Žiniasklaidos patikimumo vertinimas

Kurios žiniasklaidos priemonės informacija yra labiau patikimesnė: laikraštyje ar interneto naujienų portaluose? Kodėl?

  1. patikimesnė laikraštyje, nes ten dirba profesionalūs žurnalistai
  2. Laikraštyje. Nes ten ant popieriaus.
  3. interneto naujienų portale, nes informacija naujesnė.
  4. Laikraštyje, nesten spausdinama atidžiau patikrinta informacija. Portalai naujieną pateikia jos nepatikrinę, neišaikinus visų įvykio aplinkybių. Laikraštis prieš išeidamas turi laiko informaciją sutikrinti, palaukti, kaip išsirutulios įvykiai.
  5. nepatikima nei ta, nei ta, jei nesugebi naudotis galva ir perleisti jos per turimu ziniu bagaza. ne paslaptis, kad laikrasciuose daznai buna "uzpirkti" straipsniai. internete informacijos kontrole ne tokia griezta, informacija ivairesne, taciau tai turi ne tik pliusu, bet ir minusu.
  6. sexpisys
  7. Vienodai. Abiejuose yra rizikos faktorius publikuoti neteisingą informaciją. Laikraštyje turi žiūrėti atidžiau - suklydus klaidos ištaisyti faktiškai nebeįmanoma (tuomet garantuotai suklaidins skaitytoją). Internete nežiūrima taip skrupulingai, tačiau neteisingą info galima operatyviai pašalinti (suklydimo atveju mažiau auditorijos bus suklaidinta, tačiau suklydimo atvejų internete daugiau).
  8. Interneto naujienų portale, čia klaidos gali būti greičiau ištaisomos, naujienų papildymai paprastai pokoreguoja tikslęsnę informaciją
  9. interneto, dazniau atnaujinama.
  10. Internete (lengviau kritikuojama ir identifikuojama kaip potencialiai neteisinga).
  11. geruose internetų portaluose, tokiuose kaip bernardinai.lt nes ten nenori priskiesti nesamoniu;)
  12. Priklauso nuo konkrečios žiniasklaidos priemonės.
  13. Laikraštyje. Jie turi daugiau laiko informacijai patikrinti nei portaluose rašantys.
  14. Negalima vienareikšmiškai teigti, priklauso nuo konkretaus laikraščio ar portalo. Vis dėlto gal labiau laikraščių, nes jie turi daugiau laiko patikrinti informacijai, o portalai dažnai deda kad tik greičiau ir "ai, jei ką paskui ištaisysim".
  15. Interneto naujienų portaluose, nes jie gali operatyviau ištaisyti savo klaidas, padaryti pataisymus, laikraštyje tai užimtų laiko ir finansų. Patikimesnė dar ir dėlto, kad viskas aprašoma greičiau.
  16. Interneto portaluose, nes per tam tikrą laiką yra pastebima kur informacija tiksli ir patikima,o kur ne.
  17. Laikraščiuose- daugiau laiko informacijai rinkti ir ją patikrinti
  18. Interneto portaluose, nes ji greiciausiai atnaujinama, lengviausiai prieinama, daugiausia zmoniu ja naudojasi, todel zurnalistai privalo uztikrinti jos patikimuma, kitaip kencia reputacija.
  19. aha
  20. Vienodai. Kadangi šaltiniai dažniausiai būna tie patys.
  21. interneto naujienų portaluose
  22. manau ir ten ir ten. tik internete daugiau informacijos, o laikraštyje jos mažiau
  23. Vienodai, priklauso nuo konkreciu leidiniu ir portalu.
  24. į kai kuriuos internetinius naujienų portalus gali rašyti beveik bet kas, todėl manau, kad laikraštyje informacija yra patikimensnė.
  25. Manau, kad laikraštyje, nes žurnalistai turi daugiau laiko informacijai surinkti, patikrinti ir paruošti. Dėl šios priežasties mažiau nukenčia informacijos kokybė.
  26. Laikrastyje, nes tai yra spausdintas tekstas. Internete (ivelus klaida ar 'paleidus anti') viska galima istrinti ar pakeisti, o laikrasciai spausdinami atsakingiau, redaguojant.
  27. Manau,kad abejuose ziniasklaidos priemonese informacija yra vienodai patikima. Taciau internete ji lengviau pasiekiama, nemokama bei greiciau atsinaujinanti.
  28. Interneto. Nes iskart gali sulaukti kritikos, jei informacija visiskai klaidinga arba toli nuo tikroves.
  29. laikraštyje, nes dėl interneto skubėjimo kuo greičiau pateikti info, gali būti netikslumų, o laikraščių publikacijos ilgiau brandinamos
  30. Reikėtų žvelgti į konkrečius leidinius ir naujienų portalus. Pavyzdžiui, skirtumo tarp dienraščio "Lietuvos rytas" ir portalo "Lrytas.lt" nematau - priklauso tiems patiems savininkams. Kaip ir "Verslo žinios" patikimesnės už "Alfa.lt".
  31. laikrastyje, nes internete viskas daugiau rasoma pletku lygyje.
  32. Manau, laikraštyje, nes praeina redaktorius, o internetiniuose portaluose dažnai pasitaiko ne tik gramatinių klaidų bet ir nepatikrintos informacijos, kuri įdedama labai greitai ir tikrinimai daromi tik po fakto.
  33. Abiejuose vienodai, nes kas yra laikrastyje tas ir interneto puslpayje, kuri as skaitau.
  34. nezinau
  35. Vienodai.
  36. -
  37. Neišskirčiau nė vieno iš jų. Kiekvienas iš jų gali tiek klysti, tiek ir būti teisūs.
  38. vienodai
  39. Interneto portaluose
  40. vienodai patikima, ypac jei laikrastis turi ir portala. priklausomai nuo portalo pobudzio ir patikimumas kinta
  41. internete, nes galima ieškoti daugiau šaltinių, patvirtinančių informacijos teisingumą
  42. Interneto, kadangi naujienos dažniau atnaujinamos.
  43. Manau, kad laikrasciuose, nes internete gali buti paskelbta neteisinga informacija, nes ja paskelbti gali daug zmoniu...
  44. Interneto portaluose.
  45. Laikraštyje, nes informacija yra ne taip skubiai pateikiama. Faktai geriau patikrinami.
  46. inete, nes pateikiama video ir daugiau fotačkų
  47. Laikraštyje. Naujiena yra ruošiama visą dieną (laikraštis praneša tai, kas buvo vakar), tad informacija, man regis, yra labiau tikrinama ir patikimesnė.
  48. Interne to naujienu portaluose, nes šviežesnės
  49. neturiu nuomonės.
  50. Kiekvienas didesnis laikrastis turi savo internetini puslapi,kuriame skelbiame ta pati informacija. o kur labiau patikimesne sunku pasakyti,nes laikrasciai naudojasi tais paciais saltiniais kaip ir interneto naujienu portalai.
  51. Internete, nes mano dažniausiai skaitomi portalai priklauso užsienio įmonėms, kuriomis pasitikiu.