socialinių stipendijų ir socialinių pašalpų gavimas ir jų prasmingumas Lietuvoje

Sveiki. Pats gaunu soc. išmokas ir nutariau parašyti mokslinį straipsnį šia tema. Todėl kreipiuosi į jus su prašymu atsakyti į keleta klausimų, būtent socialinių stipendijų ir socialinių pašalpų atvėjo tema. Jeigu skirtumėte šiek tiek laiko atsakyti į šiuos klausimus,atrastumėte klausimuose ir jums artimą problematiką - būtų labai šaunu.Kiekvieno atsakymai yra man labai svarbūs.
(5 klausimas) Tikriausiai susidūrėte su sistemos problema, jog stipendija ir visos kitos išmokos iš universiteto, išskyrus soc stipendiją, yra įtraukiamos į asmens pajamas, o jeigu dar jam nėra 24-erių metų,tai į šeimos pajamas. Kyla dilema – ką rinktis: ar stipendiją (pvz: 520 lt), ar socialines pašalpas. Tačiau būna ir taip, jog gavus ir nedidelę stipendiją (120lt) iškyla tokių problemų,kad studentas, kuriam dar nėra 24-erių metų ir priklausantis savo tėvų šeimai, nežinojęs, neatsisakęs stipendijos panaikino visas socialinės išmokas šeimai, nes viršijo vienam šeimos nariui valstybės remiamų pajamų riba (350lt) bei prarado galimybe gauti socialine stipendiją, t.y. 390 lt.Taigi kaip jūs sprendėte šią problemą?
Pas mane tokia dilema nekilo, nes esu vienturtė, iki pilnametytės man buvo nustatyta globa, mama neįgali, tėtis miręs, tad šeimos pajamų nėra, gaunu tik globos išmoką.
N mums tokiu problemu neiskilo, nes gaunu tik socialine stipendija.
NZN
NZN
Nesusidūriau, nes negavau stipendijos.