Socialinis dizainas: Smurtas prieš moteris.

Sveiki! 

  1. Jūsų nuomonė labai, labai svarbi!
  2. Edgaras Galdikas
  3. Vilniaus dizaino kolegija.
  4. Bakalauras.
  5. Rimta socialinė problema.
  6. Jūsų nuomonė dar kartą labai, labai svarbi!

    AČIŪŪŪŪ!!!
Ar galėtumėte išvardinti keletą priežasčių dėl kurių moteris negali palikti smurtaujančio vyro?
Ji bijo, arba pati nori patirti smurtą.
Dėl prisirisimo
.
meile
asdf
nesulaukia pagalbos iš kitų žmonių, neturi kur eiti.
-
artimuju vizuomenes parama
Psichologinis spaudimas, maža savivertė arba pasitikėjimas savimi, neturėjimas į ką kreiptis pagalbos
kažkokiu būdu ji gauna dėmesio, būna svarbi ir nepakeičiama. Tai iškreiptas būdas patenkinti savo poreikius. taip pat ji nemato išeities iš šios situacijos - kaip gyventi toliau - kur gyventi , kaip užsidirbti pakankamai pinigų sau (ir savo vaikams)
grasinama jai, grasinama jos vaikų sužalojimu, gėdijasi, kad taip ilgai delsė, naiviai tikisi, kad įvyks pokyčių, nenori prarasti standartinio šeimos modelio skiepijamo visuomenės, nėra palaikančiųjų iš išorės, todėl atrodo, kad ji pati to tik verta.
Del vaiku, baime ka kiti pagalvos. Galbut vyras grasina
Dėl vaikų, šeimos biudžeto.
jau atsakiau pirmame klausime: nes mano kad tai normalu arba bijo ji palikti, mano kad liks vienisa
Savigarbos, orumo trūkumas. Baimės jausmo perteklius
Pati sugebėjau palikti ir labai lengvai, bent jau iš savo pusės, bet TIK tada kai supratau jog prieš mane smurtaujama. Patys baisiausi dalykai vyko tuomet, kai palikau smurtautoją. Bent iš savo patirties manau, jog sunku palikti, kai nesupranti jog prieš tave smurtaujama. Taip pat manau svarbu moteris ir socialinė padėtis (pinigai, darbas), taip pat jeigu yra vaikų. Dažna galvoja ir teisina kažkodėl tokį vyrą, su paprastu ir labai kvailu pasiteisinimu - jis gali pasikeisti. O kodėl taip galvoja nežinau. Galbūt įsivaizduoja jog jį dar kažkiek myli? Čia jau kita tema - kaip atskirti meilę nuo pripratimo/prisirišimo.
1. Moteris yra finansiškai priklausoma nuo vyro. 2. Moteris nedrįsta ardyti šeimos. 3. Moteris tikisi, kad vyras nustos prieš ją smurtauti.
Nori, kad vaikai augtų šeimoje; Nenori, kad žmonės sužinotų, kad smurtauja vyras.
dėl vaikų gerovės pilnoje šeimoje (labiau stereotipas, nes vaikai tokiais atvejais irgi nukenčia, ypač psichologiškai); daugelis moterų tikisi, kad jis aprims, kad tai praeis; moteris bijo likti viena arba bijo, jog kitas vyras galėtų elgtis taip pat ar net blogiau; prisirišimas prie žmogaus; netikėjimas savimi (nuo kasdienių patyčių); moteris bijo visuomenės patyčių; moteris neturi kur eiti/neturi darbovietės (priklausoma nuo vyro); moteris psichologiškai palūžusi arba (kas blogiausia) pripratusi prie tokio su savimi elgesio;
Grasinimai, savotiška priklausomybė/baimė
Baimė, kad tai gali atsiliepti jai ar vaikams vėliau, nėra sąlygų (finansai, pagalba iš kitų).
Bejegiskumas, artimuju nebuvimas ar nepalaikymas, skurdas, alkoholizmas
Nes per daug galvoja apie praeitį ir geras akimirkas, kuriose vyras buvo tikra svajonė, būna per daug prisirišusi prie žmogaus, suteikia per daug vilčių, jog vyro poelgis gali pasikeisti, jog daugiau taip niekada nenutiks.
Kartojasi klausimas.
Šeima, finansinė padėtis, kitos išeities nebuvimas, artimųjų nepalaikymas, kitos gyvenamosios vietos/draugų nebuvimas/nepalaikymas
1. Myli ir tiki kad jis pasikeis. 2. Dėl vaikų. 3. Dėl baimės likti be namų ir pinigų. 4. Neturi ir nežino kur kreiptis.
Baimė, palaikymo ir paskatinimo trūkumas, neturėjimas us kuo pasikalbėti. Be to, smurtautojai dažnai dar ir manipuliuoja taip, kad ji blogai jaustųsi jeigu bandytų jį palikti.
Bendri maži vaikai, finansinis nestabilumas, baimė likti be vyro apskritai (kas dažnai įvardinama kaip meilė smurtaujančiam) , aplinkiniu nuomonė, apkalbų baimė, vietos kur saugiai pabėgti nebuvimas. Tačiau dažnai visas tas priežastis moteris sugalvoja pati sau, kartoja jas kaip mantrą, bandydama pateisint savo baimę jį palikti.
dėl jos menkinimo, kai sakoma, jog ji prasta, niekam tikusi ir pnš.
prisirisimas, baime, bendri vaikai
Yra įbauginta. Nevertina savęs. Nepasitiki savimi. Patiki smurtautojo grasinimais. Tikisi, kad tai paskutinis kartas. Neturi, kur eiti.
1) Finansai; 2) baimė.
Nagali palikti dėl finansinių priežasčių ar yra priklausoma dėl kitų dalykų.
Del finansines padeties, del vaiku, del baimes kazka keisti
grasinama vaikais, grasinama kitais artimais žmonėmis, taip pat auka jaučiasi pati kalta dėl smurto.
Be baimės dar neturėjimas kur eiti, yra priklausoma pinigine prasme
Bijo likti viena. Yra priklausoma financiškai. Bijo, jog bus dar blogiau. Nejaučia palaikymo.
Vaikai, baimes, kaltes jausmas, meile, polinkis i sadomazohizma....
Nežinau.
Bijo dėl pasekmių tiek jai pačiai, tiek jos artimiesiems.
Dėl vaikų
-
Netiki, kad gali būti geriau Bijo Yra pripratusi Tiki, kad to nusipelnė
Čia "rask 10 skirtumų" tarp klausimų ar kaip?
Prisirišimas, baimė, ...
Nepilnamečių vaikų auginimas šeimoje, baimė dėl dar didesnio smurto smurtautojui sužinojus apie tai, kad jį planuojama palikti, emocinė krizė ir neužtikrintumas savo veiksmais, inicijuotas paranojos dėl patirto fizinio ir psichologinio smurto, nepasitikėjimas teisėsaugos darbu ir pan.
Baime, gal kartais perdidele meile vyrui ir per maza meile sau, finansiniai sunkumai galbut stabdo
Bijo smurtautojo keršto ir gėdos, kurią patirs pripažinusi savo silpnumą.
Tai yra pavojinga, smurtautojas ieškos, bandys susekti ir pan. Dažnai moterys po pasitraukimo nėra apsaugomos tinkamai. Ne kiekviena žino kur bėgti, kad jos tikrai nerastų. Daugelis neturi kur eiti ir iš viso, neturi pajamų, pinigų bei turi kelis vaikus. Taip toli bėgti yra sunku, tam bent jau reikia plano
Baimė, jog palikus gali dar blogiau baigtis; nepalankus visuomenės požiūris ir nepalaikymas; įsivaizdavimas, neva vaikams geriau su tėvu.
Baimė, kad neras kito gyvenimo partnerio; Aukojasi dėl vaikų geroves, nesuvokdama kokią žąla likdama su juo daro; Visuomenės neigiamas ar nepalankus požiūris į vienišą moterį/motiną; Politika nepalanki vienišai motinai; Baimė, kad buvęs partneris elgsis dar agresyviau po skyrybų/persekios; Šeimos požiūris į moterį po skyrybų.
Baimė, nepasitikėjimas savimi, palaikymo stoka
yra silpna, kvaila
Jau buvo toks klausimas. Beje nevisda smurtauja Vyrai - yra įvairų atvejų.
.
Myli. Tikejimas, kad jis pasikeis. Abejoja savim, kad isejusi netures kur detis. Jei iseis jis ja uzmus.
-
Vaikai, nesaugumas
Vaikai, meilė, finansai
Negali dėl to, jog neturi draugų/giminių/artimų, kurie galėtų realiai jai padėti. Neturi pinigų ir nežino kur kreiptis, moteris negali išeiti tiesiog į gatvę. Taip pat ji yra prisirišusi prie vyro, gyvena prisiminimais, kuomet tik užsimezgė jų meilė (dažniausiai santykių pradžioje būna viskas gerai, jokio smurto), turi įsipareigojimų, nepasitiki savimi ir netiki, kad galėtų išgyventi, išlaikyti vaikus pati.
Dėl psichologinių priežasčių. Nenori būti viena, nesįsivaizduoja gainti gyventi be vyro ir įtikinėja save, kad gali ištverti ir susitaikyti su smurtu, manydama, akd tai laikina ar kad gali vyrą pakeisti. Dažnai nebūna ir kito pasirinkimo - nėra kas padėtų, ar dėl finansinių sunkumų. O kartais gali būti tiesiog gėda ar nenoras pripažinti, kad šeima sugriuvo.
.
-
Nepakankamai savarankiška finansiškai, vaikai, gėda prieš visuomenę/artimuosius/draugus/tt, baimė, jog vyras nesusivaldys, vyro grasinimai.
Baime, buti vienai, manymas, kad pati nesugebes islaikyti vaiko, saves, prisirisimas.
Gėda, keršto baimė
nemato alternatyvu
Smurtautojo baimė Neigiamas visuomenės požiūris Gėda prieš artimuosius Baimė likti vienai Baimė nesulaukti pagalbos iš aplinkos
finansinis nesaugumas, artimuju pasmerkimas.
Emocine branda, finansine priklausomybe
neturi pinigu skiryboms, galvoja kad viskas pasikeis, priklauso nuo vyro
Finansinė padėtis, neturi artimųjų palaikymo, jaučiasi kalta, palaužta, nes patiria ne tik fizinį brt ir emocinį smurtą.
Priklausomybe, nesavarankiskumas, meile
Tokios moterys ne tik tikėtina smurtą iškenčia, bet ir paties smurtautojo psichologinį smurtą, jos nebesijaučia galinčios pastovėti už save visaprasmiškai. Jos ne tik bijo, bet ir mano, kad jos be smurtautojo nebeišgyvens.
Neturi kur eiti, yra nestabili finansiskai, yra tokia nusikamavus, kad nepajegi tvardyti emociju, yra nestabili, nepatitikinti, bijo prarasti vaikus
Klauskit moters
Stokholmo sindromas.
ryžto stygius; nepriteklius; opcijų stygius pvz. neturi kur gyventi, nepakanka finansų išgyventi; tikėjimas jog viskas greit pasikeis (nebesmurtaus)
baime visuomenes spaudimas
Finansai vaikai gerbuvis kitu nuomone
Neaiškus klausimas. Atrodo, kad klausiama, kodėl moteris turėtų būti su smurtaujančiu vyru. Jei išties to buvo norima paklausti, tuomet atsakymo nežinau.
Nes pamilo savo kankintoja. Nes geda. Nes bijo buti nesuprasta, atstumta ir jaudinasi del savo ateities.
Neturi kur gyventi ir is ko pragyventi.
Dėl to kad neleidžia smurtautojas ar net grasina.
1
Gal todėl, kad bijo jo.
moteris, jo bijo, jis ja valdo ir kaip dazniause buna neturi kur iseiti.
Prisisirisimaa. Baime, kad gali but blogiau. Baime, kad smurtaujantis vyras gali kersyti. Informacijos trukumas. Nezinojimas, kad gali buti ir geriau.
....
Baimė, neturėjimas kur eiti, vaikai
Dėl vaikų, nes neleidžia, bijo.
analogiškai, kaip pirmame atsakyme: Užburtas ratas, baimė, nežinojimas kaip reikės gyventi vienai ir išlaikyti vaikus, paramos aplinkoje nebuvimas.
Baime, meile,galvojimas kad pasikeis
Baimė pradėti viską iš naujo, vaikai, nepasitikėjimas savimi.
- bijo pradėti viską nuo nulio - gėda pasakyt, kad su tokiu galėjo būti, dėl kitų požiūrio į ją - nes galvoja, jog viskas pasikeis į gerąją pusę(dėl didelių lūkesčių) - dėl vaikų
Baimė, nes mano, kad neturi kur eiti.
Bijo likti be namų, bijo, kad vaikai (jei tokių turi) augs be tėvo ar moteris negalės jų išlaikyti viena, nežino, kad gali gauti nemokamą teisinę pagalbą. Bijo, kad jei kreipsis pagalbos tai sužinos jos partneris/sutuoktinis ir dėl to bus dar labiau mušama.
Neturi kur iseiti, baime prarasti seima, nesulaukus pagalbos likti kartu su smurtautoju.
Vaikai, aplinkinių smerkimas, "ekstrymo" patikimas, baimė likti vienai, žema savigarba.
Dėl baimės, ką jis gali padaryti tiek jai, tiek vaikams (jei tokių yra)
Dėl įdiegtos nuomonės, kad tai normalu ir jos to nusiplenė - klaidingas šeimos modelis. Tiki, kad vyras pasikeis, nes jį myli/yra prisirišusios Nevertina savęs, bijo, kad vienos neišgyvens ir bus atstumtos visuomenės. Bijo, kad vyras gali smurtauti ir kai jį paliks. Bijo, kad vyras gali atimti vaikus, nes jo geresnė finansinė situacija ar pan.
1.tiki, kad ji neverta nieko geresnio 2.tiki,kad jis gali pasikeisti 3.tiki,kad jis ją myli 4."muša-vadinasi myli" 5.jie susituokę/turi vaikų 6.bijo kad jos šeima nesupras jeigu ji aliks vyrą ir bandys gyvent viena
Joms tai patinka, vaikai.
apkalbų baimė, vaikai
Baimė
Baimė
Bendrų vaikų turėjimas, prisirišimas
Jis išlaiko finansiškai, grasina jai.
Manyčiau, čia tinka tie patys atsakymai, kaip ir pirmame atvirame klausime. Dėl visuomenės požiūrio ir taip pat šeimoje išugdyto požiūrio, kad moteris turėtų būti nuolanki, tyli ir apie šeimos reikalus niekam nepasakoti.
Finansinė priklausomybė nuo vyro, neturėjimas kur eiti, gaila dėl vaikų.
Finansinė priklausomybę. Baimė, kad palikus jis persekios. Dėl vaikų. Galvoja, kad jis pasitaisys.
Menka savivertė, depresija, finansinė priklausomybė, bendri vaikai, baimė kreiptis pagalbos
Neturėjimas finansinės nepriklausomybės; neturėjimas palaikančių artimų žmonių; emocinis prisirišimas.
1) dažniausiai nepalieka dėl vaikų 2) bijo likti nesuprasta 3) baimė, kad gali būti dar blogiau
Yra priklausoma nuo vyro finansiskai ir psichologiskai, psichologiskai per silpna
Nes nemano, jog kažkas gali jai padėti. Bijo.
Baimė Moteriai gali būti prigrasinta Bijo likti viena Nėra per daug pajėgi
dėl aplinkinių nesupratimo (dažniausiai jie nežino, kad šeimoje smurtaujama) dėl baimės gyventi ir išlaikyti vaikus vienai kuomet nesmurtauja ir bendrauja, vyras būna malonus, mylintis ir suprantingas, viltis, kad pasikeis
Prisirišimas
Bijo, kad bus dar blogiau, kad smurtautojas ims keršyti. Baimės jausmas kur kas didesnis, jei turima ir mažamečių vaikų, kurie taip pat gali tapti aukomis.
Nes vis dar myli savo vyrą
Finansinė padėtis, gėda, įpročiai, tikėjimas, kad jis pasikeis.
Vaikai
Pinigai, namai, vaikai, ir panašiai
baime,prisirisimas
Vaikai, nera kur išeiti kad būtu su finansine parama, vis dar myli vyra, religinės pažiuros.
aplinkybiu sukeltos kliutys, baime
1Baimė likti vienai, tam tikri finansiniai sunkumai.. 2Galvojimas, kad kada nors tai pasibaigs ir vėl viskas bus gerai . Juk kažkada mylėjo, glostė.. 3Vyro grasinimai.
Realiai negali nebent izoliuota moteris. Bet psichologines negalias jau išvardinau prieš tai.
Prisirišimas; vaikai; pastogė; tikėjimas; moteris ir vyras smurtauja vienas prieš kitą ir moteris nepatiria traumų.
jau rašiau
Kopijuoju atsakymą, nes klausiate to paties tik kitais žodžiais :) Tiesiog bijo; bijo, nes joms grasinama; mano, kad šis liausis; yra įsitikinusi, kad jį myli, o jis ją; bijo likti viena ir savarankiškai išlaikyti save, vaikus (jeigu tokių turi). Kitaip galima pasakyti, kad tokią moterį stabdo didžiulė baimė.
- Bijo pokyciu savo gyvenime. - Nepasitiki savo jegomis kazka pakeisti. - Vaikai. - Bendri isipareigojimai. - Yra priklausoma finansiskai,ar kitomis prasmemis. Nesavarankiska.
Dėl to, jog bijo ne tik pačio vyro reakcijos ar galimo jo persekiojimo po palikimo, bet bijo ir kitokio gyvenimo, bijo likti viena. Moterys, kurios taikstosi su smurtu, dažniausiai yra linkusios į emocinį nestabilumą, bet koks pokytis jas išmuša iš vėžių ir joms sunku susitaikyti su pasikeitusiomis aplinkybėmis.
1- Psichologinis prisirišimas prie asmens. 2- Palaužtas žmogus jaučiasi užspęstas į kampą, negalintis pasipriešinti smurtautojui.
1. Todėl, kad myli 2. Bijo keršto 3. Mano, kad situacija dar gali pasitaisyti
Bijo likti viena; bijo smurtaujančio vyro; galvoja, jog nesulauks pagalbos; nežino kur eiti ir ką daryti
Prisirišimas, bijojimas keisti kažką gyvenime, žema savivertė
Dėl šeimos, nes myli. Dėl pinigų.