Socialinis dizainas: Smurtas prieš moteris.

Sveiki! 

  1. Jūsų nuomonė labai, labai svarbi!
  2. Edgaras Galdikas
  3. Vilniaus dizaino kolegija.
  4. Bakalauras.
  5. Rimta socialinė problema.
  6. Jūsų nuomonė dar kartą labai, labai svarbi!

    AČIŪŪŪŪ!!!
Kas galėtu sustabdyti smurtą artimoje aplinkoje?
Moteris turi gerai elgtis ir nemušti vyro, kur moteris ir sukelia smurtą jai.
-
Smurtaujantis vyras
Visuomenės aktyvumas, žmonių pastabumas.
švietimas, informavimas, ką daryti, kaip elgtis patekus į tokią situaciją. mokymai / seminarai moteris kaip stiprinti savivertę, kaip užsidirbti pinigų, kaip rūpintis savim / savo išvaizda / išeiti į renginius, susipažinti su kitokios aplinkos žmonėmis --- ačiū! puiki anketa! :) Sėkmės rašant darbą!
vaikų palaikymas, skatinimas palikti tėvą. žiniasklaidos diegiamas požiūris, kad ir išsiskyrę žmonės gali būti laimingi.
Visuomenes svietimas sia tema, (dazniausiai apie tai visi tik juokauja- ''musa, vadinasi myli'', ''pati prisiprase'', ''geriau toks vyras, nei jokio'').
reklamos su darniu, graziu seimos gyvenimu arba reklamos pazeminancios issityciojancios is smurtautojo. Pvz.: ant lenciugo besikariantis smurtautojas su pakeltu kumsciu ir nuo jo nusisukusi grazi moteris isikibusi grazu vyra. Visai sudomino sita apklausa, jei idomus mano poziuris tai galit daugiau paklausinet. Skype: karka1234
Didesnė psichologinė pagalba moterims. Prieinama visuomenei labiau. Ir parodoma jog neturėtų būti gėda ar panašiai vaikščioti į psichoterapiją ir panašiai.
Visuomenės netolerancija tokiam elgesiui.
.
Smurtautojo pasalinimas
Didesnė alkoholio kontrolė, dar daugiau kalbėti apie šią problemą viešai visuomenėje, psichologo paslaugos tiek smurtaujančiam, tiek nukentėjusiam ar pan.
Visų pirma - pats žmogus turi norėti ištrūkti iš tokios aplinkos. Galbūt jam reikia padėti įsisąmoninti faktą, kad gyvenimas tokioje aplinkoje yra žalingas ir gali turėti labai liūdną pabaigą. Jei žmogus pats negali išsivaduoti ar suprasti, reiktų artimųjų ar situaciją matančių žmonių pagalbos arba bent jau neabejingu. Jie turi patarti, padėti ir, jei reikia, traukti tokį žmogų iš tokios aplinkos. Jei tokių žmonių nėra - institucijos (valstybinės arba ne). O pati svarbiausia pagalba turi būti visuomenės požiūryje - reikia padėti ir aukai ir pačiam smurtautojui. Juk žmonės ne iš gero gyvenimo pradeda smurtauti. Aišku, vėl priežasčių gali būti pačių įvairiausių.
Policijos, visuomenės intervencija, moterų ryžtingumas, socialinės sankcijos/pagalba smurto aukoms, laikinas prieglobstis, apsauga nuo smurtaujančių asmenų
Pati moteris ir tam sukurtos įstaigos.
Sustabdyti smurtą visiškai niekada nepavyktų, kaip ir žmogžudysčių, tačiau tam tikras veiksmų kompleksas galėtų sumažinti. Socialinės reklamos, socialinių darbuotojų įsitraukimas, policijos staigesnė reakciją (teko matyti, kaip policija nelabai skuba važiuojant į tokio pobūdžio iškvietimus), kaimynu, draugu, artimųjų netylėjimas. Tačiau didesnė tikimybė sumažinti smurtą yra iškomunikuoti tai augančiai kartai, vaikai neturi matyti smurto šeimoje, tuomet yra maža tikimybė, kad jie smurtaus turėdami savo šeimą. Tam kad tai veiktų vėl gi reikėtų imtis veiksmų kompleksų socialinė reklama, socialiniai projektai, aktyviai kalbėti šia tema mokykloje., ir t.t
atsiribojimas nuo smurtautojo.
tik pacios moters ryztas kazko imtis, nemanau, kad vyras gali pasikeisti, jei yra linkes i smurtavima
Paviešinimas! Būtinai skyrybos su tokiu partneriu
Tik pati moteris.
Pasipriesinimas smurtautojui viesumu, nebijojimu kalbeti ir pasakoti tai kitiems. Profesionalu pagalba.
galėtų (ų nosinė). Galėtų sustabdyti kiti artimieji, kurie pastebi. Arba pati moteris pasiryžta.
Skiriamos didelės baudos ir bausmės smurtaujančiui.
Griežtesnės bausmės.
per platus klausimas..:)
Visuomenės, artimųjų įsikišimas
Artimieji, Šnekėjimas garsiai apie smurtą namie.
Pkyčiai aplinkoje Nuoširdus padrąsinimas iš pažystamų Nauja veikla Pagerėjusi socialinė padėtis
Visuomenės branda. Ilgalaikis sprendimas, o ne tik bausmė tam kartui, jei žmogus (kaip Pantene, "subalansuota moterims, bet tinka ir vyrams") kartą buvo pagautas kaip smurtautojas, tas lipdukas lieka visą gyvenima, kad ir ką bedarytu ar elgutsi, nuomonė išliks tokia pati kitų, o kai visi mano jog esi vilkas, niekas į kiemą nebeįleis ( arba darbo). Muša tą, kuri/s muša, nes mušė, tą kuri/s nemušė - tiesiog tobulas ciklas, ne?
Ši problema turėtų sulaukti daugiau dėmesio visuomenėje, kad ir tom pačiom reklamom akcentuojant.
Teisinės sistemos reformos, bausmių už smurtą artimoje aplinkoje griežtinimas, viešas šeimos vertybių komunikavimas ir puoselėjimas, stipri socialinė pagalba krizių ištiktoms moterims.
Manau deretu isikisti ir aplinkiniams, giminem, kaimynam, draugam nebuti abiejingiem. Taip pat pati moteris turetu begti, ir smurtaujantis vyras, jei bent akimirka susisviestu jam, kad blogai padare, turetu is kart iseit visam laikui.
Galimybė moterims anonomiškai ir saugiai susisiekti su realią pagalbą ir prieglobstį siūlančiomis organizacijomis. Žinoma, ir palaikymas iš artimiausios aplinkos.
Visuomenės įsitraukimas pranešti. Institucijų, į kurias galima kreiptis tokiu atveju darbas. Jeigu moteris kur išeiti ir jaučiasi ten saugi, viskas jau turi vilties. Policijos požiūris turėtų būti rimtas į tokias problemas, moteris turėtų būti apsaugota
Išsilavinimas (abiejų pusių), savo teisių supratimas, lyčių lygybė, finansinė moters nepriklausomybė, specialių institucijų pagalba, teisingas vaikų aklėjimas, smurto netoleravimas jokiomis formomis (nei prieš moteris, nei prieš vyrus), aktyvesnis visuomenės įsitraukimas pripažįstant ir atpažįstant šią problemą ir tokių atvejų netoleravimas.
palikt smurtautoja
Nukentejusioji puse kreiptis pagalbos ir reikiamos institucijos turetu tai sutvarkyti.
Artimieji, kaimynai, giminaiciai ir tt
Griežtesnės bausmės
skyrybos
Tik pati moteris atsiribodama nuo smurtautojo. Tam pasiekti padėtų institucijos, socialiniai darbuotojai.
Tiesioginės griežtos sankcijos atliktiems veiksmams. Jei yra smurtaujama prieš moterį tai turi būti didelės baudos ir mėnesiai arešto, viešas sugėdinimas.
-
Atvirai apie tai kalbanti ir parodanti, jog to netoleruoja, visuomenė. Galimybė gauti ne tik moralinę pagalbą, bet ir laikiną finansinę paramą, jei smurtą patirianti moteris negali savęs išlaikyti.
auklejimas
Daugiau pozityvios šviečiamosios medžiagos (TV, spauda, mokyklos, darbas su psichologais, socialianiais darbuotojais, policijos) apie tai, kad nėra ko bijoti, apie meilę sau. Labiau įtraukti visuomenę ir keisti negatyvų požiūrį į žmones, kuriems atsitinka nelaimės, kurie klysta. Dirbti ir su pačiais smurtautojais, nes žmogus keliantis ranką prieš silpnesnį už save, parodo savo paties silpnumą, tokiems žmonėms taip pat reikia pagalbos.
Visuomenes svietimas ir infirmavimas
vyro arestavimas, moteris galetu palikti vyra, tam tikros institucijos .
Artimi žmonės.
Kad turetu kur kreiptis, nes susidutria tik su panieka, net yra paliekama giminiu ir draugu. Smurtautojas itikina visus, kad jis yra geras, o ji bloga.
Walther P99.
Aplinkiniai gimines ji pati
Tiek moters, tiek vyro darbas su savimi. Juk yra daug priežasčių, kurios turėtų padėti išsiaiškinti, dėl ko vyras smurtauja, o moteris leidžiasi. Galbūt padėtų įvairūs užsiėmimai, terapijos, bet juk mažai kas dėl to kreiptųsi. Tad labiau reikėtų atsigręžti į pačių tėvų, kurie auklėja vaikus. Nemažai perduoda šeima. Kitas dalykas, čia viskas susiję ir su socialiniais visuomenės procesais, todėl vienos išeities nėra.
Pagalba is aplinkos.
Visuomenė
pagalba tokioms moterims is aplinkiniu, ir viesumas kad smurtautojai pamatytu jog jie bejegei irgi gali buti.
Gebėjimas išklausyti vienas kito (pokalbiai) Sportas Geras socialinis gyvenimas
Policija
Visuomenės parama, daugiau informacijos, kur galima gauti pagalbos, reali pagalba (gyvenamoji vieta, saugumo užtikrinimas, galimybė susikurti finansinį stabilumą).
Tik pati moteris.
Skyrybos.
- griežtų priemonių vykdymas smurtautojams
Aplinkinių pagalba moterims, kurie praneštų apie smurtą ir didesnė moterų savivertė.
Aktyvesnis demonstravimas, kad tokiu moteru yra ir daugiau, daugiau informacijos kur kreiptis ieskant pagalbos.
Moterų išsilavinimas, alkoholio vartojimo mažėjimas, pagalba patyrus smurtą.
Kitoks visuomenės požiūris, pilietiškumas. Ne paslaptis, kad vis dar dažnai žmonės nusisuka nuo svetimų problemų, apsimeta, kad nieko nemato, kartais įžvelgia tame kažką gėdingo
Teisingas vaikų ugdymas molykloje ir šeimoje. Viešas nepritarimas smurtui. Įstaigos, kur moteris būtų padedama pradėti gyvenimą iš naujo. Skatinimas pranešti, jeigu žino apie smurtą prieš moteris. Pačių moterų didesnė savimonė ir pasitikėjimas savimi ir savęs vertinimas.
Moteris
Visuomenė
Viešumas, visuomenės pagalba ne tik morališkai, bet ir finansiškai.
Manyčiau, tik pati moteris, o visuomenė tik turėtų palaikyti ir nesmerkti.
Informacijos skleidimas, kad smurtas prieš moterį yra nusikaltimas, o smurtaujantis vyras yra nusikaltėlis. Reikia šviesti visuomenę, kad moterys žinotų apie visas smurto rūšis, žinotų, kur kreiptis tokiu atveju ir žinotų, kad joms bus suteikta visa reikiama pagalba.
Tik pati moteris nusprendusi išeiti ir negyventi su smurtautoju.
Aplinkinių, artimųjų reakcija ir pagalba
Laiku nutraukti santykiai, nes jei mušė vieną kartą, tai tikrai bus ir daugiau.
tam daug įtakos turi artimieji ir aplinkiniai žmonės, kurie mato, kas vyksta, tačiau dažniausiai nesikiša
Tinkamas vyru auklejimas, ugdomas seimoje rodant tinkama pavyzdi
Kitoks visuomenės ir valstybės požiūris į smurtą, nes galbūt tada pasikeistų ir pačių moterų požiūris į tai.
viešumas
Visuomenės sąmoningumas ir neabejingumas, kai matai skriaudžiamą moterį. Neretai matome gatvėje nebutinai kumščiuojamą moterį, bet su ja elgiamasi amoraliai, kaip su šiukšle. Aplinkiniai tik gūžčioja pečiais, tačiau nieko nedaro, nepasako garsiai. Manau aplinkinių reakcija būtų pirmas žingsnis link smurtautojo sąmoningumo arba moters pasiryžimo nutraukti tokius santykius, moteris jaustų palaikymą, nesijaustų viena tokioje keblioje situacijoje.
Tvirtas moters apsisprendimas palikti tokius vyrus, kalbėjimas.
Reklamos, kreipimasis į visuomenę
vyras
keisto moteru poziriu i save - t.y. kelti ju pasitikejima savimi taip apt vyru poziuri i moteri - tai nera objektas skirtas sugerti pykti ir nuovargi
Neisivaizduoju. Jeigu moterys tylės ir niekam nesakys, nesustabdys. Visada atsiras smurtaujančių. Tai jau yra psihologinės problemos. O šiaip smurtaujančius reikėtų nuogai išrengti ir juos gerai patalžyt viešumoje...deja..
Auklėjimas nuo mažens, kad taip elgtis negalima (pvz kad ir tampyti už kasų). Taip pat nuolatinis problemos eskalavimas žiniasklaidoje, kad visuomenė įsisavintų, kad smurtas niekada negali būti pateisinamas.
Mano nuomone reiktų išpopuliarinti visuomenėje gyvenseną be alkoholio, žmonės geria, nes jie yra nelaimingi dėl pastovaus gyvenimo krūvio, o gerdami alkoholi ir būdami apsvaigę nuo jo jie laisviau susidarūsį pyktį išlieja ant silpnesnių žmonių. Norint sustabdyti smurtą, žmonės turi gyventi "rojuje", kur visi yra aprūpinti viskuo. Su žmonėmis (kurie laiko nuoskaudas, pyktį) būtų elgiamasi pagarbiai ir juos būtų mokoma nelaikyti savyje nuoskaudų, tuo pačiu būtų mokoma gerbti kitus. Panašiai kaip "žvaigždių karų" džedajų akademijoje. (Tą padaryti yra labai sunku, todėl iki šiol to niekas ir nėra padarę). Tačiau skandinavų šalys šį dalyką laviruoja gana puikiai, ir dėl to lyderiauja pasaulyje, (sveikinu tu eini ta kryptimi), šiose šalyse proncentaliai buvo fiksuojamas labai didelis kiekis smurto prieš moteris, tačiau laikui bėgant jis efektyviai darėsi mažesnis, geros ekonomikos dėka yra sukurtos valstybinės įstaigos būtent šių problemų sprendimui šiose šalyse, kurioms skiriamas didelis finansinis bei visuomenės dėmėsys. Šiose įstaigose buriasi vieningi žmonės ir efektingiau sprendžia problemas, jų dėka yra keičiami įstatymai (alkoholio ribotumas vienas iš jų) ir t.t. Norint tai pasiekti, reikia siekti neprasigėrūsios tautos statūso, visuomenė turi pereiti prie pilietiškų pažiūrų, kuomet jie kaip galėdami padėtų savo valstybei stotis ant kojų, tokį požiūrį populiarinti, taip pritraukiant kuo daugiau žmonių kaip "trendy" elgesiu, (žmonės nebijotų mokėti mokesčių, žinodami, jog korupcijai vykti nėra tikslo). Taip po truputi nuoširdžiai žmonės kurtų modernią valstybę kaip skandinavijos, sukurti griežtus įstatymus, kartu neapribojant laisvės, laimės, kur už smurtą baudos taikomos labai griežtos - kalėjimą, kuris būtų per jūrą atskirtas nuo visuomenės. Mano manymu smurtas prieš moteris dažniausiai vyksta smurtautojui bunant nelaimingam, ir neblaiviam, smurtautojas laimingas ir blaivus daugiau šansų nesmurtaus. Taigi kovojant su prasigėrusią valstybę tokia kaip Lietuva, pirmiausiai Dizainerio (šiai temai) pareiga būtų atsisakyti pagundos už gerus pinigus dirbti alkoholio kompanijoms, ir nekurti jiems vizualiai patrauklias reklamas, o verčiau įsidarbinus ir stengtis sužlugdyti tokias kompanijas iš vidaus. Dizaineriai turėtų burtis su tokiomis organizacijomis kurios propoguoja pilietišką, sveiką bei ekonomišką gyvenseną, apskritai kiekvienas žmogus turėtų prisijungti prie valstybės kūrimo, kurti vizijas kaip tapti laimingiems, naikinti korupciją sutelkus jėgas ir motyvaciją visiems pradedant nuo savų pačių. Taip pat reiktų dažniau moteris motyvuoti tapti fiziškai stipresnėmis, kadangi sportas leidžia pasitikėti savimi labiau, pasitikėdamos savimi moterys priimtų sudėtingus sprendimus tokius kaip: kokiu būdu palikti smurtaujantį vyrą. Būdama tarp aktyvistų turėtų daugiau galimybių susirasti ir aktyvų partnerį.
moteris, patirianti smurtą, ar draugai kurie žino
Pati smurtą patirianti moteris, jei savyje randa psichologinės stiprybės; šeimos, kurioje smurtaujama, vaikai (paskatina mamą kažką daryti arba mama susivokia, kad reikia juos apsaugoti).
Artimieji, komunikacija su giminemis. Buvimas socialiais zmonemis.
daugiausia smurtauja vyrai, kurie yra pavartoję alkoholio, todėl viena iš priemonių yra prevencija nuo tapimo alkoholiku, kita priežastis, tai patirtas smurtas vaikystėje, kuomet vaikai perima smurtaujančių tėvų elgesio modelius, tad reikėtų aktyvesnio socialinių darbuotojų darbo, vaikų švietimo, kuris jiems atskelistų kitokius elgesio modelius.
Artimųjų pagalba. Tačiau jie galės padėti ir suteikti paramą tada, kai sužinos apie smurtą iš aukos.
Tinkama reklama; galbūt tam tikros terapijos; agresijos mažinimas visuomenėje
manau reiktų auklėti vyrus visų pirma, nežinau kaip, bet užsiimti jų socializacija. O moteris jau turėtų suprasti,kad jau ne viduramžiai ir ji visada turi galimybę išeiti.
Problemos neignoravimas.