Viešas kultūrinis edukacinis renginys ,,SAME" kalbantis apie lygias žmogaus teises Lietuvoje

Jūsų patarimai, prašymai, pastebėjimai susiję su šia tema? (įstatymai, renginiai, susibūrimo vietų poreikis ir pan.)

  1. ISTINKIT LGBTQ IR IVESKIT MIRTIES BAUDA!!!!
  2. Uždrausti šią bendruomenę
  3. šeimos narių atstumimas
  4. Na reikia su tuo susijusių renginių, švietimo., bet ne parodomojo tipo, o labiau edukacinio. Nes Gėjų eitynės sukelia labai didelį nepasitenkinimą, nemanau kad tai yra gera forma reprezentuoti bendruomenę.
  5. Dažnai naudojama "LGBT" bet ne "LGBTQ+"
  6. Švietimo įstaigose, jau jaunesniame amžiuje vaikai turėtų žinoti, kad yra įvairių žmonių ir su tuo nėra nieko blogo, tačiau senosios kartos, provincijos ar neišsilavinusių žmonių pakeisti nemanau, kad įmanoma. Aš koreaguočiau LGBTQ bendruomenes puslapio komunikacija soc. tinkle, nes jis atrodo nerimtas ir neprofesionalus.
  7. Gerbti save ir neorganizuoti vulgarybių.
  8. Tos pačios lyties asmenų santuokos ar bent partnerystė turėtų būti įteisinta.
  9. Lietuvai trūksta LGBTQ+ organizacijų, LGBTQ+ klubų, tokių kaip menų grupių, socialinių klubų, stalo žaidimų klubų, ar kitų bendrai jungiančių grupuočių, kurios būtų nesunkiai surandamos šio tipo žmonėms. Būtų tikra nauda, jei būtų renginiai daugiau pastebimi, atviresni ir lengviau surandami. Mano nuomone, tik visuomenę šviečiant galima pakeisti požiūrį ir visą įstatymų tvarką.
  10. Yra nepilnamečių apsaugos įstatymas, kuris neleidžia edukuoti mokinių šia tema. Taip pat yra toleruojama tik iki tokio lygio, kuriame nereikia suteikti jokių teisių ar jie nesirodo visuomenėje susikabinę rankomis ir "negėjinę" vaikų. Norėčiau, kad būtų kuriamos erdvės mokyklose kaip Gay Straight Alliances, kurios yra Amerikoje. Tai padėtų įgauti supratimą mokiniams nuo mažesnio amžiaus. Tai būtų naudinga ne tik mokiniams, bet ir mokytojams. mano paties mokykloje mokytoja homofobiškai reiškėsi pamokos metu.
  11. Jokiu LGBT .
  12. Kaip galima greičiau pataisyti nepilnamečių nuo neigiamos informacijos įstatymą susijusį su LGBTQ+ bendruomene. Tai yra valstybės įteisinta bendruomenės opresija.
  13. Santuokos įteisinimas
  14. Reikia daugiau barų/klubų, kur būtų jauku
  15. Manau, kad žmonės (ypač vyresnio amžiaus) yra nepakankamai apsišvietę šia tema ir dėl to engia LGTBQ+ narius. Mano nuomone, Lietuva turėtų įdėti daugiau pastangų piliečių švietimui šia tema, išleisti įstatymų, kurie apsaugotų bendruomenės narius bei užtikrintų lygias teises (santuokos, vaikai etc.). Be abejo, renginių nėra pakankamai.
  16. Labai gaila, kad šiais metais nebus Pride, bet viliuosi, kad visaip kitaip galėsim palaikyti šią fantastišką mūsų visuomenės dalį, mat jie niekuo nesiskiria
  17. Jeigu siekiama rimtų pokyčių visuomenėje, LGBTQ+ turi peržengti laisvalaikio organizavimo/pramogų formatą ir siekti politinių tikslų (dalyvauti politinių partijų veikloje, profsąjungose, rinkimuose).
  18. Renginiai apie kultūrą, istoriją, judėjimą. Mažiau visokių seksistinių dalykų kurių esmė vien tik lytinis pasitenkinimas. Ačiū.
  19. Daugiau ziniasklaidos ties sita tema, lytinio bei psichologinio svietimo nuo mazo amziaus, pride kad vyktu ne tik vienoje is 3 baltijos saliu bet kiekvienoje is ju kiekvienais metais, nebijoti zmonem buti savimi, teisinio pripazinimo ties isivaikinimu ir santuoka, greiztos bausmes uz patycias ir homofobija, kad buti homofobu butu taboo.
  20. Nedarykiti taip kad jie būtų pasaulio bamba ir kad neprisidengtu tuo, kad juos visas pasaulis atstumia
  21. Daugiau viešos diskusijos, daugiau eterio laiko
  22. Nereikia bijoti šviestis ta tema, kad atsirastų tolerancija. Tolerancijai atsiradus, žmogus turi rinktis, ar jam tai toliau aktualu, ar ne.
  23. Įstatymai galbūt galėtų kažką keisti, nes kai žmonės valstybiniu lygmeniu neturi palaikymo, tai sunku tai gauti iš visuomenės.
  24. Lietuvoje tikrai per mažos bausmės už bet kokią nelygybę ar smurtavimą prieš kitokius žmones. Žinau, kad bausmės ne visada veikia, bet palaikymas įstatymiškai galbūt suteiktų bent mažą valstybinio palaikymo ir saugumo jausmą. Puikiai suprantu, kad turi pasikeisti visa karta, bet tikiu, kad situacija, nors ir minimaliai, bet gerėja.
  25. Nedaryti
  26. Reikalavimų šia tema yra velnioniškai daug. Tikrai vien nuo įstatiminės bazės iki LGBT saugių vietų. Nors daug didžiųjų miestų vietų deklaruoja, kad yra saugios, tačiau trūksta aktyvesnio palaikymo ne vien pride metu.
  27. -
  28. Kaip minimum civilines partnerystes iteisinimas. Tai yra vienintelis kelias uzkirsti diskriminacija ir parodyti, kad Lietuvai svarbios zmogaus teises. Lietuva dabar atsiduria tokiu atsilikusiu valstybiu tarpe kaip Rusija, Baltarusija ir kitos ne daug pazengusios visuomenes. Geda visai saliai del to.
  29. Švietimas šia tema pakeistų visuomenės požiūrį.
  30. Džiaugiuosi, jog ėmėtės šio turimo ir savo baigiamajam darbui pasirinkite su LGBTQI susijusią temą. Norėčiau,kad Jūsų tyrimas būtų kuo kokybiškesnis, todėl siūlyčiai jį kiek patobulinti. Atkreipiu dėmesį į 2 Jūsų suformuluotud klausimus, kurie man labiausiai užkliuvo kaip nekorektiški ir galintys negerai nuteikti tyrimo dalyvius. Pirmiausia klausimas apie seksualinę tapatybę begali apsiriboti variantais homoseksualus/hetereseksualus/biseksualus. Atsakymo variantus turėtumėte išskleisti taip, kad jie apimtų tokias tapatybės formas kaip gėjus/lesbietė/transeksualus/biseksualus/nepriskiriantis savęs jokiai lyčiai/tarpseksualus/aseksualus/queer. Antra, klausimas “Kokia jūsų nuomonė apie LGBT+ bendruomenę” yra labai abstraktus ir netinkantis tyrimui- gausite visiškai skirtingus atsakymus, kurių neįmanoma prasmingai apibendrinti. Jei norėtumėte detaliau pasikonsultuoti tyrimo klausimais, galite man parašyti [email protected]
  31. Visu pirma reiketu pradėt nuo įstatymo, o poto kaip įstatymu herarchijoje leistis žemyn
  32. Mano nuomone reikia daugiau švietimo. Šviesti reikia ne tik, kad tokia bendruomenė yra, bet ir kad ji niekuo nesiskiriai nuo straight porų. Dabar žmonės mato tik knygos viršelį, nes turinys nelabai ir įdomus, kai žinai, kad žmogus priklauso šiai bendruomenei. Reikia šviesti ne tik, ksd LGBTQA yra, bet reikia rodyti visuomenei, kokių žmoniū šioje bendruomenėje, dalintis istorijomis, parodyti, kad nereikia spręsti apie knygq iš jos viršelio, galbūt žmogus priklausantis šiai bendruomenei dirba visuomeniai naudingą darbą, padeda žmonėms, dalinasi gerumu.
  33. Lietuvos žmonės nelankstūs, griežtų pažiūrų. Reikia laiko, kad požiūris taptų labiau liberalus. Vienas iš to instrumentų, visuomenės nuomonės formavimas per prezidentą, kitus svarbius asmenis.
  34. Santuokos lygybė
  35. Turėtų būti leista tos pačios lyties žmonėms tuoktis, įsivaikinti vaikus ir daryti ką visi mes darome. (nes tiesiog pasibaisėtina, kad dar nėra priešingai)! Beje, baisu kas vyksta kitose, labiau atsilikusiose šalyse, manau, kad reiktų kažką daryti ir dėl to (jeigu įmanoma, bet, kad ir nelabai, vistiek reikia stengtis). Turėtume visi turėti lygias teises į laimę, šeimą...
  36. Partnerystės įstatymas, leidimas tuoktis tos pačios lyties asmenims būtų siekiamybė. Saugių susibūrimo vietų propagavimas ir visuomenės priartinimas prie šios temos. Būdai - konstruktyvus lobistų dialogas su politikais, visuomene.
  37. Trūksta susibūrimo vietų daugelyje miestų. Taip pat norėtųsi, jog valdžia bei visuomenė greiciauy subręstų ir nustotų įstatymais diskriminuoti LGBT+ bendruomenę.
  38. Partnerystės ir santuokos įstatymai. Daugiau LGBT klubų ar susirinkimo vietų.
  39. Vienintelis įstatymas, kurio tikrai reikia- tai translyčiams asmenims leisti pasikeisti asmens dokumentus, gyvenant ir atrodant toks koks esi, o dokumentai rodo priešingai yra labai sunku rasti darbą, gauti medicinos paslaugas, mokytis ir t.t.
  40. Nepilnamečių apsaugos įstatymo neturėtų likti
  41. Lygios teisės visais aspektais
  42. Labai reikia įstatymų keitimo, jie jau labai ilgai nesikeičia. Renginių visai yra, ypač Lietuvos rinkos atžvilgiu.
  43. Manau, kad dabar labiausiai reikalingi yra edukaciniai renginiai, programos mokyklose (ypač mažesniuose miestuose, rajonuose, kaimuose), jei įmanoma, net atskiros pamokos, tačiau labai svarbu visų pirma šiuo klausimu šviesti mokytojus, nes dažnai būtent jie tampa tais žmonėmis, kurie verčia nesaugiai jaustis mokinius, slepiančius savo seksualinę orientaciją, tapatybę, ar tiesiog palaikančius LGBT+ bendruomenę (tai turbūt aukščiausias netolerancijos lygis - engti tuos, kurie tiesiog palaiko kitus, patys nepriklausydami LGBT+ bendruomenei). Žinoma, visos kitos iniciatyvos taip pat padėtų ir yra būtinos, tačiau didžiausia naida būtų pradėti nuo jaunų žmonių, kurie, pamatę, kad galima padaryti daugiau, patys imtųsi iniciatyvos.
  44. Nereikalingi 🙂
  45. Viskas beprasmiška. Fašistams nieko neįrodysi
  46. Galimybė susituokti.
  47. Manau mokyklose nereikia vaikams LGBT mokymu jokiu, ypatingai darzeliuose. Parado rengimas kelia daugiau neigiamu emociju nei teigiamu. Is kitos puses manau kad turi buti leista partnerius laikyti istatimiskai kaip seimos narius kad galetu i reanimacija ieiti ir manau turetu buti vestuves iteisintis tarp tos pacios lyties asmenu.
  48. Kaip ir sakiau, ne ant tiek dalyvavau kad puikiai viską žinočiau. Seku Lietuvių LGBT puslapius, kiek info suteikia tiek ir pakanka -- iš jų nuorodų, postų ir radau šią anketa kad pasidalinčiau mintimis, ir nors kažkiek jums būtų į naudą apklausom ar pnš.
  49. Manau dar esame toli iki pačių žmogui natūraliausių įstatymų priėmimo, tokių kaip santuokos įteisinimas. Svarstymas apie partnerystę man skamba kaip pažeminimas, maždaug "pagalvosiu ar galit būt poroje ar ne". THIS IS NOT FAIR! Renginių galėtų būti ir daugiau. Mes neturėtumėm bijoti slėpti meilės, tai yra gražu.
  50. Pvz. Aš esu homoseksualus ir dirbu krašto apsaugos sistemoje ten gan sunku but tokiam žmogui nes darbas ir taip itemptas ir stresiniu situaciju būna pasitaiko dažnai, o kai žinai kad ezi vengemas ir dar jauti psichologini spaudima iš kaikuriu homofobu tai buna išvis nepakelemu akimirku.
  51. vienalytes santuokos iteisinimas
  52. Būtų nuostabu, jeigu Lietuva nuspręstų įteisinti tos pačios lyties asmenų santuoką, galėtų būti organizuojama daugiau renginių šiomis temomis. Taip pat būtų gerai, kad Lietuvoje būtų ne tik heteroseksualus lytinis švietimas, bet ir homoseksualus.
  53. Daugiau renginių, paskaitų, matomumo !!!
  54. -
  55. Pradžiai partnerystės įstatymas.
  56. Daugiau reikėtų viešinti šią temą
  57. .
  58. Istatymai ir renginiai, ir susiburimai reikalingi. Gyvenime niekas nestovi vietoj. Viskas keiciasi. Praeis kazkiek laiko ir zmoniu poziuris pasikeis.
  59. Daugiau barų, nes yra vos keli. Bendrauti su žinomais Lietuvos gyventojais, kurie galėtų daugiau kalbėti apie tai, gal būt net “comming out’ą” padaryti, nes žmonėms reikia pamatyti, kad jie yra tiesiog žmonės. Mažiau reklamose ir spaudoje afišuoti “plunksnuotus” ir kitaip atrodančius-paprastam žmogui tai nesuprantama ir jie tuomet galvoja, kad visi LGBT nariai tik dalyvauja sex vakarėliuose ir panašiai:)
  60. Nėra.
  61. Neturiu pasiūlymu . Mėgstu dalyvauti bet ne rengti .:))
  62. Renginių šiom temom Lietuvoje tikrai labai trūksta. Jų daugiausia būna birželio mėnesį, kuris yra skaitomas pride month, o vėliau atrodo užmirštama
  63. Manau turėtų būti įteisinta homoseksualų santuoka.
  64. Daryti pokyčius švietimo programose.
  65. Dauguma žmonių užauga nesuprasdami savęs, todėl apie lgbt reikėtų pradėti kalbėti mažiem vaikams. Maži vaikai yra supratingiausi ir lengvai supranta, jie galėtų pakeisti ir kitų nuomonę.
  66. Patarimas vienas. Tiesa Jus išlaisvins:) Daugiau pasitikėjimo priimant save. Aplinka Jus priims, jeigu Jūs save priimsit. O visa kita tik detalės. Man asmeniškai labiausiai trūksta įstatiminės bazės dėl partnerystės/santuokos įteisinimo.
  67. Galėtų būti daugiau tokių vietų kaip Soho klubas, pvz: kavinukės, kiti klubai ir t.t., nebūtinai išskirti LGBTQ+ nariams, bet kad žmonės ten jaustųsi saugiai. Įstatymų tema tikrai labai plati ir kiekvienas LGBTQ+ narys pasakys kad teisių ir laisvių turi mažai: partnerystė/santuoka tarp tos pačios lyties atstovų, įsivaikinimas, lyties pasikeitimas ir operacija, ir dokumentuose, hormonų terapija.. tokių teisių LGBTQ+ nariai neturi. Renginių atžvilgiu tikrai galėtų buti daugiau didesniu renginių kaip eitynės ar tiesiog susibūrimai, nes eitynes vyksta tik karta metuose, o susibūrimų daug taip pat nebūna, nebent Pride Month metu. Galėtų buti daugiau edukacijos programų, klubų ir pan visų amžių žmonėms Taip pat genderqueer tuoletai, kurie vis dar pripažįstami labai retai
  68. Daugiau šviesti jainimą šia tema, kad įgautų supratimą ir mažiau būtų seksualinio smurto
  69. Reikia įtvirtinti lygybę teisiškai ir socialiai.
  70. Manau turėtų būti daugiau renginių
  71. Labai trūksta įstatymų: įsivaikinimo, paveldėjimo, santuokos. O tolerancija ateis su jais.
  72. Pagrindinė mano pastaba LGBT bendruomenei - mes visko norime čia ir dabar, per greitai. Aš, kaip ir kiti nariai, tenorime būti lygūs su 'tradicinės' (kad ir ką tai bereikštų) orientacijos žmonėmis, tačiau to siekiame tokiomios priemonėmis, kurios nepriimtinos tautos daugumai (pagrindinės jų pastabos LGBT vulgarumas). Organizuojant renginius reikėtų atsižvelgti į žemą visuomenės pasaulėžiūrą bei intelektą ir reaguoti į tai atitinkamai; galbūt galėtų būti akcentuojamos tos pačios lyties asmenų šeimos, auginančios vaikus, vaikštančios su vežimėliais ir besielgiančios kaip ir kitos stereotipinės heteroseksualų šeimos? Tai būtų gera pradžia mano nuomone.
  73. Nemanau, kad iškart pasipylus lgbt renginiams jie susilauktų palaikymo - tai tema, kur lengvai kito nuomonės nepakeisi. Nors tikiu, kad lytinio švietimo ar lgbt nariams skirtų vietų trūksta apskritai, tačiau kuo daugiau ,,exclusive" lgbt renginių bus, tuo daugiau visi pikti žmonės rėks... manau įmanoma būtų surast viduriuką, kad nebūtų dar vieno skandalo, kur gatvė skiria du renginius - lgbt ir ,,šeimos".
  74. -
  75. Neturiu
  76. Butu smagu, jei Lietuva lygiuotusi i vakaru Europa ir iteisintu partneryste, santuoka, ivaikinimus, skatintu svietima ir leistu savo LGBTQ + pilieciams jaustis pilnateisiams kaip ir heteroseksualiems.
  77. Nėra susibūrimo vietų
  78. Norėčiau kad visus kartu ir mane ištremtų į sibirą, nes mane traukia rusai angliakasiai.
  79. Susibūrimo vietos Klaipėdoje.
  80. Leisti netradicinėms poromis susituokti ir laisvai įsivaikinti
  81. Patarimų iš manęs mažai gausit bet darykite tai ką jus prieš tai daret
  82. bendradarbiauti su žiniasklaida, daugiau šios tematikos socialinėje erdvėje. aš už santuokos legalizavimą, už įsivaikinimo galimybę. taip pat filmai, parodos, menas šia tematika padarytų didelę įtaką.
  83. Reikia keisti įstatymus.