2 variantas

Už teisingą atsakymą gausite 1 tašką. Surinkti galima testo pagalba 15 taškų ir iki 5 taškų už pasirinktos temos įdomų pateikimą. Surinkti reikia 10 ir daugiau taškų :) Kalbantis su kaimynu arba naršant po internetą už kiekvieną įspėjimą +1 tašką daugiau reikės surinkti norint gauti įskaitą.

Vardas pavardė, klasė

  1. Česlava Korvina-Petrovskaja
  2. Anastasija Kochan, 7e
  3. Mantas Taraškevičius 7d klasė
  4. Laura Barkovskytė
  5. juozas zilys 7d
  6. petrauskass
  7. Skirmantas Rakštelis 7d
  8. Juozux zilys ♥ :D 7d
  9. Česlava Korvina-Petrovskaja
  10. Raimondas Dinda 7d
…Daugiau…

Kaip sumažinti triukšmą?

  1. Asmeninei apsaugai nuo triukšmo naudojamos ausinės ir ausų kamšteliai.
  2. Užsidėti saugančias nuo triukšmo ausines arba ausų kamštelius.
  3. Asmeninei apsaugai nuo triukšmo naudojamos ausinės ir ausų kamšteliai.
  4. Asmeninei apsaugai nuo triukšmo naudojamos ausinės ir ausų kamšteliai.
  5. reiketu isjungti muzika paprasyti jai salia kokie zmones yra kad nesukeltu triuksmo arba iseiti i vieta kur nera triuksmo
  6. Galima užsidėti ausines.Asmeninei apsaugai nuo triukšmo naudojamos ausinės ir ausų kamšteliai. Ausinės mažina triukšmą 20 – 25 dB. Tačiau jų ilgai dėvėti negalima, nes jos spaudžia galvą. Ausų kamšteliai triukšmą mažina 10 – 15 dB, bet ilgai juos dėvint deformuojamas ausies būgnelis (dėl slėgio sumažėjimo tarp būgnelio ir ausies kamštelio). Todėl kas dvi valandas ausinės keičiamos ausų kamšteliais, ir atvirkščiai. Garsui izoliuoti gauptais apdengiamos mašinos ir mechanizmai, naudojami triukšmo slopintuvai ir ekranai.
  7. supazinti garsa, nerekti ,nutildyti visus Asmeninei apsaugai nuo triukšmo naudojamos ausinės ir ausų kamšteliai. Ausinės mažina triukšmą 20 – 25 dB. Tačiau jų ilgai dėvėti negalima, nes jos spaudžia galvą. Ausų kamšteliai triukšmą mažina 10 – 15 dB, bet ilgai juos dėvint deformuojamas ausies būgnelis (dėl slėgio sumažėjimo tarp būgnelio ir ausies kamštelio). Todėl kas dvi valandas ausinės keičiamos ausų kamšteliais, ir atvirkščiai. Garsui izoliuoti gauptais apdengiamos mašinos ir mechanizmai, naudojami triukšmo slopintuvai ir ekranai.
  8. Asmeninei apsaugai nuo triukšmo naudojamos ausinės ir ausų kamšteliai. Ausinės mažina triukšmą 20 – 25 dB. Tačiau jų ilgai dėvėti negalima, nes jos spaudžia galvą.
  9. naudojant ausų kimštukus
  10. naudojant ausų kimštukus
…Daugiau…

Kas yra įžeminimas?

  1. Apsauginiu įžeminimu suprantamas elektros įrenginių, srovei laidžių korpusų sujungimas elektros grandine su žeme siekiant apsaugoti žmogų nuo srovės, kurią atsitiktinai atsidūrusi įtampa tarp šio korpuso ir žemės.
  2. Apsauginiu įžeminimu suprantamas elektros įrenginių, srovei laidžių korpusų sujungimas elektros grandine su žeme siekiant apsaugoti žmogų nuo srovės, kurią atsitiktinai atsidūrusi įtampa tarp šio korpuso ir žemės.
  3. Apsauginiu įžeminimu suprantamas elektros įrenginių, srovei laidžių korpusų sujungimas elektros grandine su žeme siekiant apsaugoti žmogų nuo srovės, kurią atsitiktinai atsidūrusi įtampa tarp šio korpuso ir žemės.
  4. Apsauginiu įžeminimu suprantamas elektros įrenginių, srovei laidžių korpusų sujungimas elektros grandine su žeme siekiant apsaugoti žmogų nuo srovės, kurią atsitiktinai atsidūrusi įtampa tarp šio korpuso ir žemės.
  5. Apsauginiu įžeminimu suprantamas elektros įrenginių, srovei laidžių korpusų sujungimas elektros grandine su žeme siekiant apsaugoti žmogų nuo srovės, kurią atsitiktinai atsidūrusi įtampa tarp šio korpuso ir žemės.
  6. Kai pravardižiuja ta žmogu ir jam bloga nuo to Apsauginiu įžeminimu suprantamas elektros įrenginių, srovei laidžių korpusų sujungimas elektros grandine su žeme siekiant apsaugoti žmogų nuo srovės, kurią atsitiktinai atsidūrusi įtampa tarp šio korpuso ir žemės.
  7. Apsauginiu įžeminimu suprantamas elektros įrenginių, srovei laidžių korpusų sujungimas elektros grandine su žeme siekiant apsaugoti žmogų nuo srovės, kurią atsitiktinai atsidūrusi įtampa tarp šio korpuso ir žemės.
  8. apsaugos priemonė naudojama, kad būtų galima apsaugoti nuo žaibo
  9. apsaugos priemonė naudojama, kad būtų galima apsaugoti nuo žaibo
  10. Kokio nors ebjekto įžeminimas, kad apsaugotų nuo visokių pavojų.
…Daugiau…

Kokie apsinuodijimo gyvsidabriu požymiai?

  1. Pirmieji apsinuodijimo gyvsidabriu požymiai- tai silpnumas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, seilėtekis, metalo skonis burnoje, kartais pilvo skausmai ir kraujingas viduriavimas. Kai gyvsidabrio garų yra daug, galima plaučių edema. Kai į plaučius patenka nedideli gyvsidabrio garų kiekiai, bet juo kvėpuojama ilgai, ligoniai skundžiasi galvos skausmais, pykinimu, irzlumu, skausmais nugaroje, galvos svaigimu, pablogėjusia atmintimi, metalo skoniu burnoje, kraujavimu iš dantenų, svorio kritimu. Vėliau atsiranda rankų drebėjimas, nemiga, sumažėja raumenų jėga, sutrinka koordinacija, dar vėliau vystosi toksinė encefalopatija.
  2. Galvos skausmas, pykinimas,
  3. Pirmieji apsinuodijimo gyvsidabriu požymiai tai silpnumas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, seilėtekis, metalo skonis burnoje, kartais pilvo skausmai ir kraujingas viduriavimas.
  4. Vėmimas,temperatūra,galvos skausmai
  5. pavyzdiui kai galva svaigsta arba skauda nieko beveik nematai arba vemti norisi ir ivairios lygos
  6. Vėmimas, galvos svaigimas, blogumas, silpnumas.
  7. kosulis ir vioskios kitos ligos Pirmieji apsinuodijimo gyvsidabriu požymiai- tai silpnumas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, seilėtekis, metalo skonis burnoje, kartais pilvo skausmai ir kraujingas viduriavimas. Kai gyvsidabrio garų yra daug, galima plaučių edema. Kai į plaučius patenka nedideli gyvsidabrio garų kiekiai, bet juo kvėpuojama ilgai, ligoniai skundžiasi galvos skausmais, pykinimu, irzlumu, skausmais nugaroje, galvos svaigimu, pablogėjusia atmintimi, metalo skoniu burnoje, kraujavimu iš dantenų, svorio kritimu. Vėliau atsiranda rankų drebėjimas, nemiga, sumažėja raumenų jėga, sutrinka koordinacija, dar vėliau vystosi toksinė encefalopatija.
  8. pykinimas galvos skausmas temperatura vemimas
  9. vemimas galvos skausmas pykinimas
  10. vemimas galvos skausmas pykinimas
…Daugiau…

Ką vadiname ekstremaliu įvykiu?

  1. Ekstremalus įvykis - nustatytus kriterijus, pasiekęs ar viršijęs gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio įvykis, keliantis pavojų žmonėms, jų fiziologinėms ar socialinėms gyvenimo sąlygoms, turtui, ūkiui ir aplinkai.
  2. Ekstremalus įvykis - nustatytus kriterijus pasiekęs ar viršijęs gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio įvykis, keliantis pavojų žmonėms, jų fiziologinėms ar socialinėms gyvenimo sąlygoms, turtui, ūkiui ir aplinkai.
  3. Ekstremalus įvykis - nustatytus kriterijus pasiekęs ar viršijęs gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio įvykis, keliantis pavojų žmonėms, jų fiziologinėms ar socialinėms gyvenimo sąlygoms, turtui, ūkiui ir aplinkai.
  4. toks ivykis del kurio gresa pavojus kad galima numirti ar panasiai
  5. kai ivyksta kas nors ko nesitikejai Ekstremalus įvykis - nustatytus kriterijus pasiekęs ar viršijęs gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio įvykis, keliantis pavojų žmonėms, jų fiziologinėms ar socialinėms gyvenimo sąlygoms, turtui, ūkiui ir aplinkai.
  6. Ekstremalus įvykis - nustatytus kriterijus pasiekęs ar viršijęs gamtinio, techninio, ekologino ar socialino
  7. Įvykis per kurį galima užsikrėsti pavojingomis medžiagomis, ar kitaip nukentėti.
  8. nustatytus kriterijus pasiekęs ar viršijęs gamtinio, ekologinio ar socialinio pobūdžio įvykis, keliantis pavojų žmonėms, jų turtui, ūkiui, aplinkai.
  9. nustatytus kriterijus pasiekęs ar viršijes gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio įvikis, keliantis pavojuu žmonėms, jų fiziologinėms ar socialinėms gyvenimo sąlygoms, turtui, ūkiui ir aplinkai
  10. nustatytus kriterijus pasiekęs ar viršijęs gamtinio, techninio, socialinio... pobūdžio įvykis, keliantis pavojų žmogui, jo turtui ir pan.
…Daugiau…

Kokias žinote ekstremalių situacijų priežasčių rūšis?

  1. 4. Ekstremalių situacijų priežasčių rūšys:1) gamtinės - ryškūs klimatinių sąlygų pakitimai, sukeliantys stichines nelaimes, masinius miškų ir durpynų gaisrus, geologiškai pavojingus reiškinius, ypač pavojingas arba masines epidemijas, epizootijas, epifitotijas;2) techninės - įvairių technologinių procesų sutrikimai, dėl kurių kyla gaisrai, įvyksta sprogimai, patenka į aplinką cheminiai ir radioaktyvieji teršalai, griūva pastatai, įvyksta įvairių transporto rūšių avarijos, energetikos, magistralinių vamzdynų avarijos ir kiti ekstremalūs įvykiai, būdingi pramonės objektams ir komunikacijoms;3) ekologinės - priežastys, sukeliančios sausumos būklės, atmosferos sudėties ir savybių, hidrosferos būsenos pakitimus;4) socialinės - masinės riaušės ir neramumai, blokados, provokacijos, diversijos, teroro aktai, taip pat kariniai veiksmai Lietuvos ar kaimyninės valstybės teritorijoje.5. Ekstremalaus įvykio kriterijai - stebėjimais ir skaičiavimais nustatyti arba tarptautinėje praktikoje naudojami fizikiniai, cheminiai ar geografiniai įvykio mastą ir padarinius apibūdinantys dydžiai, kuriuos pasiekęs ar viršijęs įvykis laikomas ekstremaliu. Ekstremalaus įvykio kriterijus nustato Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.
  2. Gamtinės, cheminės, ekologinės, techninės,
  3. gamtinės,techninės,ekologinės,socialinės
  4. Ekstremalių situacijų priežasčių rūšys: 1.gamtinės - ryškūs klimatinių sąlygų pakitimai, sukeliantys stichines nelaimes, masinius miškų ir durpynų gaisrus, geologiškai pavojingus reiškinius, ypač pavojingas arba masines epidemijas, epizootijas, epifitotijas. 2.techninės - įvairių technologinių procesų sutrikimai, dėl kurių kyla gaisrai, įvyksta sprogimai, patenka į aplinką cheminiai ir radioaktyvieji teršalai, griūva pastatai, įvyksta įvairių transporto rūšių avarijos, energetikos, magistralinių vamzdynų avarijos ir kiti ekstremalūs įvykiai, būdingi pramonės objektams ir komunikacijoms
  5. priezastys gali buti jaigu ka nors blogo padarai ir nori atsikersyti arba kai eina i givybei gresincia zona ten kur auksta ir nukrenti arba uzsidega namas
  6. pvz cunamis ivyksta del vandenije esanciu idubimu Ekstremalių situacijų priežasčių rūšys:1) gamtinės - ryškūs klimatinių sąlygų pakitimai, sukeliantys stichines nelaimes, masinius miškų ir durpynų gaisrus, geologiškai pavojingus reiškinius, ypač pavojingas arba masines epidemijas, epizootijas, epifitotijas;2) techninės - įvairių technologinių procesų sutrikimai, dėl kurių kyla gaisrai, įvyksta sprogimai, patenka į aplinką cheminiai ir radioaktyvieji teršalai, griūva pastatai, įvyksta įvairių transporto rūšių avarijos, energetikos, magistralinių vamzdynų avarijos ir kiti ekstremalūs įvykiai, būdingi pramonės objektams ir komunikacijoms;3) ekologinės - priežastys, sukeliančios sausumos būklės, atmosferos sudėties ir savybių, hidrosferos būsenos pakitimus;4) socialinės - masinės riaušės ir neramumai, blokados, provokacijos, diversijos, teroro aktai, taip pat kariniai veiksmai Lietuvos ar kaimyninės valstybės teritorijoje.5. Ekstremalaus įvykio kriterijai - stebėjimais ir skaičiavimais nustatyti arba tarptautinėje praktikoje naudojami fizikiniai, cheminiai ar geografiniai įvykio mastą ir padarinius apibūdinantys dydžiai, kuriuos pasiekęs ar viršijęs įvykis laikomas ekstremaliu. Ekstremalaus įvykio kriterijus nustato Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.
  7. Ekologinės, socialinės, gamtinės, techninės.
  8. gamtines, technines, ekologines, socialines
  9. gamtinės, techninės, socialinės, ekologinės...
  10. Gamtinė, techninė, socialinė, ekologinė.
…Daugiau…

Kokios yra gaisrų kilimo priežastys ir jų profilaktika?

  1. Priežastys: Neužgesinti miškuose laužai, palikti stikliniai buteliai, šukės. Profilaktika: Kurti laužus tik tam paskirtose vietose, surinkti visą stiklą (kai šviečia Saulė ir
  2. Savaiminio užsiliepsnojimo- kuriu savaiminio užsiliepsnojimo temperatūra yra žemesnė už normalią aplinkos temperatūrą, dėl atviros liepsnos naudojimo - nenaudoti prie užšalusių ventilių vamzdžių atviros liepsnos.
  3. Savaiminio užsiliepsnojimo- kuriu savaiminio užsiliepsnojimo temperatūra yra žemesnė už normalią aplinkos temperatūrą: metilo efyras – užsiliepsnoja prie radiatoriaus – žeminti tokių medžiagų temperatūrą. Užsiliepsnoja dėl kontakto su deguonimi – storais sluoksniais supiltos akmens anglys, durpės – izoliuoti nuo aplinkos, žeminti temperatūrą.
  4. kai ruko ir neuzgesina cigarete ir per koki nors kilima viskas uzsidega arba kai miske yra tikla gali saules spinduliai patekti ir uzsidegs arba kai vaikai zaidzia su degtukais ir panasiai
  5. Savaiminio užsiliepsnojimo- kuriu savaiminio užsiliepsnojimo temperatūra yra žemesnė už normalią aplinkos temperatūrą: metilo efyras – užsiliepsnoja prie radiatoriaus – žeminti tokių medžiagų temperatūrą. Užsiliepsnoja dėl kontakto su deguonimi – storais sluoksniais supiltos akmens anglys, durpės – izoliuoti nuo aplinkos, žeminti temperatūrą. užsiliepsnoja dėl kontakto su vandeniu- kalis, natris, karbidas- saugoti nuo drėgmės. užsiliepsnoja dėl smūgio ir slėgio- tai įvairios druskos ir peroksidai – nemėtyti, netrankyti. užsiliepsnoja dėl perkrovimo elektros tinkluose – parinkti tinkamus saugiklius ir neperkrauti tinklo. užsiliepsnoja dėl elektrostatinio išlydžio (žaibo) – įrengti žaibolaidžius. užsiliepsnoja dėl mechaninės trinties –kaista velenai guoliai- užtikrinti savalaikę techninę apžiūrą. užsiliepsnoja dėl priešgaisrinio atstumo neišlaikymo- tarp šildymo įrenginių degių konstrukcijų. Dėl atviros liepsnos naudojimo- nenaudoti prie užšalusių ventilių vamzdžių atviros liepsnos.
  6. laidas paliktas ijungtas rozetei . neužgesino sigaretes. stiklas guli ir saule pro ji praleidzia ultra violetinius spinduilius ir uzsidega Savaiminio užsiliepsnojimo- kuriu savaiminio užsiliepsnojimo temperatūra yra žemesnė už normalią aplinkos temperatūrą: metilo efyras – užsiliepsnoja prie radiatoriaus – žeminti tokių medžiagų temperatūrą. Užsiliepsnoja dėl kontakto su deguonimi – storais sluoksniais supiltos akmens anglys, durpės – izoliuoti nuo aplinkos, žeminti temperatūrą. užsiliepsnoja dėl kontakto su vandeniu- kalis, natris, karbidas- saugoti nuo drėgmės. užsiliepsnoja dėl smūgio ir slėgio- tai įvairios druskos ir peroksidai – nemėtyti, netrankyti. užsiliepsnoja dėl perkrovimo elektros tinkluose – parinkti tinkamus saugiklius ir neperkrauti tinklo. užsiliepsnoja dėl elektrostatinio išlydžio (žaibo) – įrengti žaibolaidžius. užsiliepsnoja dėl mechaninės trinties –kaista velenai guoliai- užtikrinti savalaikę techninę apžiūrą. užsiliepsnoja dėl priešgaisrinio atstumo neišlaikymo- tarp šildymo įrenginių degių konstrukcijų. Dėl atviros liepsnos naudojimo- nenaudoti prie užšalusių ventilių vamzdžių atviros liepsnos.
  7. Savaiminis užsiliepsnojimas. Temperatūra žemesnė už normalią kambario temperatūrą.
  8. savaiminis, tyčinis užsiliepsnojimas. Savaiminio- užsiliepsnojimo temperatūra žemesnė už normalią aplinkos temp. Užsiliepsnoja dėl kontakto su deguonimi... Profilaktika- patalpos izoliavimas, temperaūros žeminimas...
  9. Dėl sąlyčio su įkaitusiu kūnu - mažinti to kūno temperatūrą, dėl slėgio - nemėtyti, netrankyti, dėl sąlyčio su ugnimi - nelaikyti prie ugnies, dėl sąlyčio su vandeniu - nešlapinti.
  10. savaiminis užsiliepsnojimas kai temperatura zemesnė uz normalia temperatura lauke metilo efyras nuo radiatoriaus,durpes del temperaturos aba kai kazkas uzdega gamtinis nuo žaibo
…Daugiau…

Ką vadiname civiline sauga?

  1. Civilinė sauga - civilinė krašto apsaugos funkcija, apimanti valstybės institucijų, vietos savivaldos vykdomųjų institucijų, visų ūkio subjektų, visuomeninių organizacijų bei gyventojų pasirengimą ekstremaliai situacijai ir veiksmus jai susidarius, visų valstybės išteklių panaudojimą gyventojams išgyventi, šalies ūkio gyvybingumui palaikyti, turtui ir aplinkai nuo susidariusios ekstremalios situacijos poveikio apsaugoti, aktyviai šiuose procesuose dalyvaujant piliečiams.
  2. Civiline krašto apsaugos funkcija.
  3. Civilinė sauga - civilinė krašto apsaugos funkcija.
  4. valstybinės gynybos ir valdymo sistemos dalis, kurios tikslas yra apsaugoti šalies gyventojus bei materialines gėrybes taikos ir karo metu. Civilinės saugos veiksmų esmė tai aktyvus visų valstybės gyventojų dalyvavimas gelbėjimo darbų organizavime ir žmonių gelbėjime iš pagrindinių nelaimės vietų, avarijų, katastrofų likvidavime.
  5. Civilinė sauga skirta apsaugoti ir pamokyti žmones kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.
  6. Civilinė sauga - civilinė krašto apsaugos funkcija, apimanti valstybės institucijų, vietos savivaldos vykdomųjų institucijų, visų ūkio subjektų, visuomeninių organizacijų bei gyventojų pasirengimą ekstremaliai situacijai ir veiksmus jai susidarius, visų valstybės išteklių panaudojimą gyventojams išgyventi, šalies ūkio gyvybingumui palaikyti, turtui ir aplinkai nuo susidariusios ekstremalios situacijos poveikio apsaugoti, aktyviai šiuose procesuose dalyvaujant piliečiams.
  7. Apsaugos priemones Civilinė sauga - civilinė krašto apsaugos funkcija, apimanti valstybės institucijų, vietos savivaldos vykdomųjų institucijų, visų ūkio subjektų, visuomeninių organizacijų bei gyventojų pasirengimą ekstremaliai situacijai ir veiksmus jai susidarius, visų valstybės išteklių panaudojimą gyventojams išgyventi, šalies ūkio gyvybingumui palaikyti, turtui ir aplinkai nuo susidariusios ekstremalios situacijos poveikio apsaugoti, aktyviai šiuose procesuose dalyvaujant piliečiams.
  8. Civilinės krašto apsaugos funkcija, apinanti valstybės institucijų vietos savivaldos vykdomųjų insitucijų...... (Labai tingiu rašyti).
  9. Civilinė krašto apsaugos funkcija.
  10. Civilinė krašto apsaugos funkcija, apimanti valsvalstybės institucijų, vietos savivaldos vykomųjų institucijų, visų ūkio subjektų, visuomeniniu organizaciju bei gyventujų pasirengimą ekstremaliai situacijaiir veiksmus
…Daugiau…

Kas yra gyventojų evakavimas?

  1. Gyventojų evakavimas - organizuotas gyventojų iškeldinimas iš teritorijų, kuriose pavojinga gyventi, suteikiant jiems stacionarines arba laikinas gyvenamąsias patalpas.
  2. Tai žmonių iškeldinimas iš tam tikros vietos.
  3. Organizuotas gyventojų iškeldinimas iš teritorijų, kuriose pavojinga gyventi, suteikiant jiems stacionarines arba laikinas gyvenamąsias patalpas
  4. Jeigu gyventojams iškyla realus pavojus, tam, kad būtų išsaugota žmonių gyvybė bei sveikata, priimamas sprendimas evakuoti gyventojus iš pavojingų teritorijų.
  5. pavyzdiui kai ivyksta gamtinis pavojus koks nors kaip zemes drebejimas arba tornado ir panasiai tai jie pasysliapia saugioje zonoje kur nieko negresia
  6. Gyventojų evakavimas - organizuotas gyventojų iškeldinimas iš teritorijų, kuriose pavojinga gyventi, suteikiant jiems stacionarines arba laikinas gyvenamąsias patalpas.
  7. Kai nuveda visus žmones is pavojingos vietos i saugia ten kur niekas negresia Gyventojų evakavimas - organizuotas gyventojų iškeldinimas iš teritorijų, kuriose pavojinga gyventi, suteikiant jiems stacionarines arba laikinas gyvenamąsias patalpas.
  8. Gyventojų evakavimas - organizuotas gyventojų iškeldinimas iš teritorijų, kuriose pavojinga gyventi, suteikiant jiems stacionarines arba laikinas gyvenamąsias patalpas.
  9. tai yra kai žmones pereina į kita vietą dėl kažkokių pavoju ir grėsmės žmonių gyvybei
  10. tai yra kai žmones pereina į kita vietą dėl kažkokių pavoju ir grėsmės žmonių gyvybei
…Daugiau…

Kokius žinote civilinės saugos signalus?

  1. Civilinės saugos signalai: dėmesio visiems; radiacinis pavojus; cheminis pavojus; užtvindymo pavojus; uraganų pavojus; oro pavojus; oro pavojus atšaukiamas.
  2. Dėmesio, cheminis pavojus,
  3. Radiacinis pavojus,cheminis pavojus,oro pavojus,dėmesio visiems.
  4. Dėmesio visiems!,Radiacinis pavojus!,Katastrofinis užtvindymas!,Potvynio pavojus!,Uragano pavojus!,Oro pavojaus atšaukimas.
  5. dėmesio visiems radiacinis, cheminis ,užtvindymo uraganų, oro pavojus ,oro pavojus atšaukiamas.
  6. Civilinės saugos signalai: dėmesio visiems; radiacinis pavojus; cheminis pavojus; užtvindymo pavojus; uraganų pavojus; oro pavojus; oro pavojus atšaukiamas.
  7. Civilinės saugos signalai: dėmesio visiems; radiacinis pavojus; cheminis pavojus; užtvindymo pavojus; uraganų pavojus; oro pavojus; oro pavojus atšaukiamas.
  8. radiacinis pavojus, cheminis pavojus, katastrofinis pavojus, potvynio pavojus, uragano pavojus, oro pavojus, oro pavojaus atšaukimas.
  9. radiacinis pavojus, cheminis pavojus, katastrofinis pavojus, potvynio pavojus, uragano pavojus, oro pavojus, oro pavojaus atšaukimas.
  10. Dėmesio. Cheminis pavojus. Pavojus baigėsi...
…Daugiau…

Kaip elgtis prasidėjus radioaktyviam užteršimui?

  1. prasidėjus radioaktyviam užteršimui reikia evakuotis į taikos metu nustatytus rajonus, o pasilikus toje zonoje, uždaryti langus ir duris, kuo rečiau išeiti iš patalpų į lauką. Išeinant užsirišti vatos marlės raištį, apsirengti drabužius, kurie nepraleidžia drėgmės. Grįžus viršutiniu drabužius palikti prieangyje.
  2. Stengtis dažnai neišeiti iš namų, neatidarinėti langų.
  3. Evakuotis į saugią vietą, o pasilikus retai išeiti į lauką, vartoti daug vitamino "c", išeinant užsirišti vatos marlės raištį, apsirengti drabužius, kurie nepraleidžia drėgmės, vartoti saugančius nuo radiacijos maisto produktus.
  4. prasidėjus radioaktyviam užteršimui reikia evakuotis į taikos metu nustatytus rajonus, o pasilikus toje zonoje, uždaryti langus ir duris, kuo rečiau išeiti iš patalpų į lauką. Išeinant užsirišti vatos marlės raištį, apsirengti drabužius, kurie nepraleidžia drėgmės.
  5. is tos vietos kur tai vyksta persikelti i kyta gyvenimo zona
  6. prasidėjus radioaktyviam užteršimui reikia evakuotis į taikos metu nustatytus rajonus, o pasilikus toje zonoje, uždaryti langus ir duris, kuo rečiau išeiti iš patalpų į lauką. Išeinant užsirišti vatos marlės raištį, apsirengti drabužius, kurie nepraleidžia drėgmės. Grįžus viršutiniu drabužius palikti prieangyje.vartoti saugančius nuo radiacijos maisto produktus- nesmulkinti grūdai, daržovės, turinčios daug vitamino c, lašinius ir lydytus taukus, nevartoti pieno produktų.
  7. slėptis namuose, rūsiuose.
  8. slėptis namuose, rūsiuose.
  9. Eiti į įžemintą vietą.
  10. Stengtis išvažiuoti iš radioaktyvios teritorijos,
…Daugiau…

Kaip apsisaugoti nuo radono dujų poveikio?

  1. Paprasčiausias jo pašalinimo būdas – geras patalpų vėdinimas.
  2. gerai, dažnai vedinti patalpas
  3. Paprasčiausias jo pašalinimo būdas – geras patalpų vėdinimas.
  4. Paprasčiausias jo pašalinimo būdas – geras patalpų vėdinimas.
  5. Paprasčiausias jo pašalinimo būdas – geras patalpų vėdinimas.
  6. Paprasčiausias jo pašalinimo būdas – geras patalpų vėdinimas.
  7. Paprasčiausias jo pašalinimo būdas – geras patalpų vėdinimas.
  8. vėdinti patalpas
  9. vėdinti patalpas
  10. Gerai vedinti patalpas.
…Daugiau…

Kaip atlikti gaivinimą?

  1. Gaivinant reik paguldyti ant kieto lygaus pagrindo, išvalyti kvėpavimo takus, nuvalyti liežuvį, išvalyti kraują. Gaivinant dviese vienas daro vieną įpūtimą, kitas 5 krūtinės ląstos paspaudimus. Gaivinant vienam daromi 2 įpūtimai po to 15 nuspaudimų. Iš viso per minutę reik atlikti 10 įpūtimų ir iki 60 nuspaudimų.
  2. Paguldyti ant lygaus paviršiaus, išvalyti kvėpavimo takus.Gaivinant vienam daromi 2 įpūtimai po to 15 nuspaudimų. Iš viso per minutę reik atlikti 10 įpūtimų ir iki 60 nuspaudimų.
  3. 1. Prieš gaivinimą būtina nuimti mantą, atlaisvinti krūtinės ląstą nuo drabužių, nurišti kaklaraiščius, atsegti diržus, įsitikinti, kad krūtinės ląstos srityje nėra pakabukų, medalionų ir kitų pašalinių daiktų. 2. Paguldyti nukentėjusįjį ant nugaros. Jei nukentėjęs guli ant pilvo, reikia ištiesti tos pusės, į kurią planuojama versti, ranką virš galvos išilgai kūno, sukryžiuoti kojas, ant viršaus dedant priešingą vertimo pusei koją, ir, prilaikant už peties, galvos ir dubens atversti ant nugaros. Ranką grąžinti prie kūno. 3. Nukentėjusiojo smakrą suimti dešinės rankos nykščiu ir rodomuoju pirštu, o kairę ranką uždėti ant paciento kaktos ir galvą atlošti taip, kad tarp apatinio žandikaulio ir kaklo susidarytų bukas kampas. Tačiau, jei yra įtarimų, kad gali būti pažeista nukentėjusiojo stuburo kaklinė dalis, galvos atlošinėti negalima. Tokiu atveju kvėpavimo takų praeinamumą galima užtikrinti tik atitraukiant apatinį žandikaulį. Tam reikia už kampų suimti apatinį žandikaulį ir patraukti jį žemyn. 4. Patikrinti ar gulint ant nugaros neužkrito liežuvis ir neužspaudė kvėpavimo takų, taip pat ar nėra svetimkūnių, dantų protezų, gleivių, skrandžio turinio likučių, kraujo krešulių ir kt. Jei yra, įkišti rodomąjį pirštą į burną ir kablio formos judesiu juos pašalinti. 5. Patikrinti ar nukentėjusysis kvėpuoja (ausį priartinti prie nukentėjusiojo burnos, klausytis ar yra kvėpavimo garsas, pajausti šilumą, o akimis stebėti ar juda krūtinės ląsta). Stebėti ne ilgiau kaip 10 sekundžių. 6. Jei kvėpavimo požymių nėra, atlikti dirbtinį kvėpavimą.
  4. Gaivinant reik paguldyti ant kieto lygaus pagrindo, išvalyti kvėpavimo takus, nuvalyti liežuvį, išvalyti kraują. Gaivinant dviese vienas daro vieną įpūtimą, kitas 5 krūtinės ląstos paspaudimus. Gaivinant vienam daromi 2 įpūtimai po to 15 nuspaudimų. Iš viso per minutę reik atlikti 10 įpūtimų ir iki 60 nuspaudimų.
  5. sssss
  6. Gaivinant reik paguldyti ant kieto lygaus pagrindo, išvalyti kvėpavimo takus, nuvalyti liežuvį, išvalyti kraują. Gaivinant dviese vienas daro vieną įpūtimą, kitas 5 krūtinės ląstos paspaudimus. Gaivinant vienam daromi 2 įpūtimai po to 15 nuspaudimų. Iš viso per minutę reik atlikti 10 įpūtimų ir iki 60 nuspaudimų.
  7. Gaivinant reik paguldyti ant kieto lygaus pagrindo, išvalyti kvėpavimo takus, nuvalyti liežuvį, išvalyti kraują. Gaivinant dviese vienas daro vieną įpūtimą, kitas 5 krūtinės ląstos paspaudimus. Gaivinant vienam daromi 2 įpūtimai po to 15 nuspaudimų. Iš viso per minutę reik atlikti 10 įpūtimų ir iki 60 nuspaudimų.
  8. Gaivinant reik paguldyti ant kieto lygaus pagrindo, išvalyti kvėpavimo takus, nuvalyti liežuvį, išvalyti kraują.
  9. duju įputimai ir 15 paspaudimų
  10. duju įputimai ir 15 paspaudimų
…Daugiau…

Ką daryti apsinuodijus smalkėmis?

  1. apsinuodijus smalkėmis- nukentėjusį būtina kuo greičiau išnešti iš nuodingos aplinkos į gryną orą, atsagstyti drabužius, trukdančius kvėpavimui. Jei sutriko širdies veikla ir kvėpavimas, kol atvyks greitoji pagalba, reikalinga palaikyti pagrindines gyvybines funkcijas: daryti dirbtinį kvėpavimą bei širdies masaž
  2. Kuo skubiau išvėdinti kambarį, drabužius, kreiptis į gydymo įstaigas.
  3. Išnešti į švarią aplinka, atsagstyti drabužius trukdančius kvėpavimui jeigu sutriko širdis , daryti dirbtini kvėpavimą ir širdies masažą
  4. apsinuodijus smalkėmis- nukentėjusį būtina kuo greičiau išnešti iš nuodingos aplinkos į gryną orą, atsagstyti drabužius, trukdančius kvėpavimui. Jei sutriko širdies veikla ir kvėpavimas, kol atvyks greitoji pagalba, reikalinga palaikyti pagrindines gyvybines funkcijas: daryti dirbtinį kvėpavimą bei širdies masažą.
  5. apsinuodijus smalkėmis- nukentėjusį būtina kuo greičiau išnešti iš nuodingos aplinkos į gryną orą, atsagstyti drabužius, trukdančius kvėpavimui. Jei sutriko širdies veikla ir kvėpavimas, kol atvyks greitoji pagalba, reikalinga palaikyti pagrindines gyvybines funkcijas: daryti dirbtinį kvėpavimą bei širdies masažą.
  6. apsinuodijus smalkėmis- nukentėjusį būtina kuo greičiau išnešti iš nuodingos aplinkos į gryną orą, atsagstyti drabužius, trukdančius kvėpavimui. Jei sutriko širdies veikla ir kvėpavimas, kol atvyks greitoji pagalba, reikalinga palaikyti pagrindines gyvybines funkcijas: daryti dirbtinį kvėpavimą bei širdies masaža.
  7. apsinuodijus smalkėmis- nukentėjusį būtina kuo greičiau išnešti iš nuodingos aplinkos į gryną orą, atsagstyti drabužius, trukdančius kvėpavimui. Jei sutriko širdies veikla ir kvėpavimas, kol atvyks greitoji pagalba, reikalinga palaikyti pagrindines gyvybines funkcijas: daryti dirbtinį kvėpavimą bei širdies masažą.
  8. apsinuodijus smalkėmis- nukentėjusį būtina kuo greičiau išnešti iš nuodingos aplinkos į gryną orą, atsagstyti drabužius, trukdančius kvėpavimui.
  9. išnešti žmogu į gryną orą
  10. išnešti žmogu į gryną orą
…Daugiau…

Ką daryti įkandus šuniui?

  1. isvalyti zisda ir surysti ta vieta
  2. Kuo skubiau išplauti žaizdą ir kreiptis į gydymo įstaigas.
  3. Įkandimo vietą nuplauti vandeniu su muilu, leisti nutekėti kraujui nuo žaizdos, patepti jodu, daryti skiepus.
  4. Dezinfekuoti žaizdą.
  5. skubiai tą vietą plaukite vandeniu su muilu ir tekančiu vandeniu, kad neliktų muilo likučių. Leiskite nutekėti kraujui iš žaizdos, esant galimybei, apie žaizdą patepkite spiritu, jodu arba kitu dezinfekuojamuoju tirpalu. Nedelsiant kreipkitės į artimiausią medicinos įstaigą dėl skiepijimo. Prireikus, žmogui yra skiriamas vakcinų kursas. Per mėnesį suleidžiamos penkios vakcinos dozės
  6. Pasiskiepiti, dezinfekuoti žaizdą
  7. skubiai tą vietą plaukite vandeniu su muilu ir tekančiu vandeniu, kad neliktų muilo likučių. Leiskite nutekėti kraujui iš žaizdos, esant galimybei, apie žaizdą patepkite spiritu, jodu arba kitu dezinfekuojamuoju tirpalu. Nedelsiant kreipkitės į artimiausią medicinos įstaigą dėl skiepijimo. Prireikus, žmogui yra skiriamas vakcinų kursas. Per mėnesį suleidžiamos penkios vakcinos dozės
  8. pravalyti ta vieta ir uzbintuoti ta vieta
  9. užšaldyti įkandimo vietą ir važiuoti pas gydytoja
  10. užšaldyti įkandimo vietą ir važiuoti pas gydytoja
…Daugiau…

Nuo ko apsaugo respiratorius?

  1. Nuo radioaktyviųjų dulkių.
  2. respiratoriai apsaugo nuo radioaktyvių dulkių ir radiologinių medžiagų.
  3. respiratoriai apsaugo nuo radioaktyvių dulkių ir dalinai nuo radiologinių medžiagų.
  4. respiratoriai apsaugo nuo radioaktyvių dulkių ir dalinai nuo radiologinių medžiagų.
  5. respiratoriai apsaugo nuo radioaktyvių dulkių ir dalinai nuo radiologinių medžiagų.
  6. respiratoriai apsaugo nuo radioaktyvių dulkių ir dalinai nuo radiologinių medžiagų.
  7. nuo radioaktyvių dulkių
  8. nuo radioaktyvių dulkių
  9. Nuo kenksmingų medžiagų?
  10. radioaktyvių dulkiu, radiologiniu medžiagų
…Daugiau…
Sukurk savo anketąAtsakyti į šią anketą