"Šeimų, auginančių intelekto sutrikimą turinčius vaikus, psichosocialinės problemos ir pagalbos galimybės" interviu apklausa raštu

7. Ar pasikeitė šeimos tarpusavio santykiai paaiškėjus vaiko diagnozei? Kaip?

  1. Pasikeitė.Nes didelis dėmesys buvo skiriamas iš mano pusės vaikui, tame tarpe dar teko ir dirbti gana atsakingą darbą,rūpintis 6 metais vyresniu,nors ir sveikų, sunumi.Vyras pavydėjo dėmesio vaikams, buvo grubus jiems , manau, dėl to.
  2. Tėtis nesuprato vaiko ligos, todėl buvo problemų, bet vėliau išsiskyrėme. Kiti tapome atidesni ir vieningesni.
  3. Ne nepasikeitė
  4. Pradžioje vyro palaikymas buvo. Nusipirkome antrą mašiną, kad aš galėčiau pati važinėti. Bet darbo buvo labai daug, nes šeimoje dar 4 vaikai. Psichologiškai pavargau, negavau savo darbo įvertinimo iš vyro pusės. Santykiai, kurie ir taip nebuvo labai geri, pasunkėjo.
  5. Taip.Skirybos,tecio nenorejimas priimt kitokio vaiko.Mums sita diagnoze pasitvirtino velai,nes mes nuo gimimo turim kitu bedu.
  6. Vyras neatlaikė įtampos ir taip pat susirgo depresija.Nuo 1983 nedarbingas.Vyresnė duktė įgijo nepilnavertiškumo kompleksą o kai kurie draugai tiesiog atitolo nes nesuvokė kaip bendrauti su mūsų šeima.
  7. Kuo toliau, tuo jaučiausi vienišesnė.
  8. ne
  9. Manyčiau,kad ne.
  10. Taip .Abejingumas .