VDU akademinis sąžiningumas

Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė atlieka apklausą apie studentų akademinį sąžiningumą. Apklausos tikslas: išsiaiškinti kiek studentų sukčiauja atsiskaitymų metu/atliekant rašto darbus, ar dėstytojai objektyviai vertina pateiktus darbus/atsiskaitymus. Anketos duomenys yra ANONIMIŠKI

Pic
Jūsų pastabos, pasiūlymai ir pastebėjimai apie akademinį nesąžiningumą
Tikrai matai šia problemą mūsų universitete. Tam kad pakelti studijų rezultatus dauguma dėstytojų praleidžia pro akis nusirašinėjimus. Nieks nieko nesako, nes bus užsipulti kitų studentų, kurie tai daro. Negaliu teigti, kad pati pro petį nebandau pasižvalgyti, bet ar taip keldami pažymius keliame ir studijų kokybę. Taip vadinamas stalų dengimas dėstytojams gynimų metu iš tiesų yra VDU priimta forma, kurią visi save gerbiantys universitetai pasmerktų. VDU - liberarus universitetas sukčiavimui.
Socialiniuose tinkluose (kas vyksta VDU) galima matyti akivaizdžių ir viešų akademinio nesąžiningumo pavyzdžių :>
prie klausimu numeriuku truksta :D
PASTABA APIE ŠIĄ ANKETĄ: labai jau konkretūs klausimai, taip arba ne... Nelabai objektyvu manau bus vertinti rezultatus, nes beveik visi studentai bent karta yra naudoję paruoštukę ar nusirašę nuo kolegų. bet jeigu vieni kiekvieną kartą nusirašinėja, o kiti tik keletą kartų per visus 4 mokslo metus, bet visvien abu spaudžia TAIP nusirašinėjau. Tai ar tikslius rezultatus gausite apie nusirašinėjimo mastą??? NEMANAU
GMF atsiskaitymai vyksta saziningai, bent jau kiek as pastebejau.
Jo nesustabdysi, visada bus pagunda nusirašyti nežinant atsakimo
daugiau reiktų varijantų pairinkimui, o ne tik taip ir ne
Manau, kad dėstytojai turėtų iš viso netoleruoti nusirašinėjimo. Jei studentą pagauna nusirašinėjant ar žiūrint į kito studento darbąm jis turėtų būti išprašytas iš egzamino ir iš to dalyko užskaitoma skola. jei tikrai veiktų tokia sistema, studentai bijotų nusirašinėti ir žinios būtų vertinamos objektyviai.
Daugiau pasitikėti studentais.
nesisuksi negyvensi
Ugdyti studento sąmoningumą ir rodyti, kad žinios reikalingos jam pačiam, o ne dėstytoju, kuris jau ir taip dėstomą medžiagą žino ko ne mintinai :)
Del nusirasynejimo tai VDU yra nemaza beda.Mokiausi kitame universitete,bent musu fakultete ir pakopoje,niekas nebandydavo nusirasyneti,nes zinojo- laukia grieztos sankcijos.VDU ziurima pro pirstus.
Aš, matyt, esu nepastabi, o, galbūt, pastabumas akademinio nesąžiningumo atžvilgiu yra tiesiogiai priklausomas nuo paties asmens sąžiningumo... Kadangi niekada nesu dariusi ar naudojusi paruoštukių, todėl nepastebiu kitų tai darančių. Man geriau gauti du/tris/keturis ar netgi kuolą, bet nedaryti jokių "informacinių šaltinių". Visokios "papildomos literatūros" mane veikia žeminančiai. Galų gale gauti dvejetą yra žmogiška ir natūralu, nereikia to bijoti ar gėdytis, o pasitaisyti niekada ne vėlu. Dėstytojai, manau, pakankamai sąžiningi, nors tai sąlyginė nuomonė, kai pažįstame vos mažą dalį visų universitete dirbančių dėstytojų. Vis dėlto, jeigu atsiranda vertinamąjį šališkumą praktikuojančiųjų, protingiausia giliai įkvėpti/ iškvėpti, atsigerti balto pusiau saldaus ispaniško vyno ir, pasakius "užleidžiu....kelią", tęsti tai, ką pradėjai.
galimybė perlaikyti egzaminą bent jau šiuo metu skatina studentų nesąžiningumą ta prasme, kad studentai, nesugebėdami atsakyti į atsiskaitymų klausymus, ramia sąžine paduoda tuščią lapą. o dėl darbų plagijavimo, tai vienas iš būdų patikrinti, ar studentas parašė savarankiškai, yra darbo gynimas. žinoma,būtų šaunu turėti programą, kuri galėtų patikrinti, ar darbe nėra nuplagijuotų straipsnių iš interneto, nes dabar dėstytojams tenka patiems tai daryti.
Nusirašinėjama, kai dėstytojai nėra tokie griežti ir atsiskaitymo metu per daug nestebi. Kiek grupiokų yra nusirašinėję per atsiskaitymus dažniausiai jų nepastebi arba nenori pastebėti.
Kartais destytojai per daug plepa nedalykinemis temomis
Atsiskaitymai turi būti rašomi mažesnėse grupėse.
Žmogus turi suvokti, kad jis dėl savęs mokosi, o ne dėl pažymio. Dėja, patys dėstytojai retai formuoja studentams tokią nuomonę.
Kol vyks paskaitos be jokios prasmes bei naudos, neapsimokes tuscios teorijos mokintis kai tuo metu gali igaut praktiniu ziniu dirbdamas.
-
VDU dauguma destytoju netoleruoja nusirasinejimo (bent jau kiek teko susidurti man), taciau yra ir kitokiu. taip pat kartais darbai vertinami vadovaujantis asmeniskumais.
leisti naudotis paruostukais kuriuos studeltas parase pats savo ranka o ne kompiuteriu. juk jei pasidare pats paruostuka vadinasi kazka vistiek ismoko ar bent jau perskaite ir isskyre kas jo maymu yra svarbu. ar tuo sugebes stubentas pasinaudoti jau kitas klausimas :)
paruostukes nera taip baisu mano nuomone, nes juk jas ruosdamasis studentas mokosi, skaito, atrenka svarbiausius jo nuomone faktus, o vat jau plagijavimas, ar nusirasinejimas is kolegu manau turi buti labai draudziamas dalykas, nes cia jau ne pacio studento nuopelnas pazymiui...
Jei visos paskaitos būtų dėstomos aiškiai ir maksimaliai profesionaliai, o dėstytojas studentams sugebėtų dalyką pateikti įdomiai, nereikėtų ir nusirašinėti atsiskaitinėjimuose, nes motyvacija, malonumas mokytis būtų kurkas aukštesni.
retkaričiais dėstytojai toleruoja akivaizdžius naudojimusis telefonais, šnekučiaviumusis tarpusavyje ir t.t. pradžioj įbaugina,kad baus, o paskui vistiek nuolaidžiauja.
Kol bus įmanoma tol ir nusirašinės, žmogus jau tokia butybė, kad ieško lengviausios išeities :D
nieko cia nepakeisi :)
Patys nesažiningiausi yra vilno vu ir Kauno vu khf studentai, bet jie priversti taip elgtis, nes dėstytojai sukūrę ten tokią sistemą, kad be atsiskaitymo užduočių pirkimo apsieiti neįmanoma, be šito rašyti savo galva, ten yra beveik tas pats, kas ir visai nedalyvauti atsiskaityme, balai bus garantuotai panašūs. Kitaip sakant, tai yra pinigų darymo mašinos, o ne universitetai, tik apsimeta universitetais, KTU gauti gerą balą taip pat didelė laimė, tik nežinau kol kas kodėl, konkrečiai.
Formuluoti klausimus atvirus, kurie butu ese pobudzio.
Nesąžininga tų atžvilgiu, kurie daugiau mokosi ir patys sąžiningai rašo darbus ar atsiskaitymus... Tada studijų rezultatai ne visada gali atspindėti žmogaus įdėtas pastangas
Mokslas uzkniso juodai :D
akademinis nesaziningumas reteja kursais kylant aukstyn. ne visada nusirasinejimas ir yra toks jau blogas. daug studijuojamu dalyku studentams paskirti tik tm, kad uzpildytu reikiamus kreditus, tad kam juos kalti per nakti jei gyvenime nereikes. apskritai, esu isitikines, kad akademinis nesaziningumas retas ir retai studentu praktikuojamas reiskinys
destytojai pernelyg apkrauti, studentai pernelyg nemotyvuoti... reiketu keisti sistema is pagrindu, taip pat astsiskaitymu formas :)
Viskas gerai
Siūlyčiau atsiskaitymų metu, ypač egzaminų, padidinti egzamino stebėtojų skaičių, nes esant tik pačiam dėstytojui neįmanoma fiziskai sužiūrėti visų studentų ir pamatyti: kas, kur ir ką daro. Taip pat siūlyčiau griežčiau žiūrėti į nusirašynėjimą ir jei buvo nustatytas toks atvejis atitinkamai elgtis, nes dabar pagavus studentą nusirašant vyksta 10-15 min. dialogas tarp studento ir dėstytojo, dėl ko kenčia kiti rašantiejį atsiskaitymą. Komisijai vertinančiai tokius atvejus siūlyčiau atsakingai žiūrėti į tokius nusirašynėjimo atvejus, nes buvo toks įvykis, kad dėstytoja pagavo kelis kartus nusirašynėjantį studentą, jį išvarė iš egzamino, tada jį nagrinėjo komisiją ir jis JOKIOS BAUSMĖS NESULAUKĖ. Tad kyla natūralus klausimas: kam vaidinti, kad kažkam rūpi sąžiningumas ir kontrolė. Tokiai atvejai ne tik neskatina dėstytojų stebėti egzaminamųjų, bet ir pačių studentų išlikti sąžiningais.
Manau, kad kai atsiskaitymą stebi doktorantai, jie labiau toleruoja pasakinėjimus ir žvilgčiojimus nei tai daro dėstytojai. Akademinį nesąžiningumą taip pat sumažintų klausimai, kuriuose reikia pagrįsti savo argumentus, išreikšti požiūrį, duoti situacijos pavyzdį, o ne tik pateikti "iškaltus" apibrėžimus.
Jei butu sudarinejami normalus atsiskaitymai tai nereiketu studentam nusirasineti
Nereikia mokyti nesąmoningų dalykų, kursų, tuomet studentai nenusirašinės. Jei jie mokytųsi tik tai kas tikslinga, svarbu ir naudinga Jų specialybiai nusirašinėjimo būtų mažiau. Šiuo metu kai mokomės 2 pirmus kursus visus universiteto dalykus nereikia norėti, kad studentas nenusirašinėtų. Jei tarkime studentas įstoja į menus tai jis yra menininkas, tačiau yra večiamas mokytis ekonomiką ir pan. Šis žmogus yra meno žmogus, jis nusimano apie meną arba jį kuria iš kur jis gali suprasti matematiką, ekonomiką ar pan., todėl lengviausias būdas praeiti kursą be skolų yra nusirašinėti. Reikia tvarkyti pirma studijų sistemą, o tada kovoti su nusirašinėjimu. Šiai apie tą kovą kalbant, mums reikėtų pasimokyti iš kitų šalių, kuomet yra visišai netoleruojamas nusirašinėjimas ir pričiuptas studentas yra arba šalinamas iš mokymo įstaigos arba suspenduojamos jo studijos keliems metams. Be to šiuos reikalaus sprendžai ir surinkti dėstytojai, studentai bei mokymo įstaigos administarcija, balsavimo metu nutariama kaip elgtis su nesąžiningu studentu.Tačiau mes turime priiaugti prie tokio požiūrio, kad nusirašinėjimas yra negerai ir sąžiningumas svarbiausia. O mūsų universitete tik daug gąsdinama, kad studentai bus pašalinti iš universiteto už nusirašinėjimą, bet per 4 metus negirdėjau nei vieno panašaus atvejo, kada kažkas būtų pašalintas. O ir nusirašinėjant, girdėjau tik kelis atvejus kai iš studento buvo atimama paruoštukė ar išvejamas iš egzamino. Dėstytojai patys toleruoja nusirašinėjimą ir nesąžiningumą.
jeigi visi suseda i gala tai destytojas privalo pasivaikscioti ir i gala, kad matytu ten nusirasinejancius... ir pastebeti visus. pazymi rasyti pagal tai kaip turi buti, o ne iš to ar jam studentas patinka ar nepatinka....
viskas čia gerai
Studentai nepasitiki korumpuotais pramogautojais iš SA, todėl į juos niekad nesikreips.
Tai gėda pačiam ir nepagarba dėstytojui.Tačiau atsiskaitymų metu turėtų būti reiklaujama tik esminių žinių ir nebūtų "tikrinama atmintis ".
Mano nuomone, nesažiningumą reikia vertinti iš dėstytojų pusės (pasijautė magistro studijose), kai pažymiai yra rašomi ne už atliktą darbą (nevisada bet dažnai), o už simpatijas arba už tai, kad ką nors dėstytojui, -ei kažkas padėjo padaryt. Kitaip tariant žiūrima į veidą , o ne į darbą. O kas liečia studentų nesąžiningumą, reikėtų vertinti tai griežčiau bakalauro studijose, nes ten tokių tikrai daug. Pasiūlymas ateičiai, rašant atsiskaitymus bet 3 žmonės turėtų stebėti ir jokių įspėjimų pagavus - skola (nes dabar, žiūrint mano akimis, tuo yra piknaudžiaujama). Taip pat dar vienas pastebėjimas - kaip galima objektyviai įvertinti 'aktyvumą' paskaitoje ir už tai rašyti pažymį? Jei žmogus tą dieną tarkim nekalbėjo, tai visiškai nereiškia, kad jis nepasiruošęs (kaip traktuojama anot vienos VDU profesorės).Taip išeina, kad geriau 'nusišnekėti" daug kartų per paskaitą, negu kelis kartus išsakyti savo nuomonę paremta logika (kalbėdamas ne į temą esi aktyvus:)). Jei to moko šitas universitetas, tai aš ne ten papuoliau ir permainos yra būtinos. Gal niekas nepasikes dar man mokantis, bet tikiuosi kažkas bus pakeista ateities kartoms. P.S. po kiekvienu klausimu turėtų būti palikta vieta pastaboms, nes ne į visus klausimus galima vienareišmiškai atsakyti taip arba ne.
Akademinis nesąžiningumas yra daugiau pačių studentų, o ne universiteto ir dėstytojų problema. Jei studentai toleruoja nusirašinėjimą, tai žemina savo pačių žinias leisdami nesąžiningiems kolegoms "slysti" mokslais su gaunamą laipsnį neatitinkančiomis žiniomis. Tokia tolerancija nusirašančiųjų atžvilgiu turėtų būti mažinama viešųjų akcijų pagalba.
Manau, kad kursiniu darbu ar kitokiu didesniu darbu rasymas grupese yra labai nesaziningas, nes ne visi dirba vienodai.
Pakeiskit Kardokaite berots...
Vienas iš pastebėjimų tai , kad daugelis studentu rasto darbus linke pirkti ir negaišti brangaus laiko.
Labai gera dabar galiojanti tvarka: jei nori mokytis toliau, privalai ruoštis atsiskaitymams, o ne nusirašinėti.
Mano nuomone destytojai per daug atlaidziai ziuri i nusirasinejima. Tai labai piktina, kadangi pati niekada nenusirasineju. Buvo minciu boikuotuoti egzamina, galvojom keli geriausi grupes studentai tiesiog nerasyti, jei ir toliau bus leidziama kitiems kolegoms nusirasineti. Bet nesinori prisidaryti sau problemu.
Dėstytojų užduotis yra parengti tokius klausimus, kad tiesioginio atsakymo surasti nepavyktų. Dauguma mano katedros dėstytojų sugeba parengti tokius klausimus, apie kuriuos turi išreišti savo nuomonę ar samprotavimus. Taigi nusirašinėti nėra prasmės.
Griežčiau kontroliuoti nusirašinėjimus
Tikrai yra dėstytojų (pvz didžiai gerbiamas prof. V. Martišius), kurie atsikaitymų metu visiškai nekreipia dėmesio į tai, ką studentai daro. Tokie atsiskaitymai - atviro nusirašinėjimo balius. Tai gal galima tokių dėstytojų atsikaitymuose atvirai legalizuoti naudojimąsi literatūra? Mažiau streso studentams būtų ir gal net naudos daugiau.
PMDF destytojai yra vieni saziningiausiu universitete.
Dėstytojai turėtų griežčiau kontroliuoti nusirašinėjimą, nes dabar tai praktiškai išvis nekontroliuoja.
Sąžiningumas mūsų kurse yra tikrai 100 %
Neakivaizdinių studijų konsultantas teikti pirmenybę gauti bibliotekos literatūrą. Labiau koordinuoti dėstytojų rezultatų paskelbimo terminus FC programoje.
Tiesiog daugiau kontrolės, kad vertinimas butu objektyvesnis, nes tie kas rašo darbus ar mokosi ir atsiskaito patys lieka kvailio vietoje lyginant pažymius su tais, kurie nusiperka ar nusirašinėja.
Griežtinti pirmakursių (dabar jau ir antrakursių) atsiskaitymų priežiūra, nebetoleruoti jų nusirašinėjimo vien dėl to, jog jie moka pinigus už mokslą.
pagrindinė mano pastaba būtų ta, kad dėstytojams trūksta objektyvumo vertinime, sąžiningumo dėstyme ir pačių dalyvavimą paskaitose. Iš mano pusės nusirašoma tik todėl, kad dėstytojai neperteikia reikiamos informacijos, kurios klausia egzaminuose. Nekreipiamas dėmesys į esminius dalykus, o tik į smulkmenas, kurios iš esmės nėra reikalingos.
_Objektyvumo; _Destytojai turetu pradeti duoti uzduotis, kurios reikalauja mastymo, o ne amzino "kalimo", t.y. kiek iskalsi, tiek ir turesi. Kai pasikeis atsiskaitymo uzduotys, tai ir nusirasinejimas sumazes, t..y kai studentai tures logiskai mastyti, analizuoti ir t.t.
Kai kurie dėstytojai turėtų atidžiau/griežčiau stebėti studentų elgesį atsiskaitymų metu.
kas cia per anketa kai atsakymus zino visi :D
Ko gero, to išvengti yra labai sunku, tai priklauso nuo pačio studento sąžiningumo.
Mano manymu universitetas ne mokykla - cia zmones ateina motyvuoti. Jei zmogus budamas brandaus amziaus vis dar nesupranta kad nusirasydamas tik sau daro meskos paslauga, jo tuo nieks ir neitikins. Na o kartais - jei tik diplomo reikia, o praktikos netruksta, ar tiesiog destomas dalykas praktikoj nepritaikomas - kam bereikalingai tai detis i galva... Taip jau buna - toki nusirasinejima as pateisinu - akivaizdu, kad ir kai kurie destytojai... Tad jei jau norim prieit prie akademinio saziningumo, tai gal persvarstom dar karteli studiju programas ir padirbam siek tiek prie personalo, kurio, deja, taip truksta, atrankos.
Kuo mažiau nusirašinėjimo, tuo geriau visiems bus.
Nusirasinejimas buvo ir bus o kad jo nebutu turi rupintis universitetas ir destytojai
Į egzaminus kviesti nešališkus stebėtojus, kurie tokius tvarkos pažeidimus fiksuotų ir už tai grėstų rimtos bausmės, nes šiuo metu pusė o gal daugiau mano kursiokų labai sėkmingai nusirašinėja bet kokio atsiskaitymo metu
gaila, kad destytojai pagal simpatijas kaikuriu studentu nusirasinejima toleruoja. isvis nusirasinejima toleruoti nera gerai, bet kai sukuriamos salygos vieniem nusirasineti,o kiti yra grieztai baudziami tai jau yra kazkas netgi nenormalaus.
Per atsiskaitymus turėtų, mano nuomone, būti daugiau vykdytojų nei vienas. Nes yra gausus nusirašinėjimas.
VDU nereikia nusirasineti, nes imanoma ir ismokti. be to atsiskaitymo forma cia yra dazniausiai testas, todel uztenka tik paskaityti ir apibraukti atsakyma. kam veltui gaisti laika paruostukem arba akis issinarinti bezvairuojuojant:)
Mano nuomone, viskas vyksta ganėtinai sąžiningai :)
Destytojo kuris leistu nusirasyt nesu mates, o pats nenusirasineju nes bijau issitraukt paruostuke :))) del darbu plagijavimu, tai absurdiska, zinau kaip is vieno didelio darbo yra zmogus pasiruoses 4 skirtingu dalyku namu darbus, ir beja, gavo geresnius pazymius nei dauguma kurie viska patys rase.
visus bausti vienodai, o ne pagal pazintis
siulau vdu sa nariams ir funkcionieriams tapti akademiskai ir moraliskai atsakingiems: liautis patiems nusirasinejus, liautis pasiskirti sau patiems stipendijas ir pagaliau pradeti rodyti pavyzdi akademinei bendruomenei
Nesąžiningumas būtų mažesnis, jei atsiskaitymų metu būtų tikrinamos bendros studentų žinios ir supratimas, o ne smulkmeniški aspektai, kurie esmės nekeičia.
Pastabų neturiu.
Tai visgi priklauso nuo paties studento suvokimo apie mokslą ir siekimą žinių. Jei mokomasi dėl pažymio ar diplomo, tai nesąžiningumui ribų nėra.
Na manau kartais naudotis paruostukemes butu galima ir ziuret atlaidziau nes kai reikia ismokti labai daug formuliu ir ju isvedimus tai neimanoma ju nedaryt, bet kad ir darant jas nebutina jomis naudotis. Na bet visada jomis naudotis tai manau labai blogai reikia ir paciam kazka ismokti, o ne vien is ju nusirasineti.
panaikinti reitingavimo sistemą.
Manau, kad nusirašinėjimą lemia pačių studentų požiūris į nusirašinėjimą. Kol patys studentai nesupras, kad negalima nusirsirašinėti per atsiskaitymus, tol bus nusirašinėjimo atvejų.
Norint išlaikyti studijų kokybę manau, kad reiktų gerokai griežčiau vertinti akademinio nesąžiningumo apraiškas, nes tokiu būdu iš alma mater išėję absolventai gerins universiteto vardą bei pačio diplomo vertę.
Esu nusirašiusi tik vieną kartą , bet pati dėstytoja leido naudotis knyga , kadangi atsiskaitytme buvo vienas klausimas apie kurį dėstytoją neminėjo, todėl leido pasižiūrėti į iliustraciją esančią knygoje , kad galetume atsakyti į klausimą. Akademinis nusirašinėjimas yra netoleruojamas, ir į jį griežtai žiūrima , todėl daugelis studentų , tarp jų ir dauguma mano bendrakursių nenusirašinėja ar bent jau stengiasi nenusirašinėti. Dėstytojų pastabos prieš kontrolinį ar kontrolinio metu apie nusirašinėjimus ir , kad tai nebus toleruojama , apeliacija į studento sąžinę , paveikia dauguma studentų.
taip
Labiausiai nepatinka, kai dėstytojai nuolaidžiauja ir leidžia darbus atnešti veliau, kai terminas darbui priduoti jau pasibaigęs. Yra grupė studentų, kurie pastoviai nusirašinėja, bet nepagautas ne vagis.
Kai dėstytojai sugebės sudominti dėstomu dalyku, netik nuskaitys sausą ir bereikalingą tekstą nuo skaidriu, bei bus tinkama motivacija, nusirašinėjimas baigsis.
Tai yra normalu, kad per visus studentavimo metus studentas yra bandęs plagijuoti, nusirašyti, ieško pagalbos pas draugus. Netgi normalu, jei dėstytojas tai toleruoja iki tam tikro lygio. Tačiau nenormalu, jei: dėstytojas toleruoja akivaizdų nusirašinėjimą, plagijavimą, ne paties daryto ir net neišsiaiškinto darbo gynimą. Dalykai ir jų atsiskaitymai turėtų būti parengti taip, kad skatintų studentus mokintis, bet ne sukčiauti, o dėstytojus - padėti, bet ne bausti. Tai yra įmanoma ir smagu, kad Informatikos fak. tai nors ne visuose dalykuose, bet vyksta. Pvz.: leidimas atsiskaitymo metu naudotis viskuo išskyrus savo kolega studentu. Aišku atsiskaitymas parengtas taip, kad neišsiaiškinus medžiagos, nieko neparašysi. Dėstytojas tik padeda išsiaiškinti atsiskaitymo užduotis. Kitas dalykas, atsiskaitymai, kuriuose reikalaujamas didelio kiekio teorinių terminų, datų, formulių kalimas skatina nusirašinėjimą ir yra mažai naudingi studentui, nes jei ir išmokstama kažkas - tai tik tai dienai. Tokie atsiskaitymai daugelyje dalykų šiuolaikiniame universitete turėtų būti tiek pat netoleruojami kiek ir pats akademinis nesąžiningumas, nes jie parodo ne studento įgytą kompetencija, bet sugebėjimą iškalti tam tikrą teorinę medžiagą. Universitetas juk ne mokykla? Ar ne?
Dažniausiai, egzaminų ar koliokviumų metu, į akis krinta kolegų nusirašinėjimas iš paruoštukų. Tuomet sunku suprasti, ar dėstytojas tikrai nemato, ar apsimeta, kad nemato... o tie, kas nenaudoja paruoštukų, jaučiasi blogai, kad dėjo pastangas ir mokėsi, o kitas, atėjęs su paruoštuku turi galimybę gaut tokį patį ar net geresnį pažymį. Manau egzaminų ir koliokviumu metu, reiktų daugiau prižiūrėtojų, arba, bent jau, daugiau pastabumo ir mažiau tolerancijos.
Padaryti panašiai sistema , kaip svedijoje , bet tai neimanoma nes lietuvos universitetai yra ant pinigu gamybos iš studentų. Beto reiktu viska keisti ne nuo universtitetu bet nuo pačios mokyklos svietimo. Nereikia iš vieno daryti vunderkindo , jai jis į ta dalyka pasinešias tegu ir daro ne visi bus mokslinikai tai papildoma informacija kurios neprisimeni yra nereikalinga , todėl sunkiai prisimenama ir naudojama paruoštukė.
Nusirasinejimas buvo ir bus tol, kol patys studentai neatsisakys nusirasinejimo ir mokinsis savo jegomis. Pasiulymas tik studentus skatinti mokintis
studentai visada ras budu kaip nusirasyti
Kad dingtų akademinis nesąžiningumas reikėtų mažinti informacijos kiekį, nes kai informacijos per daug, studentai nespėja jos visos įsisavinti, todėl ir atsiranda nusirašinėtojų.
siūlyčiau atsiskaitymų metu duoti daugiau ne faktinės medžiagos ( ją lengva nusirašyti), o kūrybinio pobūdžio, daugiau argumentavimo, diskusijos klausimų.Tokiu būdu būtų sumažinta galimybė nusirašyti ir studentai būtų priversti daugiau mąstyti.
Manau tai kiekvieno studento sąžinės reikalas.
Manau tai kiekvieno asmeninis reikalas, jei žmogus nesugeba išmokti ir mokytis, buti sąžiningu, tai jau jo problemos, negali visi tobulais ir protingais būti..
Zmogus pats turi nenusirasineti, neimanoma jo priversti. Reikalingas supratimas, kad nusirasinejimas yra blogai.
Tai kiekvieno žmogaus bendrai paėmus sąžiningumo klausimas. Jei žm. nėra sąžiningas savo kasdieniame gyvenime, smulkmenose, tai apie kokį akademinį sąž. galima kalbėti...Pažiūrėkime į savo aplinką: kiek proc. mūsų pažįstamų žm. radę piniginę ieškotų jos šeimininko? :)
yra dėstytojų ir jų kolegų, kurie egzaminų ar kitų atsiskaitymų metu visai neprižiūri studentų. rašantys egzaminą gali laisvai naudotis telefonais, tartis, bendrauti ar net padiskutuoti. turėtų būti griežtesnės taisyklės egzaminų prižiūrėtojams...
Nematau tokios problemos VDU.
Kas nori nusirašinėti, tas tą daro. Bet tai tik savęs apgaulė. Kažin ar verta griežtai bausti ar pan.
Siūlau aktyviau laikytis paties VDU akcentuojamos bausmės už rašto darbų plagijavimą. Įrodžius, jog rašto darbas — plagiatas, studentas turėtų būti šalinamas iš universiteto. 1 ar 2 pašalinimai, ir rašto darbai, greičiausiai, nebebūtų plagijuojami
Pradėkime nuo savęs: nenusirašinėkime ir pan. Mokomės gyvenimui, bet ne dėstytojui.
tai asmenines sazines reikalas. nusirasinejimas yra akademines garbes pazeidimas ir turi buti netoleruotinas tiek asmeniniu, tiek oficialiuoju lygmeniu.
Pastebėjau, kad kai dėstytojai leidžia naudotis viskuo, tada niekas nenusirašinėja ir galvoja savo galva :) keista, bet kad taip yra...
Dėstytojai neturėtų vertinti mokinių pagal savo simpatijas ir antipatijas. Jei "nelenda į užpakalį", tai dar nereiškia, kad žinios mažesnės (pvz organinės chemijos dėstytoja).
atsakiau i paskutini NIekada... nes niekada nesu pastebejes, kad kas nusirasynetu destytojui matant. pastaba: siuos klausimus reikejo sunumeruoti. sekmes.
Kartais tiesiog neįmanoma visko išmokt.
Elgiuosi sąžiningai dėl motyvų, kurie kyla iš tikėjimo, tačiau srautinių paskaitų atsiskaitymų metu akivaizdžiai matosi, kad didžiajai daliai studentų nusirašinėjimas yra savaime suprantamas dalykas. Sąžiningumą vertinu labiau už gerą pažymį.
Mano manymu studentų nereikėtų apkrauti per dideliu kiekiu medžiagos atsiskaitymams, ypač neesminės, nes kai žmogus nepajėgia visko įsisavinti (neretai, net nemato prasmės kišti visokio trumpalaikio balasto į galvą) kyla visokių pagundų, kaip pasilengvinti atsiskaitymus.
Nusirašymas neduoda jokios asmeninės naudos, nelavina atminties, nevysto mąstymo ir dalyko gilesnio supratimo, ir yra tik dalinai pateisinamas vien dėl objektyvių, trukdžiusių tinkamai pasiruošti atsiskaitymui, aplinkybių (o tokių būna). Mano supratimu, studentui reikia išsiugdyti didesnį pasitikėjimą savo jėgomis, pasitikint Dievo pagalba. Niekada nesimokiau dėl pažymio, bet per žiemos sesiją supratau, jog daugumai aktualu "ištempti" aštuoniems, kad nereikėtų mokėti už mokslą. Studentui tai svarbus dalykas. Vis gi nesąžiningumas yra dvasinė žaiza, o teologinės studijos padeda siekti dvasinio išgijimo, tad siūlyčiau pastudijuoti teologiją, - atveria akis pamatyti tikrovę, atskirt melą (tiek sau, tiek kitiems) nuo tiesos, be to tikėjimas teikia realią pagalbą ir įgalina viską padaryti bei išsilaikyti, išlaikyti save tiesoje, visų pirma, su pačiu savimi, o tada ir su kitais.
Nėra sąlygų nusirašinėjimui. Ugdoma stipri savimonė sąžiningumo klausimu. Tiek dėstytojų, tiek studentų pastangomis.
Sunku visada ismokti ir buti idealiam, todel nusirasinejimas suteikia vilti kad gausi neblogai ir kita karta pasimokinsi tikrai. Neigiamai vertinu nusirasinejima kai tarkim as savo galva gaunu 8, o zmogus buka galva nusirasinejimo budu gauna daugiau uz mane. Manyciau jei nusirasinejama akivaizdziai nuo paruostukiu, tokius zmones reiktu vertinti na teigiamai bet tikrai ne 7, manyciau 6 max kiek as jiems parasyciau. Na o jei nusirasinejama nuo draugo tai dazniausiai buna del tam tikro klausimo kurio nzn, siekiant bent kiek i ji atsakyti. Tokiu budu daug nenusirasysi nes destytojai stebi, todel tokius zmones vertinciau palankiau, na gal del to kad as kartais taip sukuosi is padeties :)) Bet viska stengiuosi daryti savo galva.
Mazesnis kiekis zmoniu auditorijose egzaminu ir koliu metu.
Dažnai tiesiog nėra pakankamų sąlygų, kad būtų užkirstas kelias nusirašinėjimui, pvz.: jei visas srautas rašo vienoje auditorijoje/auditorija pilna greta sėdinčių studentų, tuomet nes ir nenorėdamas matai kolegos darbą. Kita problema - tai pačių dėstytojų požiūris. Vieni dėstytojai į egzaminą atsiveda net po kelis pagalbininkus, kiti ir būdami vieni leidžia puikiai suprasti, kad bet koks nusirašinėjimas nebus toleruojamas, kartais nebus net pirmo įspėjimo, o iškart bus mažinamas balas. esant tokioms sąlygoms nusirašinėti nekyla mintis. Tačiau yra daug dėstytojų, kurie į nusirašinėjimą žiūri pro pirštus, "geranoriškai" padeda studentams savo nematymu. Trečias dalykas - tai pačios užduotys. Egzistuoja dalykų, ypač iš A grupės, kur klausimai ir užduotys beveik nekeičiami metai iš metų.
neuždirbu aš tiek, kad nusiprkčiau parašytus referatus, arba, kad susimokėčiau skola
Daugelis nusiraso ,gauna geresnius ivertinimus uz tuos kurie raso savo galva ,del to darosi gaila,nes nieko galvoje neturintis zmogus gali gauti geresnius pazymius ar netgi stipendija,o zmogus kuris mokosi ir nenusiraso lieka antroje vietoje tai tik skatina kitus nusirasineti :)
Siulau apsilankyti Islamo pasaulio ir Tiurku krastu kulturos atsiskaitymuose. Tiesiog baisu visi nusirasineja, geda visam VDU... Siulau suteikti daugiau informacijos studentams, del neobjektyvaus destytojo ivertinimo
Dėstytojai neturėtų stovėt šalia rašančio studento ir jam per petį žiūrėt kaip jis atsakinėja. Vietoj to, stovėtų priekyje auditorijos arba vaikščiotų po ją. Keletą kartų pasitaikė, kad studentui parašius patikrinimą (koliokviumą ar egzaminą) ir išėjus iš auditorijos, dėstytoja peržiūrėjus darbą pradėjo garsiai kikent prieš auditoriją. Tai panašu į nepagarbą studentui, nepaisant kaip jis parašė darbą. Dėstytojas studento darbą turėtų vertint tik tada, kai visi studentai būtų atsiskaitę.
Destytojai galetu buti budresni atsikaitymu metu, jog nesusidarytu kvaila situacija kuomet gera pazymi gauna studentas kuris mokesi ir tas kuris nusirase nuo paruostuko ar nusirase
manau derėtų griežčiau bausti pagavus nusirašinėjant.