Saugomų teritorijų įtaką privačiam verslui

Tyrimui reikia atlikti apklausą, kurios tikslas – išsiaiškinti ar įstatymais apibrėžti ūkinės veiklos draudimai saugomose teritorijose turi reikšmės privačiam verslui saugomose teritorijose, ar Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos institucijų išduodami leidimai yra efektyvi kontrolės priemonė, taip pat išsiaiškinti, kiek Lietuvos visuomenė yra informuota apie saugomas teritorijas, jose vykdomą ūkinę veiklą.

Rezultatai yra prieinami tik autoriui

1. Jūsų amžius

2. Jūsų lytis

3. Jūsų išsilavinimas

4. Jūsų užimtumas

5. Jūsų gyvenamoji vieta

6. Kas Jus sieja su saugoma teritorija?

7. Saugomų teritorijų gyventojai bei asmenys vykdantys ūkinę veiklą saugomose teritorijose susiduria su daugeliu draudimų. Su kokiais draudimais susiduriate Jūs?

8. Ar Jūsų darbo pobūdis susijęs su aplinkosauga? (jei atsakėte „ne“ devintą klausimą praleiskite)

9. Koks Jūsų darbo pobūdis (užimamos pareigos, darbo funkcijos)?

10. Kaip manote, ar svarbu saugoti gamtą?

11. Kaip manote, ar Lietuvai reikalingos saugomos teritorijos?

12. Saugomos teritorijos užima 15,64 % Lietuvos teritorijos ploto. Kaip manote ar saugomų teritorijų Lietuvoje pakanka, ar reikia jų plotą didinti?

13. Veiklą saugomose teritorijose reglamentuoja daug teisės aktų (Saugomų teritorijų įstatymas, Aplinkos apsaugos, Nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos, Miškų, Teritorijų planavimo, Statybos bei kiti įstatymai). Kaip manote, ar pakanka teisės aktų reglamentuojančių veiklą saugomose teritorijose?

14. Ar pritariate šiai nuomonei „Įstatymų leidžiamoji valdžia prabudo tuomet, kai gražiausios Lietuvos vietos prie ežerų ir upių, pamiškėse ir giriose buvo išgrobtos ir užstatytos vilomis ir pirtelėmis. Tada buvo nutarta - gana, savi jau viską turi, dabar metas saugoti, kas dar beliko...“?

15. Lietuvos Respublikoje draudžiama statyti be Statybos įstatymo nustatyta tvarka gauto statybos leidimo, tačiau saugomose teritorijose gausu nelegalios statybos. Kaip manote, kodėl saugomose teritorijose tiek daug nelegalios statybos?

16. Jeigu Jums reiktų statyti naują ar rekonstruoti seną statinį saugomoje teritorijoje kur Jūs pirmiausiai kreipsitės dėl statybos leidimo?

17. Iš kur Jūs gaunate infomaciją apie draudimus saugomose teritorijose, ūkinės veiklos ribojimus, statybos leidimų išdavimą?

18. Kaip manote, ar reikia drausti statybas saugomose teritorijose?

19. Kaip manote, ar reikia riboti ūkinę veiklą saugomose teritorijos?

20. Kaip manote, kodėl nyksta kaimai saugomose teritorijose?

21. Kodėl jauni ūkininkai vengia ūkininkauti saugomose teritorijose?

22. Ar reikia griežtinti atsakomybę už netinkamą veiklą saugomose teritorijose?

23. Kaip manote, ar būtina nugriauti nelegalios statybos statinius saugomose teritorijose?

24. Kodėl žmonės nelegaliai statosi saugomose teritorijose?

25. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos yra institucija, įgyvendinanti valstybės politiką ir strategiją saugomų teritorijų apsaugos ir tvarkymo srityje, vykdanti saugomų teritorijų valstybinio valdymo funkcijas. Kaip manote ar VSTT tinkamai atlieka savo funkcijas?

26. Kaip manote ar atsakingai (skaidriai) dirba institucijos atsakingos už statybos leidimų išdavimą saugomose teritorijose?

27. Kaip manote ar skaidriai yra sprendžiami nelegalių statybų nugriovimo klausimai?

28. Ar reikia bausti atsakingų institucijų darbuotojus už nesąžiningą statybos leidimų išdavimą saugomose teritorijos?

29. Kokiomis nuobaudomis reiktų bausti atsakingų institucijų darbuotoju už neatsakingą darbą?