Šalčininkų gyventojų tautinio tapatumo sustiprinimas ir vietinės minkštosios galios didinimas taikomojo teatro metodų pagalba
Informanto/-tės žiniai.
Rašau magistrinį darbą tema Šalčininkų gyventojų tautinio tapatumo sustiprinimas ir vietinės minkštosios galios didinimas taikomojo teatro metodų pagalba.
Šiame darbe siekiama suprasti, kaip taikomasis teatras gali paveikti gyventojų suvokimą apie jų tautą, kultūrą, vietos bendruomenę. Įvertinant taikomojo teatro metodų įvairovę ir jų pritaikymo galimybes, šis darbas siekia praplėsti supratimą apie tai, kaip meninės praktikos gali veikti socialinius ir kultūrinius procesus ir didinti vietinę minkštąją galią. Tyrime bus analizuojami taikomojo teatro metodai, įvertinamas jų poveikis gyventojų suvokimui apie tautą ir bendruomenę bei aptariamos galimos ateities kryptys ir galimybės tolesnei taikomojo teatro plėtrai. Šis darbas gali atskleisti naujas perspektyvas ir paskatinti didesnį dėmesį taikomojo teatro kaip priemonės tautinio tapatumo stiprinimui ir vietinės minkštosios galios didinimui.
Taikomasis teatras, tai – mąstymą ir pokyčius skatinantis bei tokiu būdu visuomenę transformuojantis teatras. Aš, kaip taikomojo teatro magistrantė, vykdau menu grįstą tyrimą, naudodama taikomojo teatro metodus – proceso dramą ir dilemos teatrą.
Menu grįstas tyrimas (MGT) – tai menininkų tyrėjų vykdomas tyrimas atliekant praktinę kūrybą, taip kuriant naujas žinias ir patirtis; tai tyrimas, kuriame menas plačiąja prasme naudojamas tyrinėti, aiškinti, atrasti, suprasti, reprezentuoti ir netgi ginčyti žmogaus veiksmus ir patirtį.
Tyrimo klausimas: ar taikomojo teatro metodai gali sustiprinti Šalčininkų gyventojų tautinį tapatumą ir didinti vietinę minkštąją galią.
Labai prašau užpildyti šią informaciją, ji bus naudojama tik tyrimo apibendrinimui, niekur kitur nebus skelbiama ar naudojama.