Vieša kalba

Jūsų nuomone, kaip peržengti viešo kalbėjimo baimę?

  1. Daugiau viešai kalbėti. Gerai pasiruošti kalbai.
  2. Atsistoti ir daryti viska ka reikia ne ziurint I baimes :)
  3. Praktikuotis, nevengti kalbėti bent jau minimaliai darbe, universitete ar bet kur kitur.
  4. Daugiau pasitikėjimo savimi
  5. Kuo daugiau bandyti, kaip sakant perlipti per save ir dažniau kalbėti su žmonėmis, nebijoti sakyti savo nuomonę ir jei tik yra galimybė bandyti kalbėti viešai.
  6. Jeigu turiu savo nuomonę (o ir kompetencijų) diskusijos, pokalbio tema, išsakau ją. Juk mano pašnekovas(-ai) yra toks pat žmogus, kaip ir aš. Jie taip pat turi savo nuomonę, gerbiu ją, noriu išklausyti ir sužinoti ar aš, ar jie teisūs. O ir ko bijoti? Na ir kas, kad, gal būt, jų nepažįstu - proga susipažinti. Neįsitraukiu į pokalbius su vulgariais, keikūnais, neadekvačiai besielgiančiais. Sėkmės Jums:)
  7. Treniruotis, skaityti ar kalbėti prieš veidrodį, įsirašyti save. Aš neturiu baimės, bet visada turiu greit permąstyt galvoje apie ką kalbėsiu.
  8. Kuo dažniau kalbėti viešai,bendrauti. Užmegsti su nepažįstamais pokalbius
  9. Svarbi yra patirtis, reikia daug praktikos. Būtina praktikuotis namie, pavyzdžiui prieš veidrodį. Svarbu turėti ir kalbėjimo planą, suvokti, ką norima pasakyti ir kaip.
  10. Reikia daznai kalbeti viesai..kartais ta baime dingsta begant metams..stengtis kuo daugiau pasitikrti savimi,tiketi tuo ka sakai..