Kaip manote, kas trukdo žmonėms kreiptis į psichologus?
dazniausia del ivaizdzio
Kvailyste
Stigma. Brangios konsultacijos, ne visi žino apie nemokamai teikiamas paslaugas.
nuostatos
Baime, aukstos kainos
Kai kurie zmones vis dar nezino skirtumo tarp psichologo ir psichiatro, kitiems trukdo pinigu trukumas, kiti neziuri i tai rimtai, netiki kad tai gali jiems tureti naudos. Taip pat zinau kad kai kuriems jauniems zmonems, paaugliams atrodo, kad psichologas viska ispasakos ju tevams.Jie neina i seansus, nes nepasitiki.
manymas kad jis issprotejes
Nepasitikėjimas, neišmanymas
Stereotipai.
Kompetetingo, privataus psichologo paslaugos daug kainuoja.
Tai kad jie zmones ir informacija gali buti ne adekvaciai suprasta ir isanalizuota
stereotipas, kad pas psichologus lankosi tik ligoniai; nezinojimas, kuo galetu psichologas padeti; manymas, kad issivers su draugu bei artimuju pagalba; paprasciau isgerti tablete, negu pas kazka eiti, skirti tam laiko; kompetetingu specialistu paslaugos nepigios.
trukdo elementarusa nenoras keistis, kadangi tai sunku, psichologiniu paslaugu brangumas, gal informacijos trukumas apie tai, kuo psichologas konkreciai galetu padeti.
Netikejimas, kad psichologas tikrai pades.
2)Informacijos stoka apie tai, kur juos galima rasti
1)visuomenes poziuris (kuri priima ir pats zmogus), kakd pas psichologa eina tik su savimi susitvakyti negalintys zmones
Baimė pripažinti, kad turi tam tikrų problemų. Aplinkos reakcija į kreipimąsi.
Stereotipai, pinigai, nezino kur kreiptis,nezino ar reikia kreiptis
isankstinis nusistatymas, kad pas psichologus lankosi "psichai" atejas is Sovietmecio
Mažai info apie psichologo teikiamas paslaugas, bijo, kad kiti jo nesupras.
Stereotipas, kad pas psichologą turi eiti žmogus, kuriam sutrikusi psichika. Kitaip tariant, žmonės neina pas psichologus, nes bijo, jog prieš kitus gali pasirodyti tarsi išprotėję.
susirūpinimas aplinkinių nuomone (nes jeigu lankaisui pas psichologą, vadinasi esu psichas, o tai blogai). nepasitikėjimas savimi, gėda, baimė. savęs ir savo sunkumų nuvertinimas. nesupratimas, kas yra psichologas.
niekas netrugdo
baime pripazinti sau, kad turi problema (-u)
baimė
turimos neigiamos nuostatos
baimė sužinoti itesą apie save, baimė, kad psichologas nesupras ar pabars, o gal net pasijuoks iš asmens problemų. baimė, kad psichologas neįsigilins i asmens bėdas. baimė, netikėjimas ir nepasitikėjimas psichologu. baimė, kad išpasakos asmens problemas kolegoms, o pasaulis juk mažas
drovumas, diagnozes baime, nenoras save pazinti, apie save suzinoti ka nors blogo
visų pirma požiūris į save, į psichologą (kaip profesiją, ar kaip į gydytoją), taip pat nemažą įtaką daro finansinė padėtis, pati tiksliai nežinau kiek tokios paslaugos kainuoja, manau, tas nežinojimas yra pas daugelį, o tai gasdina
Informacijos trūkumas ir pasitikėjimas
Kastai
Baime, kad juos nesupras. Drovus zmogus, manyciau, labai sunkiai prisiverstu nueiti pas psihologa.
Baime, kas ten bus, nezinojimas, kad galima kreiptis kur nors nemokamai, kitaip - finansu stygius, galvojimas, kad pagalbos nereikia ir susitvarkys pats, nes pas psichologa eina tik visiski ligoniai.
Lietuvoje dar neišsivystęs psichologo darbas ir jo teikiamos paslaugos, už kurias verta būtų mokėti pinigus.Beto, pasitikėjimas kitais žmonėmis irgi kol kas yra ant ribos.
Baime, kad bus smerkiamas kitu
įsitikinimas, kad tik kvailiai eina pas psichologus.
baime butu identifikuotam ir viesai paskelbtam
baime
Daznai zmones psichologa tapatina su psichiatru, kuris gydo, konsultuoja psichine negalia turincius zmones. Tokia visuomeneje nusistovejusi nuostata ir trukdo kreptis i psichologus.
Klaidingi stereotipai apie psichologus,ju darba.
ju nenoras issipasakoti svetimiems zmonems, taip pat jie nenori ripazinti, kad turi problemu