socialinių stipendijų ir socialinių pašalpų gavimas ir jų prasmingumas Lietuvoje

Sveiki. Pats gaunu soc. išmokas ir nutariau parašyti mokslinį straipsnį šia tema. Todėl kreipiuosi į jus su prašymu atsakyti į keleta klausimų, būtent socialinių stipendijų ir socialinių pašalpų atvėjo tema. Jeigu skirtumėte šiek tiek laiko atsakyti į šiuos klausimus,atrastumėte klausimuose ir jums artimą problematiką - būtų labai šaunu.Kiekvieno atsakymai yra man labai svarbūs.
socialinių stipendijų ir socialinių pašalpų gavimas ir jų prasmingumas Lietuvoje
Anketos rezultatai yra viešai prieinami

(1 klausimas) Iš kur sužinojote, jog galima gauti socialinę stipendiją?

(sub-klausimas) Ar jums atrodo, jog studentai yra pakankamai informuoti apie šios rūšies stipendiją?

(2 klausimas) Kaip žinoma, norint gauti soc. stipendiją pagal 4.1 punktą ,be asmsens tapatybės kopijos ir kitų dokumentų studentui reikia pateikti pažymą, jog gauna socialinę pašalpą iš Socialinės rūpybos skyriaus.Norint gauti socialinę pašalpą, vėlgi reikia atitikti tam tikro įstatymo reikalavimus . Posėdis, kuriame svarstoma, ar skirti socialinę pašalpą ar ne, dažnai užtrunka, todėl ir pažymos išrašymas užsitęsia, ko pasekoje, būna pavėlavimų pateikti pažymą laiku ir studentas praranda socialinę stipendiją. Klausimas būtų toks: ar jums užteko laiko susitvarkyti dokumentus, reikiamus socialinei stipendijai gauti patį pirmą kartą?

(sub-klausimas) Galbūt, nespėjus susitvarkyti dokumentų , teko paraišką teikti per papildomą konkursą del socalinės stipendijos, nors ir praradus dviejų mėnesių socialinę stipendiją, tai yra 780 lt(per papildomą paskyrimą socialinė stipendija mokama ne nuo semestro pradžios), nes būna ,kad atlieka socialinės stipendijoms teikti atitinkamų lėšų ir skelbiamas papildomas paraiškų, socialinei stipendijai gauti, priėmimas?

(sub-klausimas) O galbūt jūs jau anksčiau buvote socialinės pašalpos gavėjas, ir jums situacija buvo paprastesnė, kai nereikia laukti jokių svarstymų?

(sub-klausimas) Pageidautumėte galimybės kreiptis socialinės stipendijos ne tik du kartus į metus,tačiau, kai tam atsiranda aplinkybės, suteikiančios teisę gauti socialinę stipendiją?

(3 klausimas) Ar šiuo metu esate patenkintas (-a) socialinės stipenijos dydžiu?

(4 klausimas) Kaip vertinate sankciją, jog jeigu studentas gauna daugiau nei vieną skolą – praranda socialinę stipendiją? Ar tai skatina studentus geriau mokytis?

(5 klausimas) Tikriausiai susidūrėte su sistemos problema, jog stipendija ir visos kitos išmokos iš universiteto, išskyrus soc stipendiją, yra įtraukiamos į asmens pajamas, o jeigu dar jam nėra 24-erių metų,tai į šeimos pajamas. Kyla dilema – ką rinktis: ar stipendiją (pvz: 520 lt), ar socialines pašalpas. Tačiau būna ir taip, jog gavus ir nedidelę stipendiją (120lt) iškyla tokių problemų,kad studentas, kuriam dar nėra 24-erių metų ir priklausantis savo tėvų šeimai, nežinojęs, neatsisakęs stipendijos panaikino visas socialinės išmokas šeimai, nes viršijo vienam šeimos nariui valstybės remiamų pajamų riba (350lt) bei prarado galimybe gauti socialine stipendiją, t.y. 390 lt.Taigi kaip jūs sprendėte šią problemą?

(sub-klausimas) Gal jūsų atveju buvo ir kitų variantų? Tarkime, gal jūsų gaunama stipendija neviršijo valstybės remiamų pajamų ribos ir jūs neatsisakėtė stipendijos, ko pasekoje tik sumažėjo socialinė pašalpa?

(sub- klausimas) Sutiktumėte su nuomone, jog studentas, atsisakydamas stipendijos vardant socialinės pašalpos, jau demotyvuoja save siekti geresnių mokslo rezultatų?

(6 klausimas) Kaip žinome, aukštoji mokykla ir valstybinis studijų fondas atitinkamai administruoja ir administruoja bei skiria socialines stipendijas. Kaip vertinate šių institucijų darbą visoje socialinių stipendijų, pavadinkime įgyvendinimo grandyje?

(7 klausimas) Buvo jau minėtina, jog norint gauti socialinę stipendiją pagal 4.1 punktą, reikia pirmiausia gauti socialinę pašalpą iš Socialinės rūpybos skyriaus. Klausimas būtų toks: ar jums nebuvo painūs reikalavimai, socialinei pašalpai gauti ?

(8 klausimas) Ar kada nors jums vėlavo socialinės pašalpos mokėjimas? Turiu omenyje - pusę mėnesio ar mėnesį.

(9 klausimas) Gal susidūrėte su tokia problema, kad vietoj socialinės pašalpos pinigais jums yra pasiūloma socialinė kortelė su atitinkama pinigų suma, ko pasekoje, išgryninti pinigus jūs galite tik „Maximos“ parduotuvėje mokant mokesčius ar perkant maistą?

(10 klausimas) Studijuojant, kuom yra pranašesnės gaunamos socialinės išmokos už darbą ir atvirksčiai?

(11 klausimas) Ar gaunant socialines išmokas studentas praranda norą ieškotis darbo ir dirbti?

(sub-klausimas) Galbūt dėl pastarųjų aspektų, t.y. socialinių išmokų gavimo, tiesiog nedirbti apsimoka?

(12 klausimas) Kaip manote, kodėl šiuo metu yra toks aukštas jaunimo nedarbo lygis šalyje?

(sub-klausimas) Kokie faktoriai leistų sumažinti jaunimo nedarbą Lietuvoje?

(13 klausimas) Įvardinkite priežastis, jūsų manymu, pagrindžiančias didelę jaunimo emigraciją svetur?