Trakų rajono savivaldybės kaimo gyventojų ir organizacijų poreikių tyrimas
46. Jeigu turite pasiūlymų ir pastebėjimų dėl ekologinio ir darnaus turizmo, bendruomeninių želdynų, žalių poilsio ir rekreacinių erdvių Trakų savivaldybėje, kūrimo, maloniai prašome jais pasidalinti.
Labai laukiamas dviračių takas nuo greitkelio iki Užutrakio Dvaro sodybos - Rykantų keliu.
Bulvių kelyje trūksta dviračių tako ir užduočių /veiklos - apžiūrėjus Angelų kalvą būtų šaunu pasiekti Užutrakio dvaro parką pėsčiomis ar paspirtukais su užduotimis pakeliui. Apžvalgos aikštelėje Rykantų kelio reikia krovimo stotelės tiek paspirtukams, tiek elektromobiliams. Iš Trakų riedžiu atvykus ir palikus krauti - apžiūri Angelų kalvą ir keliauji toliau.
Apmaudu kad nevystomas vandens bemotorių transporto priemonių turizmas. Kaimynystėje šalys atokius ežerus jungia kad tik būtų plėtojamas burlaivių turizmas, o čia turėdami ežerus vieną prie kito neužtikriname jų sąjungos kad būtų vykdomas vandens turizmas.
Sporto aikštelė prie Angelų parko neveiksni. Treniruoklius geriau perkelti į Bulvių tako apylinkes kad treniruojantis ne apžėlusiomis pievomis gerėtumeis, o Galvės ežero ir Trakų pilies panorama.
Nuo Bulvių kelio pakrantės sezono metu galėtų kursuoti vandens transportas į Trakus - iki pilies. Pramoga tiristams - būtų skatinamas ir Užutrakio parko lankymas, nes dabar atvykusiems eko sprendimu iš didmiesčių - traukiniu - vienintelė galimybė pasiekti - tik sezono metu kursuojančiu traukinuku.
Trakuose atokesnėse vietose labai trūksta kavos/arbatos/vaisvandenių /ledų įsigyjimo galimybės nes viskas labai koncentruotai išdėliota.
Žalių erdvių skaičiaus didinimo poreikis didelis dėl turistų pritraukimo. Vilnius greta - lengvai pasiekiamas, tad turistas čia Trakuose neužsibūna, nes "nėra ką veikti". Lai būna tikslas jį išlaikyti ilgesniam vizitui. O tam turi būti pritaikytų kuo daugiau vietų - maloniai pabūti, atrasti, pažinti.
neturiu šiuo metu
Neturiu
Rekreacinių erdvių labai trūksta:(
Galėtų pati savivaldybė tą inicijuoti! Kiek galima bendruomenėms būti išmaldos prašytojų vietoje…
Reiktų daugiau viešos informacijos.
Neturiu
Trūksta turistų informavimo apie pagarbą vietiniams gyventojams. Kai ateina vasaros sezonas, apie ramybę dieną/naktį galima pamiršti. Trūksta elementaraus supratimo, jog turizmas/šventės/renginiai yra puiku, tik apie ekologiją, ramybę, saugumą vietiniai gyventojai gali pamiršti.
Visai gerai būtų, kad po didelių renginių grįžtantys turistai mieste būtų prižiūrimi policijos patrulių ar apsaugos darbuotojų ne tik prie pilies, bet ir visame mieste.
Negaliu nepaminėti dar vieno dalyko kaip maratonai ir pusmaratoniai Trakų mieste, pagrindinėje gatvėje, kai visai dienai, arba kelioms, yra uždaromas eismas. Valdžia ir šitą renginį organzuojantys asmenys turi atsižvelgti į tokį dalyka, kaip vietinių gyventojų suvaržymą dėl nedidelės grupės sportininkų. Yra ir daugiau aplinkinių gatvių Trakuose, arba už jų, kur galima organizuoti renginį, pritraukiant dar daugiau turistų prie mažiau lankytinų vietų, negu prie ir taip visur minimos Trakų pilies.
Geriau prižiūrėti įrengtas, bei sutvarkyti "Korpušą"
Žaliuosius plotus reikia zonuoti t.y. suskirstyti pagal veiklas: aktyvaus poilsio, rekreacinė, memorialinė, sporto ir pan. Atlikus analizę, pasimatytų, kad visi esami rekreaciniai plotai prifarširuoti visko ko reikia ir nereikia. Kiekviename yra visko ir kartu jis skirtas bet kam. nėra specializuotų takų (maršrutų), individualizuotų, tokių, kurių niekur kitur nėra. standartizuoti sprendimai suvienodina visus miestus, o mes turime tiek daug unikalaus, tačiau mėginame padaryti taip "kaip visi daro" - siauras valdininkų požiūris, menkas jų išprusimas dabar diktuoja madas.