Žmonių ir gyvūnų lavonų meninė fotografija. Apklausa - kopija

Vardas

  1. Jonas
  2. Irena
  3. Vytautas
  4. Rolandas
  5. Eglė
  6. Deivis
  7. Vainius
  8. Sonata
  9. Neringa
  10. Rimantas

Amžius

Išsilavinimas

Kokioje aplinkoje užaugote?

Ar esate tiesiogiai susidūręs/-usi su žmogaus lavonu?

Ar esate tiesiogiai susidūręs/-usi su gyvūno lavonu?

Ar esate turėjęs/-usi augintinį?

Koks, jūsų manymu, požiūris vyrauja apie laukinių, ūkinių, naminių gyvūnų gyvybės reikšmę?

  1. Jeigu gyvena tai tegu gyvena nereike ju zudyt net sliekas net muse jūs gi suprantat kad aš ne veganas na bet vis vien kartais mesos nevalgau
  2. Yra skirtumas, vieni auginami mėsai, bet šiaip visi yra reikalingi mums.
  3. Jei miršta kuri nors rūšis - sturinka gamtos sistema. Todėl visus gyvūnus reikia saugoti.
  4. Reikia saugoti visus gyvūnus, bet požiūriai, be abejo, skiriasi. Ūkinius gyvūnus dažniausiai auginame maistui, todėl jų gyvybė nėra tokia reikšminga.
  5. Teigiamas, normalus požiūris. Nėra skirtumo tarp laukinių, ūkinių ir naminių gyvūnų.
  6. Mėgstame gyvūnus, juos prižiūrime. Prie naminių gyvūnų prisirišame labiau, tačiau visi vienodai svarbūs, netgi gyvūnai, skirti mėsai - ūkininkai juos augina ir prižiūri.
  7. Beveik neteikiama jokia reikšmė. Yra momentinis gailestis, kuris naminiams gyvūnams pasireiškia labiausiai, po to ūkiniams. Beveik nepasireiškia laukiniams.
  8. Manau, kad gyvūnai turi per mažai teisių, ypatingai šunys. O ir mėsos vartojame daugiau, nei turėtumėme.
  9. Nėra skirtumo tarp gyvūnų, visi mums svarbūs.
  10. Dėl gyvulių mėsai yra įvairių nuomonių: yra vegetarų, veganų, arba tokių, kuriems visai nesvarbu. Dėl naminių gyvūnų, manau, kad visų nuomonė vieninga, o laukiniai žudomi populiacijai reguliuoti.

Ar jūsų požiūris sutampa su bendruoju?

Jei jūsų požiūris apie gyvūnus nesutampa su bendruoju, glaustai aprašykite savo nuomonę:

  1. Visų labai gaila. Visi lygūs. Nežudau net vorų. Uodus žudau, bet ir jų gaila...
  2. Iš esmės elgiuosi taip pat, kaip visi. Tačiau tiesiogiai susidūrusi su kenčiančiu gyvūnu, verkiu su juo kartu...

Ar įtraukiate mėsą į savo mitybos racioną?

Ar esate susipažinę su menu, kuriame naudojami lavonai?

Jei teigiamai atsakėte į ankstesnį klausimą, įvardinkite menininkus ar kūrinius, kuriuos esate matę:

  1. Kažką esu mačiusi su Jėzumi Kristumi.
  2. Esu buvęs Witkin parodoje.
  3. Hirst
  4. Jei tai galima laikyti menu - Human Body Exhibition.
  5. Human body exhibition

Kokias emocijas jums kelia A. Serrano "Cabeza de Vaca" (1986)?

Kokias emocijas jums kelia A. Serrano "Cabeza de Vaca" (1986)?
  1. Nu nežinau pvz indėnai ar kas ten tokie zmones aukodavo nu tipo širdi išimdavo O del galvos tai nu normaliai
  2. Jokių emocijų.
  3. Joks čia ne menas, ant stalo karvės galvą pastatyti.
  4. Eilinis galvijo nužudymas mėsai, nešokiruoja.
  5. Jokių emocijų nesukelia. Nei gražu, nei estetiška, nei bjaurumo yra.
  6. Jokių emocijų nesukelia, atrodo, kaip meninė fotografija. Nėra nei kraujo, nei gyvūno išniekinimo. Primena Senovės Graikijos dievybes.
  7. Žiauriai atrodo. Nemanau, kad tai yra menas. Sukelia pyktį, tačiau ne autoriui, o visuomenei.
  8. Jei ne tas kraujas... Primena Indiją, norisi gerbti šį gyvūną. Negalėčiau pasakyti, jog fotografija šokiruoja, nes ji rami, bet sukuria slogią atmosferą, verčia permąstyti savo vertybes.
  9. Šiek tiek gaila, bet daug esu mačiusi tokių galvų.
  10. Jokių emocijų nekelia. Karvės galva nešokiruoja, ją galima pamatyti bet kuriam didesniam turguje. Ji nėra išdarkyta.

Kokias emocijas jums kelia E. Kissiel "Deer 4" iš ciklo "At Rest" (2011)?

Kokias emocijas jums kelia E. Kissiel "Deer 4" iš ciklo "At Rest" (2011)?
  1. Gaila gyvuno
  2. Sukelia gailestį, nes išdraskytos žarnos, nemalonu žiūrėti, priverčia susimąstyti.
  3. Gaila aparato juostelės.
  4. Paprasta apdraskyta gaišena ir tiek, nešokiruoja.
  5. Ne kokios emocijos.
  6. Neičiau prie tokio gyvūno. Bet į parodą eičiau, nes būtų įdomu pamatyti. Kelia liūdnas emocijas, gailestį stirnai. Tačiau ji atrodo lyg būtų suėsta, todėl ne taip baisu - kaip natūrali atranka.
  7. Gaila.
  8. Labai šokiruoja, nors iš tiesų neturėtų.
  9. Nekelia daug emocijų.
  10. Tikriausiai priklausytų nuo konteksto, bet emocijų nesukelia.

Kokias emocijas jums kelia J. P. Witkin "Head of dead man" (1990)?

Kokias emocijas jums kelia J. P. Witkin "Head of dead man" (1990)?
  1. O k**va! nezinau. nezinau. b**ys b*lt na**ui
  2. Labai šokiruoja. Ypatingai, kad ant lėkštės padėta.
  3. Atrodo suklastotai - ten po lėkšte skylė ir kūnas apačioje.
  4. Juokinga, atrodo, kaip gyvo žmogaus galva, karvė atrodo žiauriau.
  5. Nepasakyčiau, kad labai baisu. Menas, žmogus taip mato, bet nieko baisaus.
  6. Nešokiruoja. Žiauru, kad galva lėkštėje, galbūt šokiruotų, jei dar akys būtų atmerkos.
  7. Jei žmogus prieš mirtį sutiko savo kūną atiduoti menui, tada kaip ir emocijų nesukelia. Jei nesutiko, tai pykstu, nes žemina velionio orumą.
  8. Nuobodi fotografija, atrodo žmogus it miegantis.
  9. Sukelia smalsumą - įdomu, ar sava mirtimi mirė.
  10. Toks menas - nereikalingas. Tai yra velionio išniekinimas.

Kokias emocijas jums kelia A. Macijausko fotografija iš ciklo "Atmintis. 1969-2003"?

Kokias emocijas jums kelia A. Macijausko fotografija iš ciklo "Atmintis. 1969-2003"?
  1. Nu cia 1000 kažkelintais metais taip laidodavo zmones zodziu mano artimieji tokio šlamšto turi
  2. Nemalonu matyti, liūdna.
  3. Visi mes prie tokių pozavome paveiksluotis. Jeigu tai menas, tai mes visi pilnus stalčius meno turim.
  4. Nesukelia apskritai jokių emocijų, visi esame pratę prie laidotuvių.
  5. Visi esame įpratę prie tokių, turim visi stalčiuose.
  6. Nešokiruoja. Labai liūdna, nes uždengia karstą.
  7. Jokių emocijų.
  8. Labai klaiki nuotrauka. Nešokiruoja, bet nekenčiu tokių nuotraukų, nesuprantu, kam jos reikalingos.
  9. Visi turi tokių nuotraukų, ir aš turiu.
  10. Natūralu, lietuviška tradicija fotografuoti laidotuves.

Kokias emocijas jums kelia A. Macijausko fotografija iš ciklo "Veterinarijos klinikose" (1977–1994)?

Kokias emocijas jums kelia A. Macijausko fotografija iš ciklo "Veterinarijos klinikose" (1977–1994)?
  1. As tokios nezinau nieko nekele
  2. Liūdna, tačiau nešokiruoja.
  3. Įdomi nuotrauka. Kaip dokumentinė. Norėčiau daugiau pamatyti tokių.
  4. Taip pat ne naujiena. Esu padėjęs priimti karvių gimdymą, esu ir negyvą kačiuką traukęs motinai iš pilvo.
  5. Nu čia jau kas... Faktiškai, dabras žmonių, bet nieko jau labai tragiško, toks gyvenimas.
  6. Šokiruoja tik tai, kad teliukas miręs. Labai gerai, kad fotografija nespalvota, nes priešingu atveju šokiruotų.
  7. Nemalonu. Net kūnas pagaugais nuėjo.
  8. Gaila, bet nesukelia stiprių emocijų, toks jau gyvenimas.
  9. Įdomu, kas ten vyksta. Sunku įžiūrėti. Bet liūdnų emocijų nekelia.
  10. Galbūt, jei būtų spalvota, būtų žiauresnė ir sukeltų emocijas.

Kokias emocijas jums kelia A. Serrano "Dead by knife" iš ciklo "The morgue" (1992)?

Kokias emocijas jums kelia A. Serrano "Dead by knife" iš ciklo "The morgue" (1992)?
  1. Cia filmas? Nu as ziuriu detektyvus taip kad man nebaisu pvz csi
  2. Šokiruoja, labai nemalonus vaizdas. Tas randas labai bjaurus.
  3. Nereikėtų tokių viešai rodyti, nes tai - labai intymu. Niekas nenorėtų savęs tokio matyti.
  4. Nemaloniai atrodo, sukelia nemalonius pojūčius.
  5. Nelabai malonu matyti, bet vėlgi, toks darbas, taip yra.
  6. Iš tikrųjų nešokiruoja, sukelia susidomėjimą.
  7. Primena ligoninę. Šiek tiek šlykštu.
  8. Labai šlykščiai susiūta, daugiau emocijų nesukelia.
  9. Nepaveikia. Galbūt dėl to, kad fotografija. Nuo mažens daktarų nebijojau, visada įdomu buvo. Esu mačiusi tokių nuotraukų ir būdama maža.
  10. Šiek tiek erzina.

Kokias emocijas jums kelia A. Serrano "The Scream" (1986)?

Kokias emocijas jums kelia A. Serrano "The Scream" (1986)?
  1. Cia netikras
  2. Labai nepatinka. Labai šokiruoja.
  3. Gaila šuns. Gal pasiutęs koks buvo, bet būtų galima ir nušaut.
  4. Čia tai jau žiauru... Ar meninikas pats pakabino?
  5. Čia jau žiauriai, kankinimas gyvūnėlio... Labai šokiruoja. Atrodo, kad jis dar kariamas, labai gaila.
  6. Žiauru, nes gyvūnas, dar žiauriau, nes pakartas. Kyla maišytos emocijos - ir liūdesys, ir pyktis, neapykanta tam žmogui, kuris galėtų pakarti gyvūną. Į tokią parodą neičiau, nes per daug sukelia emocijų.
  7. Nešokiruoja, bet tik todėl, kad esu matęs gyvai tokius dalykus. Prie mano namų anksčiau bent kelis kartus per metus ant medžių kardavo vokiečių aviganius. Tie vaizdai buvo ilgam įstrigę atmintyje, daug kartų tai permąsčiau ir dabar toks vaizdas man nebesukelia stiprių emocijų
  8. Kaip galima taip pasielgti su šuniu? Aišku, tikiuosi, kad fotografas to nepadarė? Primena visus tuos iškrypėlius, kurie gyvūnus kankinas, baisu...
  9. Paveikia, nes labai ryškios spalvos. Šiek tiek šokiruoja, nes atrodo dar gyvas.
  10. Kyla pyktis, nes atrodo, kad pakorė dėl "meno", tačiau negaila.

Kokias emocijas jums kelia S. ir P. Stanikų "Ugnies eilės" (1994)?

Kokias emocijas jums kelia S. ir P. Stanikų "Ugnies eilės" (1994)?
  1. Boring
  2. Šokiruoja labai.
  3. Nieko nėra baisiau, kaip sudegti...
  4. Irgi labai žiauru, tikrai kažkas "tokio". Esu pats matęs žmogų sudegusį, labai baisu.
  5. Eina sau, Lietuvoj toksai? Man labai meniškai atrodo, nėra jokio pasišlykštėjimo, gal smalsumas daugiau atsiranda.
  6. Norėčiau paklausti - ar ten išmatos? Šiaip, labai atgraso, tikrai neičiau gyvai pamatyti kūrinio. Labai pažeidžiamai ir išniekintai atrodo.
  7. Nemalonu matyti, tačiau gailesčio nejaučiu.
  8. Labiau trikdo trečioji kompozicijos dalis, nei tie lavonai, ji neleidžia susikaupti.
  9. Įdomu, kyla daug klausimų - kas tai per žmonės, kas jiems nutiko, kodėl taip nufotografuota.
  10. Primena karo vaizdus, matytus žiniasklaidoje.

Kokias emocijas jums kelia R. Vikšraičio fotografija iš ciklo "Vienkiemio godos" (2002 - 2006)?

Kokias emocijas jums kelia R. Vikšraičio fotografija iš ciklo "Vienkiemio godos" (2002 - 2006)?
  1. Grazu Ble t labaiiiiiiig
  2. Jokių emocijų, atrodo, kad tas avinas iš vandens išnėręs.
  3. Šita nuotrauka linksma - berniukas taip susidomėjęs, kas ten jį paveiksluoja? Primena vaikystę, kaimą... Graži nuotrauka.
  4. Juokinga, nes vaikas abejingai žiūri į fotoaparatą, jam neįdomi ta galva. O ir pati galva nesukelia gailesčio ar emocijų,nes nuotrauka nespalvota.
  5. Na taip, gyvenimo realijos, kaime žmonės taip gyvena. Aš irgi pro langą pas močiutę pažiūrėdavau, kaip skerdžia.
  6. Jokių emocijų nesukelia, nes pirmiausiai pamatai žmgų, tik tada ožkos galvą. Fotografija neutrali, atskleidžianti kaimo realijas.
  7. Liūdnai atrodo ta ožkytė, ir vaikas nelabai linksmas...
  8. Nors nesukelia stiprių emocijų, bet nepatinka man, kad vaikai viską mato, nereikėtų to skatinti.
  9. Sukelia atsiminimus iš kaimo, visai nejaudina.
  10. Natūralu ir visai nebaisu, kaimo dokumentika.

Kokia eilės tvarka jūs išrikiuotumėte kūrinius pagal iššauktų emocijų lygį (nuo mažiausiai jaudinančio iki labiausiai jaudinančio)?

Kokia eilės tvarka jūs išrikiuotumėte kūrinius pagal meninę vertę (1 reiškia mažiausią, 9 - didžiausią meninę vertę)?

Ką manote apie tokius meno kūrinius?

  1. Nešmanau bet sakau jog šūdas
  2. Nepatinka. Labai negatyvu. Menas turi džiuginti, būti gražus.
  3. Reikia tokių nuotraukų, kaip gi kitap pamatysi?
  4. Nežinau, nesuprantu meno.
  5. Galbūt ne visi darbai man atrodo meniški, tačiau labai įdomi tematika. Tikrai nueičiau į tokio pobūdžio parodą.
  6. Aš manau, kad tai - menas, nes vis tiek reikia estetiškai parodyti tuos lavonus. Labai įdomi idėja. Tokios parodos nėra blogas dalykas, tik gal ne visų skoniui.
  7. Iš vienos pusės tai tyčiojimasis iš gyvūno ir lengvas būdas išsiskirti, tačiau, iš kitos pusės, galima tokiu būdu agresyviai perteikti kokią nors žinutę visuomenei, tuo galima naudotis.
  8. Super tokios provokacijos
  9. Įdomu tokia tema. Gal ne visas nuotraukas norėčiau gyvai pamatyti, tačiau, pasitaikius progai, apsilankyčiau tokio tipo parodoje.
  10. Nemanau, kad tai yra reikalinga tema, nėra jokios prasmės.

Kas, jūsų manymu, stiprina reakciją į kūrinį iš techninės pusės?

Jei tai, kas, jūsų manymu, stiprina reakciją iš techninės pusės, nebuvo įvardinta ankstesniame klausime, įvardinkite čia:

  1. Pimpalas
  2. Jei baisia mirtimi žmogus miręs, tai baisu ir žiūrėti.
  3. Kur išdarkyti gyvūnai
  4. Kraujas
  5. Žvilgsniai.
  6. išdarkymas

Ar yra emocinis skirtumas regint žmogaus ir gyvūno lavonų fotografijas?

Jei į paskutinį klausimą atsakėte teigiamai - kas, jūsų manymu, labiau šokiruoja?

Sukurk savo anketąAtsakyti į šią anketą