1 variantas

Už teisingą atsakymą gausite 1 tašką. Surinkti galima testo pagalba 15 taškų ir iki 5 taškų už pasirinktos temos įdomų pateikimą. Surinkti reikia 10 ir daugiau taškų :) Kalbantis su kaimynu arba naršant po internetą už kiekvieną įspėjimą +1 tašką daugiau reikės surinkti norint gauti įskaitą.

Vardas pavardė, klasė

  1. Gabrielius Bareikis 7E
  2. Anastasija Kochan, 7e
  3. KAROLIS sAVCIUS 7e
  4. Karolis Savicius 7e
  5. 7d, Raimondas Dinda
  6. Greta Kinduryte, 7e klase.
  7. juozas zilys 7d.
  8. Mantas Taraškevičius 7d
  9. Audrius Nazarovas 7D
  10. teodoras berzanskis
…Daugiau…

Kuo kenksmingas žmogui triukšmas?

  1. Ausų bugneliams, Gali blogiau gyrdeti
  2. Blogina klausą, gali pažeisti centrinę nervų sistemą.
  3. Gali susprogdinti ausu bugnelius.gali tapti kurcias.
  4. Gali Apkursti nuo per didelio gaso.
  5. Triuksmas kenkia klausai, sirdies darbui, regejimui.
  6. Triukšmas blogina klausą iki visiško kurtumo. Pažeidžia centrinę nervų sistemą, dėl to dažnai skauda galvą, blogėja atmintis, greičiau pavargstama.
  7. Triukšmas blogina klausą iki visiško kurtumo. Pažeidžia centrinę nervų sistemą, dėl to dažnai skauda galvą, blogėja atmintis, greičiau pavargstama.
  8. Jis blogina klausa iki visiško apkurtimo. Pažeidžia centrinę nervų sistemą, dėl to dažnai skauda galvą, blogėja atmintis, greičiau pavargstama
  9. Tuo, kad žmogus gali apkursti. Triukšmas blogina klausą iki visiško kurtumo. Pažeidžia centrinę nervų sistemą, dėl to dažnai skauda galvą, blogėja atmintis, greičiau pavargstama. Tai pat į triukšmą reaguoja širdies ir kraujagyslių sistema. Pulsas iš pradžių dažnėja, vėliau ilgą laiką dirbant triukšmingomis sąlygomis – retėja, o kraujo spaudimas – didėja.Žmonėms turintiems padidėjusį kraujo spaudimą, negalima dirbti triukšme. Triukšmas gali sukelti padidėjusį skrandžio rūgštingumą bei nervines opas. Dėl labai intensyvaus impulsinio triukšmo gal plyšti ausies būgnelis.
  10. gali sužeisti ausu bugnelius
…Daugiau…

Kur gali susikaupti radono dujų?

  1. Grunte, gyvenamuosiuose būstuose.
  2. Susikaupia is vandens
  3. Namie
  4. Radonas-bekvapes ir bespalves dujos ju gali susikaupti patalpose per grunta per mazus plysius
  5. Radono dujos yra bespalvės, bekvapės, beskonės, 7kart sunkesnės už orą, dujos sklindančios iš žemės. Pirmo aukšto patalpose jų būna 8kart daugiau negu laukia. Jos išsiskiria verdant vandenį.
  6. Radono dujos yra bespalvės, bekvapės, beskonės, 7kart sunkesnės už orą, dujos sklindančios iš žemės. Pirmo aukšto patalpose jų būna 8kart daugiau negu laukia. Jos išsiskiria verdant vandenį.
  7. Patalpoje verdant vandeniui
  8. Ore. Radono dujos yra bespalvės, bekvapės, beskonės, 7kart sunkesnės už orą, dujos sklindančios iš žemės. Pirmo aukšto patalpose jų būna 8kart daugiau negu laukia. Jos išsiskiria verdant vandenį.
  9. Rodono dujos yra bespalvės , bekvapės,beskonės.Pirmo aukšto patalpose jų buna 8kart daugiau negu lauke.
  10. Jos gali susikaupti pastato pirmajame aukšte ir gali būti 8kart daugiau negu lauke.
…Daugiau…

Kaip "atjungti" žmogų nuo įtampos?

  1. Užsidėti guminės pirštinės ir staigiai ji traukti
  2. Galima išjungti kirtiklį, jungiklį, perkirsti laidus.
  3. Isjunkti kirtikli,jungikli
  4. Isjungti jungiklius arba saugiklius arba kirviu perkirsti laidus
  5. Išlaisvinti jį galima keliais būdais: išjungti kirtiklį, jungiklį, išimti saugiklius arba perkirsti laidus kirviu su mediniu sausu kotu, padaryti trumpąjį jungimą (užmetant ant laidų neizoliuotą vielą, kurios vienas galas įžemintas, ir pan.).Jeigu to padaryti neįmanoma, reikia nukentėjusįjį atitraukti nuo srovės šaltinio gerai apsaugota ranka (užsimovus dielektrinę arba bent paprastą (geriau odinę) pirštinę, apvyniojus ranką šaliku, skarele, megztiniu ir t.t.).
  6. Išlaisvinti jį galima keliais būdais: išjungti kirtiklį, jungiklį, išimti saugiklius arba perkirsti laidus kirviu su mediniu sausu kotu, padaryti trumpąjį jungimą (užmetant ant laidų neizoliuotą vielą, kurios vienas galas įžemintas, ir pan.).
  7. Išlaisvinti jį galima keliais būdais: išjungti kirtiklį, jungiklį, išimti saugiklius arba perkirsti laidus kirviu su mediniu sausu kotu, padaryti trumpąjį jungimą.
  8. Reikia padaryti didėlę įtampą ir tada nuo tos įtampos žmogus atsijungia. Išlaisvinti jį galima keliais būdais: išjungti kirtiklį, jungiklį, išimti saugiklius arba perkirsti laidus kirviu su mediniu sausu kotu, padaryti trumpąjį jungimą (užmetant ant laidų neizoliuotą vielą, kurios vienas galas įžemintas, ir pan.).Jeigu to padaryti neįmanoma, reikia nukentėjusįjį atitraukti nuo srovės šaltinio gerai apsaugota ranka (užsimovus dielektrinę arba bent paprastą (geriau odinę) pirštinę, apvyniojus ranką šaliku, skarele, megztiniu ir t.t.). Jokiu būdu negalima liesti nukentėjusiojo plika ranka, nes srovė pradės tekėti gelbėtojo kūnu, ir pats gelbėtojas gali žūti. Jeigu ant nukentėjusiojo užkritęs elektros laidas, reikia jį numesti pasinaudojant kokia nors saugia priemone (izoliaciniu strypu, medine lazda, srovės matavimo replėmis ir pan.).Išlaisvinus nukentėjusįjį, reikia įsitikinti, ar nėra sunkių sužalojimų, lūžių, kraujavimo (jeigu jis krito iš aukštai). Po to patikrinamas kvėpavimas ir pulsas, o jeigu pulso nėra, – akių vyzdžiai, kurie tokiu atveju būtų išsiplėtę. Tai būtina.
  9. Išjunkti kirtiklį,atjungti iš razetės
  10. Išjungti kirtiklį, jungiklį.
…Daugiau…

Ką daryti apnuodijus skrandį?

  1. Kuo greičiau išplauti ir važiuoti į ligonine
  2. Gerti kuo daugiau skysčių.
  3. eiti i ligonine
  4. Kreiptis pas daktara
  5. Vemti ir gerti daug skysciu
  6. Įvertinkite grėsmę savo ir nukentėjusiojo gyvybei, bei imkitės priemonių jai pašalinti Įvertinkite nukentėjusiojo sąmoningumą. Garsiai klauskitės kaip jis jaučiasi? Pajudinkite per pečius. Jei įtariate stuburo ar kaklo traumą, judinti griežtai draudžiama. Jei nukentėjusysis neatsako, kvieskite greitąją medicininę pagalbą. Jei esate vienas, o nukentėjusysis naujagimis ar vaikas iki 8 metų, pradėti gaivinimą nedelsiant ir po 2 min gaivinimo kvieskite GMP ir toliau tęskite gaivinimą.
  7. Pirmoji pagalba - sukelti vėmimą.
  8. Sukelti vevima (pirštu ) ir gerti daug šilto vandens kad praplautu skrandį
  9. Kreiptis pas gydytoją. Pirmoji pagalba - sukelti vėmimą., būtina sukelti vėmimą pirštu, arba sugirdžius ligoniui šilto vandens su druska bei soda, stengtis, kad vemiant būtų pašalinta viskas, kas yra skrandyje. Apsinuodijus bet kuriuo maistu ar gėrimais, ligoniui kas valandą reikia duoti gerti po valgomąjį šaukštą skysčio (1 litre vandens ištirpinta 20 g cukraus, 3,5 g druskos ir 2,5 g sodos). Taip atstatomi elektrolitai, iš organizmo pasišalinę plaunant skrandį.
  10. ji išvalyti
…Daugiau…

Ką daryti įkandus gyvatei?

  1. įšpausti nuodus
  2. Reikia praplauti įkandimo vietą ir kreiptis į gydymo įstaigas, jeigu nėra tokios galimybės, tada galima išspausti nuodus.
  3. ikandus gyvatei reikia ivertinti ar ji nuodinga.jai nuodinga reikia ja sugauti kad galetu padaryti priesnuodi tada galima issiurpti nuodus.
  4. svarbiause pagauti pacia gyvate kad galeetu is jus padaryti priesnuodi jus nuodam
  5. Reikia ivertinti ar tai nuodinga gyvate ikando ar ne, jai nuodinga tai reikia saldyti ikandimo vieta
  6. Įkandus gyvatei svarbiausia be reikalo nepanikuoti, nes širdis gali sustoti iš baimės, o ne nuo gyvatės nuodų.
  7. Reikėtų kaip įmanoma labiau atšaldyti gyvatės įkąstą kūno vietą, tuo sumažinant nuodų skverbimąsi į organizmą, ir skubiai vykti į artimiausią gydymo įstaigą.
  8. Atšaldyti įkandimo vieta nuleisti ranka ir aprišti ja skuduru ta skudurą smarkiai suspausti kad jaustusi pulsas. Greitai važiuoti į gydymo įstaiga
  9. Nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad neapsinuodyti. Įkandus gyvatei, būtina įvertinti, ar ji nuodinga, – nuo to priklausys pagalbos teikimas: · Nuodingos gyvatės galva plati, dažniausiai trikampė, nenuodingos – apvali. · Nuodinga gyvatė turi geluonį (2 ilgus iltinius dantis), nenuodinga – neturi. · Nuodingos gyvatės vyzdžiai elipsės formos (pailgi), nenuodingos – apvalūs. · Nuodingos gyvatės įkandimo žymės – dvi šalia esančios žaizdelės, kurias palieka nuodingieji dantys, nenuodingos – daug mažų žaizdelių, kurias palieka eilė smulkių dantų.
  10. suleisti priešnuodžius ir vežti pas gydytoją
…Daugiau…

Ką vadiname civiline sauga?

  1. Žmogaus apsaugojimas nuo pavojų
  2. Civilinė krašto apsaugos funkcija, apimanti valstybės institucijas, ūkio subjektus ir t.t.
  3. sistemos dalis kuriaos tikslas yra apsaugoti saležies gyventojus
  4. zmoniu savoga kaip apsisaugoti nuo ivairiu daryku
  5. Civiline krasto apsaugos funkcija
  6. Civilinė sauga - civilinė krašto apsaugos funkcija, apimanti valstybės institucijų, vietos savivaldos vykdomųjų institucijų, visų ūkio subjektų, visuomeninių organizacijų bei gyventojų pasirengimą ekstremaliai situacijai ir veiksmus jai susidarius, visų valstybės išteklių panaudojimą gyventojams išgyventi, šalies ūkio gyvybingumui palaikyti, turtui ir aplinkai nuo susidariusios ekstremalios situacijos poveikio apsaugoti, aktyviai šiuose procesuose dalyvaujant piliečiams.
  7. . Civilinė sauga - civilinė krašto apsaugos funkcija, apimanti valstybės institucijų, vietos savivaldos vykdomųjų institucijų, visų ūkio subjektų, visuomeninių organizacijų bei gyventojų pasirengimą ekstremaliai situacijai ir veiksmus jai susidarius, visų valstybės išteklių panaudojimą gyventojams išgyventi, šalies ūkio gyvybingumui palaikyti, turtui ir aplinkai nuo susidariusios ekstremalios situacijos poveikio apsaugoti, aktyviai šiuose procesuose dalyvaujant piliečiams.
  8. Civilinė sauga - civilinė krašto apsaugos funkcija, apimanti valstybės institucijų, vietos savivaldos vykdomųjų institucijų, visų ūkio subjektų, visuomeninių organizacijų bei gyventojų pasirengimą ekstremaliai situacijai ir veiksmus
  9. Civilinė sauga kur parašytą viskas apie Extremalius įvykius,potvynius. Civilinė sauga - civilinė krašto apsaugos funkcija, apimanti valstybės institucijų, vietos savivaldos vykdomųjų institucijų, visų ūkio subjektų, visuomeninių organizacijų bei gyventojų pasirengimą ekstremaliai situacijai ir veiksmus jai susidarius, visų valstybės išteklių panaudojimą gyventojams išgyventi, šalies ūkio gyvybingumui palaikyti, turtui ir aplinkai nuo susidariusios ekstremalios situacijos poveikio apsaugoti, aktyviai šiuose procesuose dalyvaujant piliečiams.
  10. Civilinė krašto apsaugos , funkcija apinanti valstybės institucijų,vietos savivaldos vykdomuju instituciju,visu ukio subjektu......
…Daugiau…

Kokį pavojų kelia gamybiniai virpesiai?

  1. Gali sukelti kaulų bei sąnarių pažeidimus, vibracinę ligą.
  2. sukelia virpesius kunui,sergama kraujegisliu ligomis
  3. Gamtai:miskams
  4. Gali sukelti zmogui vibracine liga
  5. Sukelia vibracinę ligą, kuri pasireiškia smulkiųjų kraujagyslių spazmais. Dėl to sutrinka audinių aprūpinimas krauju, deguonimi, maistu ir maisto medžiagomis.
  6. Sukelia vibracinę ligą, kuri pasireiškia smulkiųjų kraujagyslių spazmais. Dėl to sutrinka audinių aprūpinimas krauju, deguonimi, maistu ir maisto medžiagomis. Rankos dažnai būna pabalę, šaltos. Vibracija sukelia kaulų bei sąnarių pažeidimus. kenkia nervų sistemai.
  7. Sukelia vibracine ligą
  8. Tuo, kad gali kažkas nutikti ir nieko daugiau nepadarysi. Sukelia vibracinę ligą, kuri pasireiškia smulkiųjų kraujagyslių spazmais. Dėl to sutrinka audinių aprūpinimas krauju, deguonimi, maistu ir maisto medžiagomis. Rankos dažnai būna pabalę, šaltos. Vibracija sukelia kaulų bei sąnarių pažeidimus. kenkia nervų sistemai.
  9. gali sukelti stichine nelaime
  10. Sukelia vibracine liga.
…Daugiau…

Kaip gyvsidabris gali patekti į žmogaus organizmą?

  1. Per burna arba ikvėpus jo
  2. Per odą, kvėpavimo takus.
  3. Per oda,per virskinimo trakus,per kvepavima
  4. Gali patekti su indais arba maistu
  5. Gyvsidabris gali patekti į organizmą per odą, virškinimo traktu, per kvėpavimo takus (įkvepiant).
  6. Gyvsidabris gali patekti į organizmą per odą, virškinimo traktu, per kvėpavimo takus (įkvepiant).Daugiausia apsinuodijama per kvėpavimo takus.
  7. Per kvėpavimo takus arba per oda
  8. Per nosį arba burną patenka į organizmą. Gyvsidabris gali patekti į organizmą per odą, virškinimo traktu, per kvėpavimo takus (įkvepiant).Daugiausia apsinuodijama per kvėpavimo takus.
  9. per orą
  10. Per kvėpavimo takus, kartais per odą.
…Daugiau…

Ką vadiname ekstremalia situacija?

  1. Kai pvz griūna ledynai, arba zeme dreba
  2. Padėtis kuri atsiranda dėl socialinio, techninio ir t.t. priežasčių, gali kelti pavojų žmonių gyvybei ir sveikatai.
  3. Padetis atsiranda del agamtinio,tehnologinio,ekologinio ir siocialinio pobudio priezasties sukelencios pavoju zmoniu gyvibiai
  4. Pavojingas ivikis kitiems zmonems:sprogimas,gaisras ir pan.
  5. Ekstremali situacija padetis , atsiranda del gamtinio, gamybinio, cheminio, socialinio ir t.t. pavojaus
  6. Ekstremali situacija - padėtis, kuri atsiranda dėl gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio priežasčių ar karo veiksmų ir sąlygoja staigų bei didelį pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, turtui, gamtai arba žmonių žūtį, sužalojimą ar turtinius nuostolius
  7. padėtis, kuri atsiranda dėl gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio priežasčių ar karo veiksmų ir sąlygoja staigų bei didelį pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, turtui, gamtai arba žmonių žūtį, sužalojimą ar turtinius nuostolius
  8. Padėtis, kuri atsiranda dėl gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio priežasčių ar karo veiksmų ir sąlygoja staigų bei didelį pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, turtui, gamtai arba žmonių žūtį, sužalojimą ar turtinius nuostolius.
  9. Tai kai būna potvyniai ir kitos ekstremalios situacijos. Ekstremali situacija - padėtis, kuri atsiranda dėl gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio priežasčių ar karo veiksmų ir sąlygoja staigų bei didelį pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, turtui, gamtai arba žmonių žūtį, sužalojimą ar turtinius nuostolius
  10. kokia nors stichinė nelaimė kuri viršija visas normas
…Daugiau…

Kas yra gelbėjimo darbai?

  1. Padėti žmogui kai jis pakliūna į pavojų
  2. Judėjimo maršrutų, darbų žvalgyba, gaisrų ribojimas, gesinimas, gelbėjimo darbai.
  3. Darbai per kurios gelbeja kitus zmones
  4. Darbai kur gelbeja kitus zmones nuo pavojingu dalyku
  5. zvalgyba, zmoniu gelbejimas, gaisru gesinimas
  6. Gelbėjimo darbai - judėjimo maršrutų ir darbų vietos žvalgyba; gaisrų ribojimas ir gesinimas judėjimo maršrutuose ir darbų ruožuose; gelbėjimo darbai ant vandens ir po vandeniu; nukentėjusiųjų transporto įvykiuose gelbėjimas; cheminių ir radiacinių incidentų lokalizavimas ir slopinimas; nukentėjusiųjų paieška, gelbėjimas iš apgriautų ir degančių pastatų.
  7. Gelbėjimo darbai - judėjimo maršrutų ir darbų vietos žvalgyba; gaisrų ribojimas ir gesinimas judėjimo maršrutuose ir darbų ruožuose; gelbėjimo darbai ant vandens ir po vandeniu; nukentėjusiųjų transporto įvykiuose gelbėjimas; cheminių ir radiacinių incidentų lokalizavimas ir slopinimas; nukentėjusiųjų paieška, gelbėjimas iš apgriautų ir degančių pastatų, nukritusių orlaivių, skęstančių laivų, apsemtų, užterštų dujomis ir dūmais patalpų bei griuvėsių
  8. Gelbėjimo darbai - judėjimo maršrutų ir darbų vietos žvalgyba; gaisrų ribojimas ir gesinimas judėjimo maršrutuose ir darbų ruožuose; gelbėjimo darbai ant vandens ir po vandeniu; nukentėjusiųjų transporto įvykiuose gelbėjimas; cheminių ir radiacinių incidentų lokalizavimas ir slopinimas; nukentėjusiųjų paieška, gelbėjimas iš apgriautų ir degančių pastatų, nukritusių orlaivių, skęstančių laivų, apsemtų, užterštų dujomis ir dūmais patalpų bei griuvėsių; sugriautų ir užverstų slėptuvių bei priedangų atkasimas, jose esančių žmonių gelbėjimas; vėdinimo užtikrinimas užverstose slėptuvėse, jeigu yra sugadinta filtravimo-vėdinimo sistema; pirmosios medicinos pagalbos suteikimas nukentėjusiems asmenims bei jų gabenimas į gydymo įstaigas; gyventojų perkėlimas iš pavojingų rajonų į nepavojingus.
  9. Tai kai gelbėja vienas kitą iš padėties arba iš pavojaus. Gelbėjimo darbai - judėjimo maršrutų ir darbų vietos žvalgyba; gaisrų ribojimas ir gesinimas judėjimo maršrutuose ir darbų ruožuose; gelbėjimo darbai ant vandens ir po vandeniu; nukentėjusiųjų transporto įvykiuose gelbėjimas; cheminių ir radiacinių incidentų lokalizavimas ir slopinimas; nukentėjusiųjų paieška, gelbėjimas iš apgriautų ir degančių pastatų, nukritusių orlaivių, skęstančių laivų, apsemtų, užterštų dujomis ir dūmais patalpų bei griuvėsių; sugriautų ir užverstų slėptuvių bei priedangų atkasimas, jose esančių žmonių gelbėjimas; vėdinimo užtikrinimas užverstose slėptuvėse, jeigu yra sugadinta filtravimo-vėdinimo sistema; pirmosios medicinos pagalbos suteikimas nukentėjusiems asmenims bei jų gabenimas į gydymo įstaigas; gyventojų perkėlimas iš pavojingų rajonų į nepavojingus.
  10. kai žmonės pvz. gaisrininkai gelbėja žmones iš degančio pastato
…Daugiau…

Kaip skirstomos gaisrų gesinimo priemones?

  1. Gesintuvai, vanduo, priešgaisrinis vandentiekis, nedegus audeklas.
  2. Vanduo,sausas audeklas , gesintuvas, gaisrininku specialios masinos
  3. Vanduo, gesintuvai, nedegus audeklas, priesgaisrinis vandentiekis ir t.t.
  4. Vanduo, gesintuvai, nedegus audeklas, vidaus priešgaisrinis vandentiekis, priešgaisriniai skydai.
  5. Vanduo, gesintuvai, nedegus audeklas, vidaus priešgaisrinis vandentiekis, priešgaisriniai skydai.
  6. Vanduo, gesintuvai, nedegus audeklas, vidaus priešgaisrinis vandentiekis, priešgaisriniai skydai
  7. Į tam tikras rūšys kur kokiam gaisrui gesinti dideliam arba mažam mokykloms arba mašinoms. Vanduo, gesintuvai, nedegus audeklas, vidaus priešgaisrinis vandentiekis, priešgaisriniai skydai.
  8. pagal ugnies didi
  9. Vanduo, gesintuvai, nedegus audeklas, priešgaisriniai skydai.
  10. Vanduo, gesintuvai
…Daugiau…

Kas yra pavojingas objektas?

  1. Kuris būna senas arba kalnai
  2. Sandėlis, įmonė arba kitas statinys kuriame nuolat/laikinai gaminamos, laikomos, perdirbamos pavojingos medžiagos.
  3. Tai yra pavojingos medziagos
  4. Daiktas galintis pakenkti zmogui
  5. Sandelys arba kitas statinys kuriame nuolat kazkas gaminama, perdirbama ir t.t.
  6. Pavojingas objektas - įmonė, sandėlis arba kitas statinys, kuriame nuolat arba laikinai gaminama, perdirbama, laikoma, perkraunama, naudojama, sandėliuojama arba neutralizuojama viena arba kelios pavojingos medžiagos ar jų atliekos, kurių kiekis yra didesnis už nustatytą šios medžiagos ribinį kiekį, taip pat hidrotechniniai įrenginiai.
  7. Pavojingas objektas - įmonė, sandėlis arba kitas statinys, kuriame nuolat arba laikinai gaminama, perdirbama, laikoma, perkraunama, naudojama, sandėliuojama arba neutralizuojama viena arba kelios pavojingos medžiagos ar jų atliekos, kurių kiekis yra didesnis už nustatytą šios medžiagos ribinį kiekį, taip pat hidrotechniniai įrenginiai.
  8. Pavojingas objektas - įmonė, sandėlis arba kitas statinys, kuriame nuolat arba laikinai gaminama, perdirbama, laikoma, perkraunama, naudojama, sandėliuojama arba neutralizuojama viena arba kelios pavojingos medžiagos ar jų atliekos, kurių kiekis yra didesnis už nustatytą šios medžiagos ribinį kiekį, taip pat hidrotechniniai įrenginiai.
  9. Tas objektas kuris skrenda ar kažką kitą daro ir gali pakenkti kitiems. Pavojingas objektas - įmonė, sandėlis arba kitas statinys, kuriame nuolat arba laikinai gaminama, perdirbama, laikoma, perkraunama, naudojama, sandėliuojama arba neutralizuojama viena arba kelios pavojingos medžiagos ar jų atliekos, kurių kiekis yra didesnis už nustatytą šios medžiagos ribinį kiekį, taip pat hidrotechniniai įrenginiai.
  10. daiktas kuris kelia pavoju žmogui arba gyvūnui
…Daugiau…

Kokios LR gyventojų pareigos CS srityje?

  1. Skelbti naujėnas
  2. Turi laikytis civilinės saugos įstatymų, žinoti civilinės saugos signalus, mokėti su jais elgtis, pranešti gelbėjimo tarnyboms apie ekstremalią situaciją.
  3. LR lietuviai turi laikytis civilines saugos istatymu
  4. Lietuvos Respublikos gyventojai ekstremalių situacijų ar jų pavojaus atvejais turi teisę į gyvybės ir sveikatos apsaugą, materialinę ir finansinę paramą, taip pat gauti informaciją apie galimą pavojų.
  5. Lietuvos Respublikos gyventojai turi: 1) laikytis civilinę saugą reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų; 2) žinoti civilinės saugos signalus ir mokėti elgtis juos išgirdus; 3) pranešti civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos tarnyboms apie susidariusią ekstremalią situaciją arba šios situacijos grėsmę; 4) vykdyti civilinės saugos pareigūnų nurodymus ir aktyviai dalyvauti likviduojant ekstremalių įvykių sukeltus padarinius.
  6. Lietuvos Respublikos gyventojai turi: 1) laikytis civilinę saugą reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų; 2) žinoti civilinės saugos signalus ir mokėti elgtis juos išgirdus; 3) pranešti civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos tarnyboms apie susidariusią ekstremalią situaciją arba šios situacijos grėsmę; 4) vykdyti civilinės saugos pareigūnų nurodymus ir aktyviai dalyvauti likviduojant ekstremalių įvykių sukeltus padarinius.
  7. Tam tikros kurias nustato kiti. Lietuvos Respublikos gyventojai ekstremalių situacijų ar jų pavojaus atvejais turi teisę į gyvybės ir sveikatos apsaugą, materialinę ir finansinę paramą, taip pat gauti informaciją apie galimą pavojų.
  8. 1)laikytis civilinę sauga reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų. 2) žinoti civilinės saugos signalus ir mokėti elgtis juos išgirdus.
  9. Lietuvos valstybės gyventojai turi laikytis civilinę sauga reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų. Žinoti civilinės saugos signalus ir mokėti elgtis juos išgirdus. Pranešti civilinės saugos ir gelbėjimo tarnyboms apie susidariusią ekstremalią situaciją arba iškilus grėsmei. Vykdyti civilinės saugos pareigūnų nurodimus.
  10. nezinau
…Daugiau…

Kaip suprantate priešradiacines slėptuves?

  1. Tai slėptuvė apsaugota po zeme, metaline ir uždara
  2. Tai pastatai kuriuose galima pasislėpti kai vyksta radiacinis užteršimas.
  3. Sleptuve nuo radiacijos i ja negali patekti radiacija
  4. sleptuve i kuria negali patekti radiacija
  5. Giliai iskasti gilus tuneliai ar sleptuves su maisto atsargom ir visom reikalingom priemonem
  6. Apsaugos priemones , kurios yra skirstomos i atskiras priedangas .
  7. Prieš radiacinės slėptuvės gali būti įrengtos rūsiuose, arba antžeminių pastatų aukštuose. Mūrinio pastato aukštas radiaciją slopina 10 kart, pirmo aukšto medinio pastato patalpose radiaciją slopina 2-3 kartus.
  8. Prieš radiacinės slėptuvės gali būti įrengtos rūsiuose, arba antžeminių pastatų aukštuose. Mūrinio pastato aukštas radiaciją slopina 10 kart, pirmo aukšto medinio pastato patalpose radiaciją slopina 2-3 kartus.
  9. Ten kur nepatenka daug radiacijos ir negali pakenkti žmogui ir gamtai.
  10. pastatai kurie apsaugo nuo radiacijos poveikio
…Daugiau…

Kada taikoma jodo profilaktika?

  1. Ji taikoma kada reikia apsaugoti skydliaukę nuo radioaktyviojo jodo poveikio.
  2. Jodo profilaktika atliekama siekent apsaugoti skydliaukę nuo radioktivu jodo poveikio
  3. profilaktika atliekama tada kada siekiama apsisaugoti skydliauke
  4. Jodo profilaktika atliekama siekiant apsaugoti skydliaukę nuo radioaktyviojo jodo poveikio.
  5. Jodo profilaktika atliekama siekiant apsaugoti skydliaukę nuo radioaktyviojo jodo poveikio.
  6. Jodo profilaktika atliekama siekiant apsaugoti skydliaukę nuo radioaktyviojo jodo poveikio.
  7. Kai susergi vėjaraupiais. Tik tais atvejais, kai į aplinką prognozuojama išmesti arba yra išmesta jodo radionuklidų.
  8. Siekiant apsaugoti skydliauke nuo redeoktyvinio jodo poveikio.
  9. Ji taikoma, kai norima apsaugoti skydliaukę.
  10. kada reik gyditis
…Daugiau…
Sukurk savo anketąAtsakyti į šią anketą