"Šeimų, auginančių intelekto sutrikimą turinčius vaikus, psichosocialinės problemos ir pagalbos galimybės" interviu apklausa raštu
9. Kaip dažnai kreipiatės į specialistus (gydytojus, psichologus, soc.darbuotojus, terapeutus, asmeninius asistentus ar kt.), kurie teikia pagalbą šeimoms, auginančioms negalią turinčius vaikus?
Ištisai kreipiamės,bandome, ieškome
Šiuo metu retai, anksčiau dažnai.
Kaip negaliu pati susitvarkyti vieną kartą per du mėnesius
Dabar pas gydytojus dėl dukters galiu eiti tiktai viena, nes ji neina. Tai man yra didelė problema. Lanko dienos centrą, į kurį kartais irgi nenori eiti. Turime asmeninę asistentę, kuria mano dukra yra patenkinta, tai man didelis palengvinimas.
Pirma karta kreipemes i Akvilos bendruomene,nes mokytis per sunku jau,o su tokiu darbingumu nieks LT nenori priimt,asmeninio asistento nepavyko gauti,kitu specialistu neprireike.
Bandėme lankytis psichikos dienos užimtumo centre bet nri vyrui nei dukrai nepatiko.Džiaugiuosi Akvilos bendrija ir dėkinga už pagalbą dukrai
Nesikreipiu, jei nereikalauja institucijos. Kiek kreipiausi augant vaikui, jūsų išvardinti specialistai jokios profesionalios pagalbos nesuteikė. Išimtis - Kauno vaiko raidos klinika "Lopšelis", kur vaikas gavo kineziterapiją ir logopedo paslaugas.
Puikią užimtumo po pamokų paslaugą teikė Kauno raj. savivaldybės socialinių paslaugų centras.
Gydytojai gydė vaiko ligas, kiek reikėjo.