Socialiniai-psichologiniai korupcijos veiksniai

Gerbiamasis (-oji),

esu Vilniaus universiteto „Sociologijos ir kriminologijos‘‘ magistro studijų programos studentė. Rašau baigiamąjį darbą apie korupcinės elgsenos socialinius – psichologinius veiksnius. Jums bus pateikti klausimai, susiję su įvairiais korupcinės elgsenos aspektais. Prašome atidžiai perskaityti kiekvieną klausimą ir pažymėti vieną ar kelis Jums tinkančius atsakymus arba nurodyti savo atsakymą (jeigu Jūs nesate susidūręs (-usi) su korupcijos apraiškomis, prašome pateikti savo nuomonę apie tai, kaip Jūs įsivaizduojate asmens įsitraukimą į korupciją). Jūsų atsakymai mums yra labai svarbūs, kadangi jie padės atskleisti žmonių nuomonę apie korupciją. Klausimynas yra anoniminis, todėl Jums nereikės nurodyti savo vardo ar pavardės. Iš anksto dėkojame Jums už dalyvavimą tyrime. Laukiame Jūsų nuoširdžių atsakymų.

10) Kaip manote, kaip jaučiasi žmogus, kuriam korupcija padėjo išspręsti jo problemas, tačiau dėl korupcinio akto buvo kam nors pakenkta (pvz., Petras paprašė advokato perduoti kyšį teisėjui, dėl to bylos nutartis buvo nepalanki kitam žmogui). Kaip jaučiasi Petras?
Jaučia gėdos jausmą
sumoketi advokatui
Petras žinojo kuo rizikuoja
manau jis puikiai žino pasekmes
Kas davė ir kas paėmė kyšį nerūpi kitų likimas
vienatve
sunku pasakyti
tikėtina, jog Petras yra abejingas arba ieško pasiteisinimų
klausti to žmogaus
galvoja, kad gaila kito žmogaus, bet AŠ (jis) svarbiau.
jis galvoja ,,kieno auksas, to ir taisyklės''
DŽIAUGIASI SAVO REZULTATU
Petras stengiasi negalvoti apie tai
priklauso nuo Petro
Nežinau ką galvoja Petras
jis gavo savo dalį
Greičiausiai galvoja koks blogas teisėjas, niekuo negalima pasitikėti. Ir džiaugiasi kad gerai susitvarkė. Petras jaučiasi esąs pranašesnis už visus kitus proceso dalyvius - advokatą, teisėją ir kitą žmogų.
visi savaip
Petras yra savanaudis, egoistas
Jis ira durnas va ka as pasekysiu
jis jaučiasi galingesnis už kitus
Petras jaučiasi puikiai, nes greičiausiai buvo išspręsta jo problema ir Petrui turėtų būti dzin kas ten kam buvo nepalanku.
Nerūpi tam Petrui kitas žmogus