UserBerta123
Vieša
Pranešti

„ Visuomenės požiūris į gimdymą namuose“

Sveiki,

Anketa skirta trumpai išanalizuoti visuomenės požiūri į gimdymą namuose, taip pat apžvelgti teisinį reguliavimą. Anketa anoniminė, skirta Teisės Sociologijos dalykui

1) Jūsų lytis?
2) Jūsų amžius?
3) Jūsų išsilavinimas
4) Ar Jums teko girdėti sąvoką “Gimdymas namuose”
5) Jei Jums ar Jūsų artimąjai būtų galimybė rinktis gimdymą namuose, ar pasinaudotumėte/rekomenduotumėte pasinaudoti šia galimybe?
6) Jūsų nuomone, kokie didžiausi pavojai gresia moteriai gimdančiai namuose?
7) 2019 metais, tuometinis Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pasirašė įsakymą dėl „Gimdymo namuose priežiūros paslaugos teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ TAR, 2019-01-07, Nr. 190 . Ar teko susipažinti su aprašo nuostatomis?
8) Įsakymo nurodyto aukščiau, V skyriuje, 21 dalyje minimas teiginys “Pacientė ASPĮ, kuri teikė gimdymo namuose priežiūros paslaugą, sumoka Sutartyje numatytą kainą.”. Jūsų nuomone, ar gimdymas namuose turėtų būti traktuojamas kaip privati paslauga, už kurią pacientė turi susimokėti papildomai (nėra dengiama ligonių kasų).
9) Jei gimdymo metu įvyktų nelaimė, kas turėtų prisiimti atsakomybę?
10) Ar šiuo metu esantis teisinis reguliavimas (įsakymas nurodytas 8-ąjame klausime) dėl gimdymo namuose Jums atrodo priimtinas?
11) Jūsų nuomone, su kokiais didžiausiais iššūkiais Lietuvoje susidurtų moterys pasirinkusios gimdyti namų sąlygomis?
12) Jūsų nuomone, kokių papildomų teisės aktų, nutarimų reikėtų tam, kad gimdymas namuose taptų visuotinai priimtinu ir užtikrintų tokias pat kokybiškas sąlygas gimdymui kaip ir gimdymas ligoninėje?