15. Kaip manote ar specialiojo pedagogo profesijos prestižas Lietuvoje yra didesnis nei kitų sričių pedagogų? Atsakymą pagrįskite.
Buvo prestižinė profesija prieš 10-20 metų. Dabar nevertinama, kaip ir kt sričių pedagogų.
Tikrai ne. Daug stereotipų. Mažas dėmesys visuomenės ir aukštesniųjų institucijų. Darbo koeficientas yra mažesnis nei dalyko mokytojo suo tuo pačiu stažu ir kvafikacija.
Manau priklauso nuo situacijos, jei šeima turi vaiką, kuriam reikalinga papildoma pagalba, jiems specialusis pedagogas gali būti "labiau svarbus", nei dalyko pedagogai, su juo jie gali palaikyti glaudesnį ryšį ir vaiko sėkmę labiau sieti su specialiojo pedagogo pagalba nei su dalyko mokytojo ir tokią žinutę transliuoti visuomenėje. Tačiau, jei pagalba nereikalinga, labiau vertinami gali būti mokytojai dalykininkai, o specialusis pedagogas tai dirbantis kažkur šalia, "su tais".
Žvelgiant iš pedagogų bendruomenės,kartais specialusis pedagogas net nepriskiriamas prie mokytojų, jis nemoko, o tik "žaidžia".
Kol nesusiduria su problema
Nėra didesnis
Manau,kas ne.
Manau, kad šiuo metu pedagogo profesija nėra prestižinė, kadangi mokytojų ir ne tik mokytojų vyresnių žmonių niekas negerbia. Ir be to patys mokytojai, nelabai vertina specialiuosius pedagogus.
Nemanau, nes svarbiausias yra dalyko mokytojas.
Nemanau, kad didesnis
Manau,kad dar ne visi pakankamai įvertina spec. pedagogo ir logopedo naudą, nes kiti pedagogai dar galvoja, kad šie specialistai nieko neveikia. Tėvai logopedinę pagalbą labai vertina, kai kurie tėvai negaili lėšų ieškodami logopedo privatiems užsiėmimams.