Socialinis dizainas: Smurtas prieš moteris.

Sveiki! 

  1. Jūsų nuomonė labai, labai svarbi!
  2. Edgaras Galdikas
  3. Vilniaus dizaino kolegija.
  4. Bakalauras.
  5. Rimta socialinė problema.
  6. Jūsų nuomonė dar kartą labai, labai svarbi!

    AČIŪŪŪŪ!!!
Kaip manote kodėl smurtą artimoje aplinkoje patirianti moteris nepalieka smurtautojo?
Ji bijo, arba pati nori patirti smurtą (labiausiai - feministės).
nesulaukia pagalbos iš išorės, bijo žengti žingsnį.
Aukos sindromas.
bijo būti viena
Psichologinis spaudimas, maža savivertė arba pasitikėjimas savimi, neturėjimas į ką kreiptis pagalbos
Tai moters psichologinė pozicija. ji susitaiko su aukos vaidmeniu ir būna bejėgiška. Ji neįsivaizduoja, kad galėtų gyventi viena. tiesiog tuo metu nemato kitokio pasirinkimo nei gyventi su smurtautoju. Moteriai reikia pagalbos iš šalies, kad bent jau įsileistų kitokias mintis - kad gali gyventi kitaip ir būti savo gyvenimo šeiminike.
Nežino, kad turi galimybę rinktis, tiki iliuzijom, kad smurtautojas gali pasikeisti.
Neturi arba nezino kur kreiptis, bijo
nes mano kad tai normalu arba bijo ji palikti, mano kad liks vienisa
Dėl socialinės padėties, pinigų, gyvenamosios vietos. Taip pat mano manymu turint vaikų, dažna bijo, jog smurtaujantis vyras, lygiai taip pat gali atiimti vaikus. Smurtaujant fizižkai, lygiagrečiai smurtaujama ir psichologiškai. Moteris ko gero praranda savo pasitikėjimą. Praradus pasitikėjimą, pvz dirbant darbą, už kurį gaunamas minimumas, sunku suvokti, jog ji gali daugiau, ir toliau yra gniuždoma ir niekinama.
Gėda pripažinti, kad smurtauja.
Neleidžia galimybės.
Nes patiria ir psichologini smurta, kad be vyro isvis neisgyvens
Nes moterys suteikia per daug vilčių, jog vyrai pasikeis, nuolaidžiauja jų poelgiams, dar būna prisirišę prie to žmogaus per stipriai, per daug galvoja apie gerus prisiminimus, kad vyrus paleistų iš savo gyvenimo.
Priežasčių gali būti tikrai daug - galbūt bijo, galbūt nežino (neturi) kur eiti, galbūt yra vaikai, galbūt nežino kaip pasipriešinti, galbūt tiesiog susitaiko su tuo, kaip su savo kryžium ir t.t.
Įpročio, finansinio saugumo jausmo (neturi kur eiti), patyčių ir visuomenės nuomonės baimės, Stokholmo sindromo
Neturi kito pasirinkimo, bijo, nėra artimųjų, kurie galėtų padėti. Nusprendžia geriau kentėti dėl vaikų nei juos prarasti ar skursti.
Vadinasi sugeba taikytis su tuo ką patyria iš vyro smurtautojo, ir dažnai bando pateisinti ne tik save, bet ir jį (priežastys ir argumentai visada remiasi į vaikus, meile, ilgą laiką kartu ir t.t)
dažnai tokie žmonės naudoja ir psichologinį smurtą, taip pat labai gerai manipuoliuoja.
iš baimės. gal juačiasi menkaverte, netiki kad gali būti geriau
BIJO. Nesijaučia saugi. Yra įbauginta. Nevertina savęs. Nepasitiki savimi. Patiki smurtautojo grasinimais. Tikisi, kad tai paskutinis kartas. Neturi, kur eiti. Bijo guostis.
Dėl finansinių priežasčių, dėl vaikų, dėl to jog jai atrodo, kad ji nusipelnė smurto, dėl pasitikėjimo savimi trūkumo, menkavertiškumo, dėl netikėjimo jog kažkas gali padėti.
Del baimes prarasti namus, finansini islaikyma, del gedos. Visuomeneje vis dar yra supratimas kad smurtas seimoje gedingas.
Bijo ką nors keisti, bijo dėl savo ir vaikų gyvybės.
Nes bijo.
Bijo busimų padarinių, nes šiuometiniai LR įstatymai ir požiūris į smurtaujantį vyrą yra normalus, niekas jo nesmerkia ir nekreipia į tai didelio dėmesio.
Ateities baimes, vaikai, ryžto stoka, socialiniu ryšiu trukumas, gėda, kaltė, savarankiškumo trukumas.
Nes bijo.
Dėl baimės ir neužtikrintumo. Baimės, kad bandymas palikti gali virsti tik dar didesniu smurtu.
Netiki, kad gali būti geriau Bijo Yra pripratusi Tiki, kad to nusipelnė
Ankščiau tai buvo priimta ir skirybos kažkas baisiau už bektokią kitą alternatyvą. Dabar, socialinis statusas, o kad gyvenymas būtų toks gražus, kaip FB siena, bet nėra ir dar sugadinti visą pasaka, kad ir aš esu iš tų silpnų aukų. O tas mamytės "Ką žmonės pasakys" toks nekaltas atrodė...
Prisirišimas, baimė, ...
Dažna moteris, patirianti smurtą šeimoje yra psichologiškai įbauginta ir bijo imtis veiksmų, kurie galėtų dar labiau paskatinti smurtautoją smurtauti.
Gal nenori prarasti to ka sukure su tuo zmogum ir del to kencia
Bijo smurtautojo keršto ir gėdos, kurią patirs pripažinusi savo silpnumą.
Nes tai yra sunku ir labai pavojinga
Finansinė priklausomybė, menka savivertė (fizinio ir psichologinio smurto pasekmė), vaikai, baimė, gėda, neturėjimas, kur eiti ir kreiptis, problemos neigimas, nežinojimas, neatpažinimas, nepalankus visuomenės požiūris.
nes nesugeba uz save pastovet.
Bijo. Buni vel suzalota, netekti namu vaiku. priezastys gali buti labai ivairios.
Nes ji galvoja, kad jis pasikeis
Dėl vaikų
Vaikai, meilė, finansai
Yra daugybė priežasčių. Pinigų trūkumas, "Stokholmo sindromas", t.y. auka "myli" smurtautoją, jaučiasi nepilnavertė. Galbūt dėl to, jog yra įsipareigojimų, trūksta informacijos ir realios pagalbos. Reklamos yra gerai, tačiau kur moteriai realiai kreiptis? Kas jai duos pinigų gyvenimo pradžiai, kur ji tiksliai gyvens, ką valgys? Reklamos atlieka svarbų vaidmenį, bet nesuteikia atsakymų realiai nukentėjusiai moteriai. Moteris nepalieka smurtautojo dėl nepilnavertiškumo, nežinojimo, jog viską ji gali padaryti gyvenime pati.
Dėl psichologinių priežasčių. Nenori būti viena, nesįsivaizduoja gainti gyventi be vyro ir įtikinėja save, kad gali ištverti ir susitaikyti su smurtu, manydama, akd tai laikina ar kad gali vyrą pakeisti. Dažnai nebūna ir kito pasirinkimo - nėra kas padėtų, ar dėl finansinių sunkumų. O kartais gali būti tiesiog gėda ar nenoras pripažinti, kad šeima sugriuvo.
Tas pats klausimas apačioje.
Nes bijo visuomenės požiūrio, smurtautojo, nežino, kur eiti, ypač, kai lieka viena su vaikais. Per mažai kalbama apie nemokamą psichologinę pagalbą ir apie tai, kad kreiptis pagalbos nėra gėdinga.
Bijo nezinomybes del ateities - kaip, kur iseiti/pasislepti. Finansiniai klausimai. Artimuju,visuomenes pasmerkimo. Bijo kaltes jausmo pries vaikus, jog "ateme" is ju teva.
Bijo
sunku finansiskai, yra priklausoma nuo jo, yra izoliuota, niekas jos nesupranta, kai pasiskundzia. Yra emociskai palauzta, patiria psichologini smurta daug metu.
Stokholmo sindromas.
Bijo
bijo, kad šį faktą gali sužinoti artimieji ir pasakyti, kad ji pati kalta. Bijo smurtaujančio vyro - kad jis už pranešimą moterį dar labiau nubaus. Dėl neužtikrintumo bei nesaugumo jausmo, ypač jei moteris neturi savo asmeninių pinigų, neturi kur išeiti, Jei turi vaikų, taip pat kartais su vyru būnu "dėl vaikų". Arba laiko save to nusipelniusia, kitaip sakant, yra žemos savivertės.
Bijo, aukojasi del vaiku, tikisi kad pasikeis.
Nes neturi pinigų šaltinio ar neturės kur gyventik. Dėl to kad ji vis dar myli savo vyrą(smurtautoją).
todel, kad ji bijo smurtautojo.
Per daug prisirišusi prie vyro. Nusistovėjusi šeimos įvaizdžio tradicija. Aplinkinių apkalbos, visuomenės teisimas (senos pažiūros)...
Dėl baimes, pinigų, meilės, vaikų.
Užburtas ratas, baimė, nežinojimas kaip reikės gyventi vienai ir išlaikyti vaikus, paramos aplinkoje nebuvimas.
Bijo arba myli.
Manau, kad dažniausiu atveju lemia baimė pradėti gyvenimą iš naujo, galbūt mažamečiai vaikai, tikėjimas, jog situacija pasikeis.
nes bijo pradėti viską iš naujo
Bijo likti be namų, bijo, kad vaikai (jei tokių turi) augs be tėvo ar moteris negalės jų išlaikyti viena, nežino, kad gali gauti nemokamą teisinę pagalbą. Bijo, kad jei kreipsis pagalbos tai sužinos jos partneris/sutuoktinis ir dėl to bus dar labiau mušama.
Nepasitikejimas savimi, baime, palaikimo ir pagalbos stoka is aplinkiniu.
Nes bijo likti viena su vaikais.
Dėl vaikų. Galbūt gėdos jausmo, aplinkinių nuomonės
Jaučiasi priklausomos, bijo viešai pasakyti, kad prieš jas smurtauja, nes dėl to jaučasi silpnos.vyras sugeba įdiegti, kad tai normalu. Bijo nesulaukti visuomenės pritarimo. Gėda. Nevertina savęs.
nes mano kad jis pasikeis
Nes joms patinka ahujieni ciuvai kuriem px ju boba subaladota ar ne , skauda jai ar ne, nes joms taip idomiau gyvent.
Dėl baimės, nepasitikėjimo savimi, prastos finansinės padėties.
Bijo smurtautojo, bijo, kad neišgyvens viena, nes finansiškai ją išlaiko vyras, bijo kitų žmonių nuomonių galbūt.
Manau, kad moteris pripranta. Taip pat negauna pakankamai aplinkinių palaikymo, dažnai varžo ir finansiniai sunkumai likus vienai ir jeigu yra vaikai,tai ypač. Bet labiausiai visuomenės išlikęs požiūris,kad moteris visada kalta,dėl smurto ir kad didžiulė gėda pasakyti kitiems kas vyksta.
Yra daug tai lemiančių priežasčių: neturi kur eiti, yra finansiškai priklausoma nuo vyro, gaila ardyti šeimą dėl vaikų, prisiima aukos vaidmenį. Svarbus faktorius yra ir tai, kad veikia smurto ratas: po smurto proveržių vyras tampa geras, atsiprašinėja moters, gailisi, o moteris tuo patiki.
Ji nesijaučia saugi visuomenėje.
Pirmiausia tai pati nenori pripažinti, kad prieš ją smurtaujama, taip pat jaučia gėdą dėl patiriamo smurto. Kartais bijo, kad smurtautojas ją susiras ir dar labiau sužalos; nežino kur eiti; pati jaučiasi kalta dėl patiriamo smurto.
baimė. Nenori problemų kelti į viešumą, bijo likti nesuprasta artimųjų bei kitų žmonių
Bijo grasinimu, kersto, bijo del savo pacios gyvybes
Dėl baimės, dėl to, jog mano, kad niekas visuomenėje jai nepadės, dėl vaikų, nes nepasitiki savimi.
daug bandžiau rašyti, tačiau, nežinau
Artimoje aplinkoje nėra arba nežinau moterų patiriančių smurtą.
Baimė,nepasitikėjimas ir gėda.
Dėl finansinių įsipareigojimų
bijo
Todėl kad po to nera kur su vaikais eiti. mažai informacijos apie moteru centrus, o valstybe nesuteikia jokiu garantiju ar geros finasines paramos kad butu galima isejus padoriai ir drasiai gyventi ir buti užtikrintai jog turesi kur gyventi ir ką valgyti.
Bijo likti viena, yra ibauginta, jos saviverte buna mazesne
Bijo
Manau, kad yra daug priežasčių. Visų pirma, daug žmonių vis dar mano, kad tai yra normalių, sveikų santykių dalis. Taip pat daromas psichologinis spaudimas, moteris emociškai yra prisirišusi prie smurtautojo; dargi pripratusi, todėl tai pradeda atrodyti "normalu". Moteris gali būti šantažuojama smurtautojo, bijo, kad pasiskundus bus tik blogiau (grįžęs iš įstaigų smurtautojas gali smogti dar smarkiau), arba negauna palaikymo ir mano, kad likusi viena nesugebės pragyvent (t.y. finansiškai yra priklausoma nuo smurtautojo), didelę įtaką daro ir vaikai, esu girdėjusi ne vieną pasiteisinimą, kad vaikas turi gyventi su abiem tėvais nepaisant to, kad šeimoje yra smurtaujama.
Prisirišimas; vaikai; pastogė; tikėjimas, kad padėtis pasikeis į gerensę pusę; galbūt yra atvejis kai moteris yra pati smurtaujanti ir moteriai patinka smurtauti prieš smurtaujantį vyrą tarpusavyje dėl tam tikrų priežasčių.
bijo pokyčių ir smurtautojo
Tiesiog bijo; bijo, nes joms grasinama; mano, kad šis liausis; yra įsitikinusi, kad jį myli, o jis ją; bijo likti viena ir savarankiškai išlaikyti save, vaikus (jeigu tokių turi).
Dėl to, jog bijo ne tik pačio vyro reakcijos ar galimo jo persekiojimo po palikimo, bet bijo ir kitokio gyvenimo, bijo likti viena. Moterys, kurios taikstosi su smurtu, dažniausiai yra linkusios į emocinį nestabilumą, bet koks pokytis jas išmuša iš vėžių ir joms sunku susitaikyti su pasikeitusiomis aplinkybėmis.
Žmogus tampa visiškai palaužtas, užspęstas į kampą. Jam atrodo, kad viskas yra smurtautojo valioje.
Bijo, jog jis gali vėliau atkeršyti. Arba myli jį, todėl neįsivaizduoja gyvenimo be jo, mano kad dar gali pasitaisyti.
Bijo likti viena
nes yra pripratusi taip gyventi, galvoja kad taip turi būti,nes galbūt turi psichologinių problemų, yra anksčiau patyrusi smurtą, ar matė kaip šeimoje buvo smurtaujama
Dėl ekonominės padeties?