninį dizainą. Įvesti naujas disciplinas tokias kaip: PAKUOTĖS dizainą, kostiumo dizainą.
  32. Galėtų būti workshop'ų: savitė intensyvaus bendro praktinio kursui darbo kartu su dėstytojais ir pan.