15. Kaip manote ar specialiojo pedagogo profesijos prestižas Lietuvoje yra didesnis nei kitų sričių pedagogų? Atsakymą pagrįskite.
Tikrai ne, pirmenybė mokykloje teikiama dalyko mokytojui. Jis svarbiausias. Specialusis pedagogas kaip priedas, jo darbas dažnai nepastebimas ir neįvertintas nei tėvų, nei administracijos.
Nuvertinama labai ši specialybė,kaip vyriausybėje taip tarp kitų pedagogų.Pedagogai neverina savo kolegų spec pedagogų.Kiek teko bendraut su kitom kolegem,kiek pati jaučiu.
Tikrai nemanau, kad šios profesijos prestižas yra didesnis. Tai įrodo ir specialistų trūmumas.
Dabartiniu metu taip, nes didėja ugdymo įstaigose SUP mokinių, o specialistų trūksta.
Manau, kad jis toks pat reikalingas, kaip ir kiti pedagogai.
ne, jie nevertinami. Dėl darbo stažo- jie neprilyginami dalyko mokytojui.
Nemanau.
Ne, nes pirmumas teikiamas ne spec. mokiniams ar ugdytiniams. Tai siaura sritis (vid. Mokykloje ar bendrojo ugdymo ikimok. Įstaigoje) ir vis dar vyrauja poziūris, kad spec. Poreikių vaikai "antroje vietoje" o ne šalia kitų vaikų.
Manau, kad ne, nes dėmesys gabiems mokiniams.
Manau, kad ne: Atlyginimo atžvilgiu, dokumentacijos perdėtas srautas IR T.T.