Visuomenės požiūris į hipių subkultūrą

Sveiki,

Esame Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto kultūros vadybos studentai ir atliekame apklausą apie hipių subkultūrą. Taip siekiame ištirti, ar ši subkultūra yra populiari, ką žmonės apie ją žino ir kaip ją vertina. Apklausa yra anoniminė, tad nepagailėkite kelių minučių atsakymams, Jūsų nuomonė mums labai svarbi.

Dėkojame už Jūsų laiką.

Pic
Trumpai parašykite, ką žinote apie hipių subkultūrą:
Narkotikai, taika, laisve, meile.
Puiki muzika, maištingi, renginiai, narkomanai
pradedančioji rašo:jo va draugiu paykialmas ir man butu ne pro sali,bet pasidarau isvadas kad tokiu TIKRU draugiu ir neturiu.Viena-vis pasigiria,kokius aptemptus dzinsus nusipirko ar dar ka grazaus,paryskinancius grazia figura,pasikraipo laukdama pagirimo(ir aisku ji gauna)kita-kaip skaniai pavalgiusi atejo(pvz.4cepelinai) ir net arbata nebetilptu,vis pasidziaugdama,kaip gerai,kad i kuna neina.be to,dar eidama i svecius,atsinesa kokio plokstainio,saldainiu ar sokolado.nesvarbu,kad as itikineju,jog nevalgau saldumynu,jog pradedu susiimt ir po truputi mesiu svori(aisku su dietologes pagalba)bet matosi,kad as joms nepanasi i tokia kuri galetu sulieknet ir taippat but savim patenkinta kaip ir jos bet tiekto,as jau kaip nors,pabusiu pati sau drauge:) ojoj kad isibegejau,jau ir as cia vos ne dienorasti pradejau,na matyt man taip norejosi issakyt viska,nors ir jauciuosi su savim pasikalbejusi,bet aciu uz demesi:)))vistiek kazkiek i tema parasiau:)vis tik ir as jau prisidejau prie lieknejanciu.
pradedančioji rašo:Na,labai aciu,SAULE:) tikiuosi ir as,kad viksas bus gerai ir pasieksiu savo,nes tikrai esu pasiruosusi stengtis.o va toks palaikymas is salies tikrai i nauda ir dar tas tavo pasmaikstavimas prilipdo veide sypsena:)tai ko daugiau ir benoret.o ir patarimais butinai pasinaudosiu,nes dabar jau mastau kad reiktu man ne tik svori mest,bet ir savo mastyma,bei bendravima su draugemis pakoreguot.nes tikrai nesu jau tokia neisvaizdi ir ziuredama i save nesislyksciu,o tik matau kad kuna reiktu aptirpdyti ir turbut tikrai jos kazkiek dreba del to kad isivaizduoja mane be to antsvorio:)tureciau labiau savimi pasitiketi ir isdrist pasakyti,kas man nepatinka ir kad saldumu ateinant nesinestu,nes badu nemirstu,o jei atsines tai teks paciom ir suvalgyt:)anksciau tokia nedrasi nebuvau,bendravimas buvo kitoks,pasikeite viksas,kai visos susilaukem vaiku,reciau susitinkam.o ir gal jos pranasesnes jauciasi del to,kad po nestumo be vargo grizo i buvusias figuras,o vat man niekaip nepavyko,tik dar priaugau,nors ir nesu tingine.na,bet dabar esu optimistiskai nusiteikusi ir ziuresim kaip man seksis laikytis maitinimosi plano.viksas ten man patinka ir i kancios recepta tikrai nepanasu:)isigysiu maisto svarstykles ir pirmyn!dar karta aciu,Saule,uz nuomone,geras mintis,o ir palaikyma zinosiu kur rasti:)tau taippat SEKMES!
Skelbaintys taika žmonės
Aš pats dar prieš pilnametyste pradėjau hipiauti ir, manau širdyje iki gyvenimo pabaigos busiu su jais. Pirmiausia hipiai, tai žmones pasisakantys prieš karą, smurtą, diktatūra, puoselėjantys asmenybės laisvę, kūrybą . Parodantys, kad norint būti laimingu, nebūtina būti turtingu. Labai gaila, bet dabar laisvoj Lietuvoj Laisvės mažėja (bent kai kuriuose rajonuose), nes populiarėja tokia "kalėjimų blatniakų" kultūra, o daugelis žmonių aklai siekia pinigų ir negerbia tų, kurie jų neturi. Čia kalta ir santvarka, vidaus politikos kryptis. Juk jei nuolat gerinsim sąlygas nusikaltėliams ir nuolat bloginsim pragyvenimo sąlygas tiems žmonėms, kurie nori sąžiningai gyvent, tai ir sulauksim ne itin gerų laikų. Hipių judėjimas savo laivės ir taikos idėjų skleidimu labai prisidėjo prie Sovietų Sąjungos iširimo, o kartu ir prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Tiesa, dalis hipių vartoja narkotikus, nors ir tos kalbos gerokai perlenktos. Net kai aš buvau jaunas, jei hipis tapdavo narkomanu, dažniausiai jis nusikirpdavo plaukus, kad nesulaikytų policija. Juk supraskime - narkomanas tai ne tas, kuris kartą per puse metų paragavo žolės. Narkomanai narkotikus naudoja kasdien, todėl stengiasi atrodyti kaip "paprasti" žmonės, per daug neišsiskirti, kad netektų turėt reikalų su policija. Pastebėjau, kad ir vagys, aferistai, chuliganai stengiasi atrodyti padoriai arba pasislėpti minioje. Hipiai nevagia, nenaudoja smurto ar apgaulės, todėl jiems nereikia vaidinti padorių žmonių -jie padorūs yra savo širdimi. Tekdavo matyt, kai vilkintys murzinais treningais užgėre skustagalviai tyčiojasi iš ilgaplaukių ir vadina juos narkomanais, nors tie jaunuoliai ne tik nenaudojantys narkotikų, bet ir nerūkantys. Daugumoje hipiauja menininkai (kai kas priekaištauja, kad jie ,esą, nedirba, bet patikėkit, neretai tas menas būna ir sunkesnis ir atsakingesnis darbas, nei daugelio jūsų). Pastebėjau augina plaukus ir žurnalistai prisijungadami prie hipių gretų. Kai kas ir juos apkalba (gal kartais papasakoja ir "nepatogia tiesą", trugdo užsiimt nepadoria veikla ). Aš visada gerbsiu žmonės, kurie pasirinko Taiką, Kūrybą ir Laisvę, o jų nekenčia tik vargšai neturintys patys laisvės ir pavydintys jos kitiems.
Zinau, kad tai tokia zmoniu bendruomene, kurie tiki taika pasaulyje. Jie myli gamta ir vieni kitus. Tai yra taiki bendruomene.
si subkultura susiformavo apie 1960 Amerikoje. ideologija - taika ir meile. Hipiu subkultura siejama su LSD ispopuliarejimu pasaulyje.
Laisvė, seksas, žolė, woodstokas, bliuzas, klasikinis rokas ir psichodelika
Narkomanai, nieko nenuskriaus, geliu vaikai.
Hipiai asocijuojasi su ryškia išvaizda ir asmenybės laisve.
nei daug, nei mazai. pirma, hipiai savo laikais buvo jega. palaikau juos 100procentu. tai buvo puiki, sauni, dvasinga kultura. kokia muzika vien is tu laiku! smagu prisiminti, ir net dabar klausytis. ju stilius taipogi labai patinka, toks laisvas, nevarzantis. kaip ir visas hipiu gyvenimas, pasauleziura. john lennon manyciau yra sios kulturos geriausias atstovas ir pavyzdys.
Meilės, taikos, laisvės idėjos
Hipiai tai kitaip gyvenantys zmones, jie nepaiso suvarzymu, elgiasi laisvai.
Taikūs žmonės. Galbūt truputį pamišę, bet niekam nekenkia ir žalos nedaro
Hipiai prieštaravo tradicinei kultūrai, klausėsi psichodelinės muzikos, vartojo narkotikus, propagavo rytų kultūrą, religiją
Hipių subkultūra propoguoja laisvą požiūrį į gyvenimą, nebuvo varžomi taisyklių. Pagrindiniai aspektai laisvė ir meilė būrė juos į savitas grupes, protestavo prieš kurios dažniausiai sulaukdavo neigiamo visuomenės atsako: buvo kaltinami narkomanija, antipolietine veikla.
Hipiu subkultura remiasi meiles ir taikos ideja. Neigia tradicine kultura ir gyvensena. Anksciau naudojo narkotikus, dazniausiai kanapes kaip priemone savo samoningumo tyrinejimams.
Tai tam tikras judėjimas atsiradęs amerikoj 6 - 7 dešimtmetyje propogavęs laisvą bendruomenėmis grįstą gyvenimą, be meilės ar psich. medžiagų ribojimų. :)
Jezau, Monika kaip tingiu ;/
Subkultura, kuri myli gamta, laisve, meile, taika, narkotikus.
žmonės kurie moka džiaugtis gyvenimu...
Istikruju zinau tiek kad jie visi ruko zole, vazineja su spalvotais wolkswagen busikais bei yra gamtos myletojai
Atsipute, laisve, gamta mylintis asmenys.
Hipiu subkultura atsrado 7 desimtmetyje, Amerikoje. Veliau sis judejimas pasklido po pasauli, sieke net Komunistine Lietuva. Hipiai, tai laisvamaniai zmones (jaunimas), propaguojantys laisvamaniska gyvenima, religija,meile, taika ir narkotikus :)
Žolė,gėlės,meilė viskam ir VOLKSWAGEN autobusiukas
Jiems budingi bruozai: taika, gelytes, ilgi geleti sijonai, svajingumas, raistelis per kakta, kokainas
Laisvė, seksas, marihuana, svaigalai, gėlės, muzika, laužas..
Geliu vaikai, spalvoti drabuziai, ilgi plaukai
Zinom, kad gyvuoja jau nuo senu laiku, ir kad nieko blogo kol kas dar niekam nepadare.
tai žmonės laisvai žiūrėję į gyvenimą, kovoję už gyvūnų teises, už žmogaus laisvę
Hipiai yra subkultura, kuri didziausia populiaruma turejo 1960 - 1970. Si subkultura pasizymejo stipria laisves ir taikos ideologija, jai buvo svarbi zmogaus ir gamtos harmonija, laisvi tarpusavio santykiai, tam tikru visuomenes bei morales normu nepaisymas. Hipiams budingas tam tikru narkotiniu medziagu, ypac marihuanos ir LSD vartojimas. Hipiu laisves ir naturalumo idejos atsispindejo ir ju aprangoje bei isvaizdoje - dazni geliu motyvai, laisvi, naturaliu medziagu rubai, ilgi plaukai, ivairus papuosalai bei aksesuarai. Hipiai nesigedyjo nuogumo, svarbia role ju kulturoje uzeme muzika.
Hipių subkultūros pradžia - septintasis dešimtmetis. Plačios kelnės, basos kojos, laisvas požiūris į gyvenimą ir noras gyventi taikoje. Peace!
tai subkultura, kuri norejo issireikalauti daugiau laisves, nesutiko su nustatytais remais ir taisyklemis.
Hipių subkultūrą pradėjo propaguoti jaunimas Jungtinėse Amerikos Valstijose.