Stereotipiniai lyčių socialiniai vaidmenys

Koks, jūsų nuomone, yra moters vaidmuo šeimoje? Kokios jos atsakomybės, pareigos, veikla?

  1. Moters vaidmuo seimoje - buti zmona ir mama. Atsakomybes ir pareigos - gerbti, myleti
  2. Rupintis seimos gerove, namu ukiu, prieziura (skalbti, gaminti maista, valyti dulkes ir pan).
  3. rūpintis namais, vaikais ir pinigais
  4. Vaiku auginimas, namu jaukumo kurimas, zaismingu ideju igyvendinimas, taip pat ji turetu dirbti ar uzsiimti jai idomia veikla.
  5. Rūpintis savim, vyru ir vaikais. Jei yra laiko/noro - gamint maistą, skalbti, tvarkti namus. Priklauso šiaip, ar šeima pilna, ar yra vaikų, ar abu tėvai dirba. Bet apskritai tai moteris turėtų skirt laiko ruošai namuose ir daaaaaug dėmesio skirt vaikams (daugiau nei 7 min ;]).
  6. turetu duaigiau nei vyras rupintis namais ir vaikais, ir apskritai seima. nors viskas turetu buti padalinta. moteris neturi plauti vien indus ir priziureti namus.
  7. moteris - seimos zidinys. Ji kuria ir palaiko siluma namuose. Ji atsakinga uz vaikus, buiti bei ramybe. Jos veikla- megstami uzsiemimai ir rupestis artimaisiais. Zinoma darbas, kuriame gal but ji uzdirba daugiau uz savo vyra.
  8. manau kad šeima nėra spektaklis ir ten nėra vaidmenų.
  9. Moters vaidmuo yra sukuriamas kiekvienos šeimos iš naujo. tai manau įtakoja visos iš dviejų žmonių šeimų atėjusios vertybės. Moteris atsakinga už viską, net jei ir tai galėtų būti vyriškas darbas(pakelti, įsukti) . Ji tai kontroliuoja.
  10. Kurianti šeimos židinį.
  11. Manau nera konkrecios atsakomybes bei pareigu,kurios butu priskirtos moteriai. Seimoje- tiek atsakomybe, tiek pareigomis reikia dalintis tarpusavyje ir manau abu sie dalykai nera pastovus, todel negalima sakyti, kad moteris butinai turi daryti viena ar kita ir daugiau nieko,tai susitarimo ir santykiu reikalas.
  12. Nors moters vaidmuo seimoje pastaraisiais desimtmeciais kito, visgi moteris isliko daugiau namu zidinio sergetoja: rupinimasis vaikais, namais, buitimi. Atsakomybes tolsta nuo namu seimininkes, daugiau dalinamasi su vyru, vyresniai vaikais. Moteris daugiau isitraukia i visuomenini gyvenima, svarbus karjeros siekiai ir savirealizacija. Moteris tampa lygiaverte vyro partnere.
  13. Moteris - seimos narys; atsakomybe uz kasdieninius namu ukio valdymo reikalus; pareigos - gimines tesimas; veikla - jeigu nedirba, tai visos auksciau isvardintos
  14. vaikai, namai, darbas ( bent jau savo malonumui arba kad neisprotet namuose)
  15. Toks pat kaip vyro, tik gal kiek moteriskesnis - daugiau linkes i vaiku rupinimasi.
  16. Toks pat kaip ir vyro. Seima - dvieju zmoniu darinys, tad pareigos, atsakomybes ir veikla turi buti paskirstoma tolygiai. Sunkiu buties darbu kurie reikalauja sunkios fizines jegos atlikimas neturetu buti moters darbas
  17. Tikiu pasakymu, kad jeigu moteris laiminga, tuomet laiminga ir seima. Pareigos, atsakomybes yra dalijamos ne pagal lyti, o pagal prioriteta. Gal but man labiau patinka ikalti vinis paveikslams, o vyrui - isplauti indus. Tuomet taip ir turetu buti dalinami darbai.
  18. Moteris matoma kaip namų, šeimos puoselėtoja. Dažnai tiek siekianti karjeros, bet tuo pat metu nepamirštanti pasirūpinti šeima moteris. Atsakinga už šaldytuvo turinį, tvarką, švarą.
  19. Vaiku priziurejimas ir auklejimas, buities darbai, finansine atsakomybe.
  20. Gimdyti vaikus, juos prižiūrėti: labiau kūdikystėje, bet nesakau, kad po to ne. Vėliau maitinti šeimą
  21. As pasisakau uz lyciu lygybe, todel manau, kad moters vaidmuo seimoje priklauso nuo pacios seimos. Vis delto, moteris turetu islikti seimos zidinio puoseletoja. Kalbant apie atsakomybes, moteris visu pirma yra mama, todel jos atsakomybes prasideda nuo vaiku prieziuros, o toliau jau viskas priklauso nuo seimos susitarimo.
  22. pasidalintos su vyru lygiai (priklauso nuo konkretaus atvejo, o ne lyties).
  23. Moteris - seimos pagrindinis akcentas, tai atgaivos saltinis. isskirti pareigu negaleciau, manau svarbiausia jas tinkamai pasiskirstyti tarp seimos nariu bei jas atlikti. pareigos turetu buti tokios kokias gali geriausiai atlikti. Moteris tuti moketi daryti paprastus elemantarius moteriskus darbus kaip ir vyras vyriskus. toliau tai tik bendro susitarimo reikalas.
  24. Nemanau, kad galima objektiviai nustatyti tam tikro, nekintancio vaidmens. Atsakomybe, pareigos bei vaidmuo skiriasi ivairiose seimose. Darbas, namu bei vaiku prieziura nebutinai turi buti "prikabinta" prie lyties.
  25. Kad ir kaip butu daug kalbama apie moteris karjeristes, mano nuomone, moteris vistiek dar save supranta pirmiausiai kaip motina, zmona. Nuo mamos daznai priklauso seimos emocinis rysis,darna. Ji jauciasi atsakinga uz tvarka ir vaiku gerbuvi.
  26. Toks pat kaip ir vyro: kurstyti seimos zidini. O jei rimtai,tai pasidalinti darbais, kurie labiau tinka vyrui ar moteriai. Na moteris galetu but labiau atsakinga uz svara.
  27. Moteris rupinasi vaikais, namais, namu estetika ir turi palaikyti tvarka ir grozi namuose
  28. Moters vaidmuo yra toks pats svarbus, kaip ir vyro. Mama, zmona. Moteris gal labiau rupinasi buitim, namais, nors visa tai priklauso nuo bendro vyro ir moters sutarimo.
  29. pan. kaip ir vyro, tik dar vaikus gimdo.
  30. Auginti vaikus ir gaminti valgyti.
  31. Moteris turi rupintis jaukumu ir atmosfera.kad visiems butu gera ir visi sutartu.rupintis vaikais rupintis vyru.taciau ji tam turi buti motyvuota-mylima ir pasirupinta.
  32. Atsakomybes, pagal susitarima su vyru, vaiku preiziura ir tvarkos palaikymas kartu su vyru. Moters veikla yra priklausoma nuo jos saviraiskos noro. Jei ji megsta gamint valgyt, tai gamina ir pan.
  33. moteris šeimoje būna mama arba dukra.dažniau daro valgyti negu vyras/tėtis/sūnus.
  34. Namų šeimininkė, atsakinga už maistą, tvarką, buitį (nereiškia, kad viską viena daro tiesiog už tai atsakinga)