Šiuolaikinė emigracija (Galite pasirinkti kelis variantus, argumentai pildomi pasirinkus Kita)
Pastaruoju metu visuomenėje
emigracija dažnai laikoma
didžiausia nekarine grėsme
Lietuvai – jos demografinei
plėtrai, ūkio augimui ir
kultūrinio savitumo
išsaugojimui. Tyrimo tikslas –
išsiaiškinti, kokie Lietuvos
socialiniai ir ekonominiai
savitumai lemia lietuvių
emigravimo priežastis, ypač ar
įstojimas į Europos Sąjungą
gali būti šį fenomeną
skatinančiu veiksniu. Jūsų
pateikti atsakymai bus
analizuojami tik apibendrintai
- konfidencialumas garantuojamas.
Ar Jūs norėtumėte išvykti į užsienį?
Argumentai:
- Esi lietuvis ir myliu Lietuvą.Be to čia ne taip jau ir blogai pažiurėkit kaip Afrikoje , Rusijoje , Haitije ar Baltarusijoje žmonės gyvena ir džiaukimės tuo ką turim :)
- Manau, kad siuo metu Lietuva yra galimybiu salis:)
- pries kelias dienas gryzau:)
- Noreciau isvykti 1-2 metams ir dirbti toje srityje, kurioje dirbu Lietuvoje
- plius Istekejusi uz uzsieniecio
- Pinigai, zmoniu kultura kita
- lietuvoj nera gerai ,paprasciausiai uzsieny yra zymiai geresnes darbo salygos nei lietuvoje
- nepyk bet argumentuot tai bisky tingejau;)
- ieskojau kasko naujo ir pelningo,bet greitu laiku gryst planuoju
- buvau ir nebenoriu ten gristi...
Kodėl norėtumėte išvykti, išvykote?
Argumentai:
- Isvykciau tik su tiklsu keliauti
- Išvykti nenorėčiau, tik pakeliauti.
- Sunki ekonomine padetis Lietuvoje ir niurios prognozes
- Nenoriu
- kaip ir visiem reikejo pinigu...
- Esu dirbęs užsienyje, bet tai buvo daugiau studentiškas laiko praleidimas vasaromis (JAV). Kiek man
- nenoriu vykti
- be komentaru, nezinau ka argumentuot
Kaip manote, dėl kokių priežasčių kiti Jūsų pažįstami/giminės emigruoja į užsienį?
Argumentai:
- Manau siandieniniai emigrantai emigruoja 'is inercijos', nes pries 5-10metu emigruoti apsimokejo fin
- del saugumo
- Neemigruoja
- nori isbandyti save kitame kraste,uzsisdirbti pinigu
- pelno galimybes
- Manau tie, kurie neturi karjeros čia ir net galimybių jai, yra linkę emigruoti. O tie, kurie vis dėl
- del pinigu
Kaip Jūs manote, ar teisingas teiginys „Lietuviai svajoja kuo greičiau palikti Lietuvą?“
Argumentai:
- Lietuvoje yra darbo!paziurekite i statistika!:) tai jau pasenes teiginys:) emigruoja- kaimo jaunimas
- per ilga anketa tavo, tingiu pildyt
- Taip teigia, tik nevykeliai kurie nieko nepasiekia Lietuvoje, jie yra musu tautos geda.
- Klausimas ir atsakymas galbūt ne tokie kategoriški turėjo būti. Manau ir bėgančių, ir patriotų, ir n
Kaip Jūsų nuomone emigracija veikia padėtį Lietuvoje?
Argumentai:
- Emigruoja visų pirma jaunimas - tai mažina konkurencingumą darbo rinkoje, ir apskritai darbo rinkos
Kaip emigravimas galėtų būti sustabdytas? Kokių priemonių turėtų imtis valstybė/žmonės?
Argumentai:
- Toks mazos ir palyginus neseniai laisve atgavusios valstybes likimas
- sumazinti kainas ir neprimti euro
- Manau viskas eina geryn - ir ekonominė situacija (bendra tendencija, o ne pavieniai svyravimai), ir
Kaip manote, kokią įtaką lietuvių emigracijai daro dabartinė Lietuvos valstybės politika?
Argumentai:
- itaka daro, bet pamatuoti ir ivardinti objektyviai negaliu dabar:)
- Sakyčiau įvairią įtaką ir emigracija vis tiek lieka kiekvieno asmeniniu reikalu.
Ką manote apie Lietuvos narystę ES? Kaip tai atsiliepia Lietuvai emigracijos/imigracijos požiūriu?
Argumentai:
- nezinau
- Aišku, įstojus į ES atsirado daugiau erdvės ir galimybių. O imigracija pas mus nėra problema, o įsto
Kaip įsivaizdavote užsienio visuomenę, gyvenimo stilių, kultūrą (prieš kelionę)?
Argumentai:
- isivaizdavau viska sunkiau-bet yra paprasciau
- baisu
Kokius buvote girdėjęs/-usi atsiliepimus apie šalį į kurią migravote?
Argumentai:
- nieko nebuvau girdejes
- aplankiau ta sali 4 kartus pries emigruojant
Kaip atsiliepimai sutapo/skyrėsi nuo to, ką pats/pati patyrėte?
Argumentai:
Ar Jums patinka ši šalis, jos papročiai, kultūra, žmonės, klimatas?
Argumentai:
- yra ir pliusai, yra ir minusai. Pliusu pakolkas daugiau.
- pakankamai
- neemigravau
- negaliu vienareiksmiskai pasakyti,kad patinka ar nepatinka,kai kas patinka,o kai kas-ne
- neemigravau
- neemigravau
- Kiekviena salis turi savo teigiamu ir neigiamu d
- Niekur neemigravau
- sios salies zmones yra truputi kvailoki ir keisti
- visur gerai bet lietuvoje geriausia...
Kokius esminius skirtumus matote tarp Lietuvos ir užsienio v-bės, kurioje esate/buvote?
Argumentai:
- lietuvoje esi zmogus ,o uzsieni siuksle
Kaip manote kuo skiriasi mūsų visuomenės žmonės nuo užsienio žmonių?
Argumentai:
- Lietuviai visiskai nedraugiski zmones
- neturiu ka palyginti
- zmones astresni jie net galiu sakyti ira kvaili
- dideli skirtumai
Jūsų manymu kokie privalumai egzistuoja šalyje į kurią migravote?
Argumentai:
- Tiesiog nėra tinkamų variantų. Manau pagrindinis skirtumas tarp šalių, kuriose esu buvęs, ir Lietuvo
Ar buvo lengva priprasti naujoje vietoje? Ar mokėjote anglų kalbą?
Argumentai:
- nuo asmens priklauso kaip i viska jis reaguoja ir kaip jis pats "pernesa" nauja aplinka
- man anglu kalbos nereikia
- pokiek laiko prisitaikiau...
Ar pavyko rasti naujų draugų? Koks aplinkinių požiūris į atvykėlius iš kitų šalių?
Argumentai:
- pavyko bet poziuris i atvykelius nera laibai geras
- jauciamas sioks toks nacistinis poziuris
- bet tik lietuviu
Ar skiria lietuvius iš kitų R.Europos šalių? Kaip šis požiūris skiriasi?
Argumentai:
- kol nieko neprisidirbo
- ivairios nuomones
- Jiems visi rytu europieciau, manau, vienodi
- nezinojo kur randasi Lietuva
Ar Jūs pats/pati nenusistatęs prieš kažkurios šalies piliečius?
Nusistačiusi prieš:
- Rusija
- Rusus - geras kacapas miręs kacapas ;) Nes dauguma jų degradai
- Turkija
- kinus lenkus
- lenkus
- babajus
- kai kuriuos
- Rusus
- pries rusija, kaip valstybe
- Lenkus
Kokia Jūsų nuomonė apie darbą, kurį dirbate?
Argumentai:
- dirbti nelengva o uzmokestis mazas
- monotoniskas fizinis darbas,taciau pragyvenimui uzsidirbti galima
- visur reikia dirbti:)
- normalus darbas ir normali alga
- Kol kas nedirbu, esu studente ir mama
Ar pavyko gauti tai, ko tikėjotės važiuodamas į užsienį?
Argumentai:
- dalinai
- per trumpas laiko tarpas kad atsakyti
- ne visiskai
- Nabaigiau mokslu, tachiau ikuriau savo komopanija, sekasi gan gerai
Ar darbdavys buvo sąžiningas Jūsų ir kitų migrantų atžvilgiu?
Argumentai:
- turejau tik praktika, bet darbdaviu negaliu skustis
- teko dirbti daug darbu, pirmas shefas buvo tikras kiaule, galvojo, kad mes ir kiniechiai galime dirb
Ar darbo sąlygos buvo geresnės nei Lietuvoje?
Argumentai:
- Kalbu aplamai apie salygas cia DK
- gal truputi geresnes
- Neteko dirbti Lietuvoje
Kokie santykiai vyravo tarp bendradarbių?
Argumentai:
- kaip su kuo su vienu gerai su kitu blogai
- normalus
- buna visokiu
- tarp klasioku
Ar Jūs esate vienintelis emigrantas tame darbe, kuriame dirbate?
Su manimi dar dirba:
- Vien emigrantai
- dauguma lietuviu
- lietuviai
- lenkai,latviai,rusai
- motina ir jos draugas
- Pakistanietis
- is viso pasaulio.
- 4 lietuviai o vasara apie 20- lenku 10-lietuviu 30-bulgaru 10-rumunu
- kiti lietuviai,lenkai,ukrainieciai
- nemazai mano pazystamu dirba ta pati ka ir as
Ar dirbdamas svetur jaučiatės kaip nors diskriminuojamas, ar atvirkščiai – darbo sąlygos geresnės?
Argumentai:
- kartais pasijaucia,kad visgi as ne sios salies pilietis
- jauciuosi taip pat, kaip ir tos valstybes pilietis
- Jauciausi kaip Lietuvoje, bet trumpas laiko tarpas kad spresti
- nei diskriminuojamas nei geriau nei lietuvoj
- darbe wiskas gerai ,taciau kitu zmoniu poziuris kartais buna atstumiantis,ir skirtumas tarp masinu,p
- jauciausi pakankamai gerai ,lietuvoja nedirbau dar..
Jeigu diskriminuoja, kaip tai pasireiškia?
Argumentai:
- niekuom
- nediskriminuoja
- nediskreminavo
- nepasireiske..
- Tiesiog žiūrima kaip į svetimšalį - tai nebūtinai turi reikštis tiesioginiais nepatogumais
Kokios buvo darbo ir gyvenimo sąlygos užsienyje?
Argumentai:
Kaip Jums atrodo ar geriau grįžti į Lietuvą ar likti užsienyje?
Argumentai:
- kolkas gera cia,bet visgi planai siejami su LT
- Cia mano seima
- gereu gryzt i lietuwa,jaj gali ten kaskuo uzsimt,ir sawe islaikyt.....arba pradet sawo wersla kaskok
- Jeigu yra galimybe stabiliai gyventi uzsienyje, tai manau reik pasilikti kol Lietuvoje pageres laika
Ar norėtumėte pasilikti visą gyvenimą nugyventi svetur? Kodėl?
Argumentai:
- priverstas
- nes lietuva nesirupina vienisomis mamomis
- jeigu ekonomine padetis nepasikeis lietuvoje teks likti. nors istikruju dabar net nesinori i lietuva
- As savo Tievinei deje nereikalinga esu, manes ten niekada nevertins taip, kaip vertina uzsienyje. Li
- grizti senatveje i Lietuva
- Cia mano seima
- galbut, tachiau tikriausiai pensija leischiau Lietuvoje
Kokia Jūsų lytis?
Koks Jūsų amžius?
- 22
- 15
- 16
- 27
- 16
- 35
- 19
- 20
- 25
- 19
Koks Jūsų išsilavinimas?
Iš kokios Lietuvos vietovės esate?
- Utena
- Vilniaus
- Klaipedos krasto
- Kaunas
- taurage
- siauliu
- Kaunas , Garliava
- klaipeda
- Vilnius
- Kaunas
Į kokią šalį Jūs emigravote?
- UK
- Neemigravau
- Nemigravau
- londonas
- DANIJA
- anglija
- Danija
- Danija
- Danija
- Danija