Prietarai, horoskopai ir magijos priemonės

Sveiki,

esame Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto Lietuvių filologijos ir reklamos II kurso studentės. Atliekame sociologijos apklausą apie prietarus ir magijos priemones. Apklausa yra anoniminė. Rezultatai bus panaudoti mokymosi tikslais. Atsakymų variantus žymėkite pasirinkę vieną variantą arba taip, kaip nurodyta prie konkretaus klausimo.

Dėkojame už skirtą laiką.

Pic
Kokių prietarų žinote? (Įrašykite)
jog reikia vengti skaičiaus trylika , jog, kelią perbėgusi juoda katė reiškia nesėkmę ar tai jog negalima dovanoti aštrių daiktų,
Nesisveikinti per durų slenkstį. Vaikščiojant kartu su kitu žmogumi apeinant stulpą, medį ar kt. būtina abiems apeiti iš vienos pusės. Nusispjauti juodam katinui perbėgus kelią. Atsitiktinai laikrodyje pamačius visus keturis vienodus skaičius sugalvoti norą.
Nesiseks, jei pereis juoda katė per gatvę, jei pereisi po kopečiomis, išpilsi druską, suduš veidrodis.
Juoda katė perbėgus per kelią, sudužęs veidrodis,merginos sėdėjimas už stalo kampo...
Katė perbėgo kelią. Sudužo veidrodis, tai nesiseks 7 metus. Nesėdėt prie stalo kampo, nes nesusituoksi 7 metus. (Šitas veikia) Nelyst pro kopėčių apačią, nes nesiseks tą dieną. Jei valgysi dešros galiukus, tai gims berniukas...:D Jeigu pavasarį pirmą kartą pamatai gandrą skrendantį tai būsi greitas, jei stovintį lėtas ir pan. Kai laikas 11:11 arba 22:22 sugalvot norą. (Šitas kartais veikia, jei panori sumuštinio.) Dar su oru susiję, prietarai, bet tiksliai jų nežinau. Broliai miegantys, kai pagal dienas gali pasakyt koks bus oras kiekvieną mėnesį. Kai viduržiemį verčiasi žiemos miegu miegantys gyvūnai. Dar kai paimi saują saldainių: jei lyginis skaičius, tai susirasi vaikiną, jei nelyginis, tai ne. :D
katė bėganti skersai per kelią, ant šulinio dangčio lipti negalima.
Negalima duoti aštrių daiktų kitam žmogui į rankas(reiškia, kad gali susipykti)
Juoda katė perbėga per kelią - blogas ženklas. Jei nukrenta peilis - ateis į svečius vyras.
Nusispjaut per petį arba paimt už trečios sagos, jei juoda katė perbėga kelią; pastuksent į medį, kad neprisikalbėtum nelaimės; jei eini su draugu eit pro tą pačią stulpo pusę, o jei ne, tai pasisveikint po to, kai praeini; nesisveikint per slenkstį; kai užmini ant kojos, atmint atgal, nes susipyksim; nešvilpaut, nes velnią prisikviesi; nevaikščiot su vienu batu, kojine ar dar kuo, nes nelaimę atneša ir tt.
Daug
sudužęs veidrodis, juoda katė bėganti per kelią, ėjimas po pastatytomis kopėčiomis, kai pasakai kad tau taip nebus ir atsitinka :D sėdėjimas už stalo kampo
Prabėgus juodai katei per kelią reikia nusispjauti. Kad užmušus vora, kita diena lis.
Juoda katė per kelią prabėgo.
Kad negalima peilių laikyti ašmenimis į viršų, nes kažkas mirs. Kad negalima rankinuko laikyt ant žemės, nes pinigai išeis.
Jei pamatai juodą katę einant per kelią reikia tris kartus nusispjauti per kairį petį.
Jeigu juoda katė perbėga gatvę, reikia nusispjauti per petį, nes jei to nepadarysi atsitiks nelaimė
Juoda katė per kelią perbėgo. Nesėsk prie stalo ant kampo, nes netekėsi 10metų Sukės laimę neša
Sudaužytas veidrodis neša nelaimes.
Tą apie katę žinau. Ir kopėčias, ir druską. O labai patinka pavasariniai prietarai, nu tipo su gandrais tas (pamatai tupintį, namie sėdėsi, nu išskyrus jei panelė esi ir du tupinčius lizde pamatai, nes tada sako kad ištekėsi). Arba su varle ir skruzde (pavasariui išaušus pirma pamatysi varlę - tingi būsi, skruzdę - darbšti). Arba su perkūnija (trys perkūnijos ir galima maudytis. Girdėjau šiemet jau dvi)
Negirk dienos be vakaro. Obuolys nuo obels ne toli rieda.
"Lazda turi du galus"
tikiu karma
nežinau
Nešluoti vakare grindų, nes iššluosi savo laimę.
Nesiseks, jei juoda katė perbėgs kelią. Negalima atsakyti, kai tau palinki sėkmės. Skaičiud 13 yra nelaimingas.
sudužęs veidrodis, papilta druska, mirusiojo atmerkta akis, lipimas ant šulinio, palikas ką ir grįžus pažiūrėti į veidrodį
Negalima sveikintis stovint ant slenksčio, negalima nuotakos matyt su vestuvine suknele iki vestuviu
Kad negalima grįžti namo, jeigu kažką pamiršai, nes nesiseks Jeigu juoda katė prabėgo skersai kelią, bus nelaimė Jeigu sutrypsi vorą, bus 7 nelaimės Jeigu sudaužai veidrodį, bus septyni metai neleimių
Jei perbega juoda kate, tai nelaime arba jei pamirsti kazka ir gristi, reikia butinai paziuret i veidrodi
Per kelia jai perbega juoda kate , niekada nesakyk niekada
Juoda katė neša nelaimę, išpylus druską reikia jos žiupsnelį dešine ranka mesti per kairį petį, ką nors pamiršus namie ir sugrįžus prieš išeinant reikia pažiūrėti į veidrodį
Nesėdėk prie stalo kampo, nes neištekėsi, Jei katė perbėgo kelią - nelaimė. Reikia nusispjauti 3 kartus per kairį petį. Jei pasakai kažką, ko nenori, nusispjauni per kairį petį 3 kartus ir pabarbeni į medį 3 kartus. Jei užmynei kam nors ant kojos, paprašyk, kad atmintų, nes nutiks nelaimė.
Juoda kate beganti per kelia-nelaime, rankine padeta ant zemes-pabegs pinigai, uzlipti ant sulinio dangcio-nelaime ir t.t.
Juoda katė, kopėčios, per slenkstį, sudužęs veidrodis.
Apie kelią perbėgusią juodą katę, sudaužytą veidrodį, pabeldimą į medį tris kartus.
Juoda kate perbegusi per kelia nelaimes nesa, negalima dovanoti mylimajam laikrodziui nes jusu laikas kartu bus suskaiciuotas, per kucias negalima kklausytis gyvunu, nes mirsi, penktadienis trylikta nelaimiu diena, jei pasakai kazka kaa tau dar nenutiko ir nenori kad nutiktu spjauk 3 kartus per kairi peti ir pabelsk i medi, sukes laime nesa.
Jei juoda katė perbėga kelia, bus nelaimė. Jei pamatai gandrą ant stogo, gims vaikas, kaime ar tarp pažįstamų. veidrodžio šukės neša nelaimę.
Jei išvažiuoji anksti ryte ir sutiksi pirmą žmogų moterį- nesiseks, jei vyrą- seksis.
-
Juoda katė.Veidrodis.Kampas.13diena.
Juoda katė perbėgo kelią - nesiseks. Jeigu sedesi prie stalo kampo - netekesi, nevesi. Sudužo lėkštė - laimė.
.
šukės ir vorai laimę neša. 13 penktadienis nesėkmių diena. Jei juoda katė perbėgo kelią, nesiseks arba laukia nelaimė. jei paukštis trenkiasi į langą gausi žinią apie mirtį ir t.t.
Sudužus veidrodžiui, šukės neša nelaimę. Jei krenta indai ar kiti daiktai iš rankų namuose - bus svečių.
Jei perbės kelią tau juoda katė, lauk nelaimės
juoda kate.. jei pirmiausia kely sutiksi moteri tai nesiseks kelionej.. pries iseinant paziuret i veidrodi.. suduzes veidrodis.. uzkliusi uz kaires kojos tai nesiseks ir t.t
Apie juodas kates, dužusius veidrodžius ir t.t.
juoda kate, neit po kopeciom
Negalima grįžti namo, nes nepasiseks, o jei vis gi grįžti - pažiūrėti į veidrodį. Jei žandai dega - apkalba. Jei krenta šakutė - ateis svečių (moteris), jei šaukštas - vyras. Juoda katė perbėgo kelią - lauk nelaimės. Jei katė kramsnoja žolę - bus lietaus.
pernelyg daug žinau, kad rašyčiau. Žinojimas nereiškia tikėjimo.
Jei atsisėsi prie smailo stalo kampo - nesituoksi septynis metus. Šukės laimę neša. Niekada nesakyk niekada. Negalima skirtis per stulpą, nes nutruks draugystė su tuo žmogumi. Negalima lipti ant šulinio, nes atneš nelaimę. Jei paukščiai skrenda pažeme, vadinasi lis.
Jei sėdi ant kampo, neištekėsi 7 metus.
---
Negalima sveikintis per slenkstį Negalima rankinės laikyti ant grindų - išeis pinigai Negalima namie švilpauti - nelabąjį prišauksi Įskilusį/sudaužytą veidrodį būtina išmesti, kitaip atneš nelaimes
juoda katė
juoda katė perbėga kelią, vorai laimę nešą, šukės laimę neša
Blogas ženklas, kai kelią perbėga juoda katė. Užlipus ant šulinio atsitiks nelaimė, jei kitas nepatapšnos 3 kartus tau per nugarą. Sudužęs veidrodis neša nelaimę.
negalima rankines deti ant zemes
Sudužęs veidrodis Juoda katė perbėgusi gatvę
Sudužęs veidrodis Juoda katė perbėgusi gatvę
Juoda katė perbėga per kelią, tai blogas ženklas. Sėdėti už stalo kampo, neištekėsi. Dapilti alkoholio į stikliuką, ensant ten jau šiek tiek alkoholio, taip pat greit neištekėsi.
Negalima užlipti ant šulinio dangčio, nes įvyks nelaimė, o jei jau užlipai tai presispjauk tris kartus per kairį petį. Plaukų negalima kirpti per tam tikras mėnulio fazes (per vienas plaukus nukirpus jie neauga, nesveiki būna, per kitas utėlių atsiranda. Negalima sėdėti kampe, nes neištekėsi septyneris metus. Jei parskridus paukščiams gandrą pirmą kartą pamatai tupintį - liksi mokytis antrus metus, jei skrendantį - pereisi į kitą klasę/kursą ir pan. Jei tais metais išgirsti gegutę kukuojant ir turi su savimi pinigų - būsi turtingas, jei neturi - būsi vargšas.
1. tiu tiu tiu 2. knock knock knock 3. pjiųų per peti 4. neik per duris isteptas ožio krauju 5. gerk alkoholi stiprejimo tvarka?
Nesėkmė - kelią perbėgus juodai katei
1. su kaire koja išlipsi iš lovos - gerai diena praeis; 2. skersai kelio perbėgusi katė atneša nelaime; 3. jeigu pamatai kaminkretį - pas tave ateis turtai; 4. jei pirmasis pamatytas gandras švarus - bus karšta vasara, jei purvinas - lietinga.
Jei juodas katinas prabėgs kelią,tai bus nelaimė. Jei su draugu praeisi stulpą,tai jei nepaspausi draugui rankos,tai iširs draugystė. Jei sudaužai stiklinę,tai sakoma šukės laimę nešą.
Kad palikus ant žemės rankinę į ją neateis pinigai. Jei dovanoji piniginę, ji negali būti tuščia, nes tas asmuo niekada neturės pinigų. Pasakius blogą dalyką, reikia nusispjauti tris kartus, kad jis neatsitiktų.
Praskrido gandras-bus vaikų
neperšokęs griovio nesakyk op stiklo šukės neša laimę perbėgusi per kelią juoda katė atneša nelaimę niekada nesakyk "niekada" nesigirk, kad sekasi, nes pradės nesisekti
Negalima sedeti prie stalo kampo, nes netekėsi 7 metus
1. Kai kelią perbėga juoda katė - nesiseks 2. Sudaužyti veidrodį - nesiseks 3. Atsisėsti už stalo kampo - būsi senmergė :D
Nesėdėti ant stalo kampo, nes niekuomet neištekėsi (merginoms) :D, juodas katinas kelyje.
Juoda katė perbėga per kelią; Jei kalbi apie ką nors blogo, nusispiauk 3 kartus per kairį petį, kad tau taip nenutiktų; nesisveikinti per slenkstį (nes nutiks kažkas blogo);išgirdus gegutę pabarškinti centus, tada būsi turtingas; jei valgydamas sėdi prie stalo kamp nevesi 7 (ar kažkiek) metų; šukės neša laimę...
juoda katė perbėgo kelią - nelaimė.
Juoda katė, 13 skaičius, tris spjūviai per petį...
Juoda katė , užlipimas ant šulinio - nelaimė.
negalima prie stalo kampo sedet, suduzes veidrodis yra gerai, svilpaut namie negalima
Isberta druska mesti per kairi peti, nes nesiseks. Negalima palikti nakciai peiliu ant stalo -blogas zenklas. Negalima dovanoti astriu daiktu. Negalima partneriui dovanoti laikrodzio.
Juoda katė, apie veidrodžius, druską
Negalima žiūrėt į sudaužytą veidrodį, jei grįžtama namo kažką pamiršus prieš išeinant reikia pažiūrėti į veidrodį, perbėgus juodai katei per kelią reikia nusispjaut tris kartus per petį, negalima nulaižyti peilio - širdis bus silpna.
Druskos išpilimas, sedėjimas prie stalo ant kampo, juoda katė
Jei uzminsi ant takso (vabalo) - lauk lietaus . juoda kate perbegs kelia - atsitiks kazkas negero. Nesedek ant stalo kampo - neistekesi.
Juoda katė per kelią. Sudužęs veidrodis. Ant kampo jei atsisėsi. Kokį pirmą gandrą pamatei. Negalima jaunosios subsuknele matyti jaunikiui.
Juoda katė, Jei tenka išėjus grįžti, rankinės laikymas ant grindų, keturlapis dobilas, karma :))
Jei su draugu praeini pro stulpą reikia pasisveikint, nes kitaip susipyksit. Penktadienis 13 - velnio diena. Šukės laimę neša. Juoda katė perbėgus per kelią atneš nelaimę. Negalima dovanoti veidrodžių ir kaktusų, nes susipyksi su žmogumi, kuriam dovanojai.
Juoda katė perbega kelią - nelaimė. Išberti druską - nelaimė.