Socialiniai-psichologiniai korupcijos veiksniai

Gerbiamasis (-oji),

esu Vilniaus universiteto „Sociologijos ir kriminologijos‘‘ magistro studijų programos studentė. Rašau baigiamąjį darbą apie korupcinės elgsenos socialinius – psichologinius veiksnius. Jums bus pateikti klausimai, susiję su įvairiais korupcinės elgsenos aspektais. Prašome atidžiai perskaityti kiekvieną klausimą ir pažymėti vieną ar kelis Jums tinkančius atsakymus arba nurodyti savo atsakymą (jeigu Jūs nesate susidūręs (-usi) su korupcijos apraiškomis, prašome pateikti savo nuomonę apie tai, kaip Jūs įsivaizduojate asmens įsitraukimą į korupciją). Jūsų atsakymai mums yra labai svarbūs, kadangi jie padės atskleisti žmonių nuomonę apie korupciją. Klausimynas yra anoniminis, todėl Jums nereikės nurodyti savo vardo ar pavardės. Iš anksto dėkojame Jums už dalyvavimą tyrime. Laukiame Jūsų nuoširdžių atsakymų.

3) Kas, Jūsų manymu, trukdo korupcinės elgsenos pasireiškimui?
Labiausiai trugdo asmenine atasakomybe ir viesumas ypac valdininkams. Pvz.: paemiai kysi, tai uz nuostolius patirtus valstybei turi susimoketi asmuo pripazintas kaltu.
Nubaudimo baimė
nejimti kyšio
Finansinė padėtis
Gobšumas
mentalitetas, visuomenės branda
viesnia
niekas
stiprus antikorupcinis švietimas
būtina pakelti algą valstybės tarnautojams!
Baudos, sankcijos
švietimas apie realią korupcijos žalą.
pasitikėjimo savimi kultūros anihiliavimas
savimonės didinimas
sažiningumas
Sąžinė
Negaliu pasakyti, kas trukdo. Tai, kas vyksta aplinkui, nerodo,jog korupcija mažėtų.
griežtos atsakomybės už veiksmus neišviangiamumas
Didelia bausmė
Netrukdo.
Pavyzdinis kitų elgesys. Tačiau tai priklauso nuo pačio žmogaus elgsenos. Kitam visiškai nerūpės kiti veiksniai, jis vis tiek imsis veiksmų sau naudingų.
baimė būti sučiuptam
dora
Nieks netrukdo, korepcija klesti