SLAUGYTOJO VEIKLA VYKDANT PRAGULŲ PREVENCIJĄ

Gerb. apklausos Dalyvi (-e),

 

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Slaugos bakalauro studijų programos III kurso studentė Rima Giedraitė atlieka tyrimą, kurio tikslas – įvertinti kokybiškos pragulų priežiūros ypatumus slaugytojo darbe. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Apklausa – anoniminė (nereikia rašyti nei vardo, pavardės). Surinkti duomenys bus naudojami rengiant mokslines išvadas bei praktines rekomendacijas, kurios padės tobulinti slaugos procesą.

Ši tyrimo priemonė patvirtinta KU SvMF Slaugos katedros Etikos komisijos posėdyje. Iškilus neaiškumams, prašom kreiptis į darbo autorę Rimą Giedraitę (el. paštu: [email protected]) arba į Etikos komisijos pirmininką (tel. (8 46) 398 558).

Instrukcija. Prašom atidžiai perskaityti kiekvieną klausimą ir pasirinkti labiausiai Jums tinkantį vieną variantą (pažymėkite varnele (v) ar kryžiuku (x) arba įrašyti savąjį atsakymą. Labai svarbu, kad į visus klausimus atsakytumėte nuoširdžiai.


Autorystės teisės priklauso Ana B Moya-Suarez.

Ačiū už atsakymus ir sugaištą laiką


Anketos rezultatai yra prieinami tik anketos autoriui

1. Jūsų lytis:

2. Jūsų amžius:

3. Jūsų kaip bendrosios praktikos slaugytojo praktinė patirtis:

4. Ar turite patirtį slaugant pacientus su pragulomis?

5. Vertinant pragulų susidarymo riziką aš pasikliauju tik savo kaip slaugytojo klinikiniais tyrimais (be rizikos vertinimo instrumentų).

6. Vertinant pragulų susidarymo riziką atsižvelgiu į savo, kaip slaugytojo, klinikinį sprendimą, taip pat taikau patvirtintą rizikos vertinimo priemonę (Braden, Emina, Norton, Waterlow ar panašiai).

7. Per šešias valandas nuo paciento priėmimo atlieku pragulų rizikos vertinimą.

8. Pasikeitus paciento klinikiniam statusui atlieku papildomą pragulų vertinimą (pavyzdžiui, po operacijos, pagrindinės ligos pablogėjimo, arba mobilumo pokyčio).

9. Rengiu individualų pragulų profilaktikos planą raštu.

10. Kasdien atlieku paciento odos vientisumo vertinimą - galimus spalvos pokyčius arba temperatūros, tvirtumo ir drėgmės/sausumo pokyčius.

11. Tose vietose, kur matomas paraudimas, nustatau, ar jis išnyksta praėjus kelioms sekundėms po to, kai pašalinamas spaudimas, daromas palpuojant pirštu.

12. Jei yra neišnykstantis paraudimas, dažniau vertinu pažeistą (ne rečiau kaip kas dvi valandas).

13 Bent du kartus per dieną apžiūriu paciento odą po gydymo aparatais (kateteriais, drenais ir kt.) ir aplink juos, ar nėra pavojaus požymių, susijusių su spaudimu aplinkinei odai.

14. Stengiuosi vengti guldyti pacientą ant zonų, kuriose yra nebalantys paraudimai.

15. Kai leidžia paciento klinikinė būklė, odos apžiūros metu įvertinu lokalizuotą skausmą, prašydamas (-a) paciento nustatyti visas odos diskomforto ir/ar skausmo vietas.

16. Užtikrinu, kad paciento oda būtų švari ir sausa.

17. Užtikrinu, kad paciento oda būtų apsaugota nuo per perteklinės drėgmės, naudodama apsauginę priemonę.

18. Drėkinu sausą odą drėkinamuoju kremu.

19. Nemasažuoju kaulinių iškilimų.

Niekada

20. Jei leidžia paciento klinikinė būklė, taikau laikysenos pokyčius, atsižvelgdama į pragulos susidarymo riziką.

21. Jei paciento klinikinė būklė leidžia, skatinu jį dažnai keisti kūno padėtį, priklausomai nuo keliamos rizikos.

22. Kai pacientą reikia perkelti, stengiuosi išvengti trinties ir šlyties (naudodamas (-a) slydimo lakštus, perkėlimo lentas, keltuvus ir kt.).

23. Kai pacientas sėdi ant kėdės, aš užtikrinu, kad pėdos būtų gerai atremtos tiesiai į grindis arba pakeltos ant kojų atramos.

24. Kai pacientas guli lovoje, išlaikau 30° padėtį, nebent taip yra draudžiama dėl sveikatos būklės arba jis netoleruojamas.

25. Didelės rizikos pacientus guldau ant specialaus paviršiaus slėgiui perskirstyti (pvz., dinaminio slėgį mažinančio čiužinio, arba aukštos kokybės porolono čiužinio).

26. Kai pacientas su judėjimo negalia ilgą laiką sėdi kėdėje, aš padedu pagalbines priemones paviršiaus slėgiui paskirstyti (pvz. pagalvė) po juo/ja.

27. Vengiu guldyti pacientą tiesiai ant gydymo prietaisų, tokių kaip kateteriai, drenažo sistemos ir pan., nebent tai neišvengiama.

28. Užtikrinu, kad kulno spaudimas būtų sumažintas, jį pakeliant taip, kad kojos svoris pasiskirstytų išilgai blauzdos, nespaudžiant kulno.

29. Rizikos vietose naudoju apsaugas (hidrokoloidinius tvarsčius, putas, silikoną ir kt.), kad išvengčiau trinties ir šlyties jėgos.

30. Priėmimo metu įvertinu kiekvieno paciento mitybos riziką, naudodamas patvirtintą instrumentą.

31. Atsiradus pragulai, užtikrinu, kad mitybos planas būtų įgyvendintas, informuoju komandą (mitybos specialistą, gydantį gydytoją ir kt.)

32. Įtraukiu pacientą į prevencinės priežiūros mokymąsi.

33. Skyriuje dažnai darbo metu tenka susidurti su pragulomis.

34. Slaugytojo laiko galimybės yra pakankamos užtikrinti pragulų susidarymo profilaktiką ir gydymą.

35. Turimos priemonės (tirpalai, geliai, tepalai, tvarsčiai) yra pakankamos užtikrinti kokybišką pragulų susidarymo profilaktiką ir gydymą.

36. Turima įranga (funkcinės lovos, antipraguliniai čiužiniai, kūno apsaugos) yra pakankama užtikrinti kokybišką pragulų susidarymo profilaktiką ir gydymą.

37. Skyriuje turiu ligoninės parengtą pragulų profilaktikos protokolą.

38. Kokią įrangą turi skyrius pragulų profilaktikai ir gydymui užtikrinti: