O KOKS TAS ŠNIPIŠKIETIS ?

Anketa skirta Šnipiškių gyventojams - prijaučiantiems unikaliam rajonui - paveldosaugininkams - Vilniaus istorikams - rašytojams  profesoriams studentams šunims katėms . Svarbiausia turėti bent menką susipažinimą su Šnipiškių rajonu ( kartą pabuvojus draugo kieme - praeidamas iš turgaus - matytas iš stiklainio ) . Atsakymai virs judančiais vaizdais - ANIMACIJA .

 

Apie autorių: 

Vilniaus Dailės Akademijos - animacijos specialybės - IV kurso studentas - kuriantis vizualiųjų menų srityje. Šiuo metu kuriantis animacinį filmą "Holy Routine" apie Šnipiškėse veikiančius kasdieninius ritualus. 

Pic
Kaip Šnipiškėse pasistato modernūs namai ?
Nugriovus senus
Buldozerių pagalba
Prieš tai nugriovus nuostabiai žavias trobeles, kurias bando apginti penki žmonės, 15 paverkia, 30 paliūdi, 50 paspaudžia liūdną reaction, 350 pa'like'ina.
PASTATYMO BUDU
Tokius namus stato ne vietiniai
Sunkiai
Iš esmės tai čia ilgas procesas. Dažniausiai būna koks kiemas, ar kokia aikštelė. Ten laimingai niekas nesilaiko ilgą laiką. Tada pradeda lankytis šunys su savo šeimininkais ir šeimininkai pamiršta surinkti šunų šūdus (Pijau, čia akmuo į tavo daržą) . Tada ta aikštelė tampa nebe laimingai nelankoma, o laimingai nelankoma sudina aikštelė. "O kam mums VA tokia vat aikštelė, - taria pagaliau verslininkas,- juk čia vabse gali koks kešimaukštis stovėti" "bet ponas verslininke, jau va čia stovi 4 belekiekauksciai" " bet ne penki. Prašom pastatyti. Ai jo, čia šalia kažkoks čigonų namas. Duok jiems pinigų ir sakyk kad negyventi jiems čia reikia" ir tada po truputį po truputį žinia sklinda per radija, tada TV ir jau kai pasiekia bobutes padvaluose , pradedamos statybos. Ir kai kitą kartą apsilankai pas brolį namuose (vis nepasakiau "pas brolį kaime") jau pamatai belekokio dydžio aparatą belekokio dydžio duobėje ir su broliu smaikstauji kokias funkcijas jis galėtų atlikti.
Arčiau vandens.
nugriauna medinuką, pasistato
Iškasus didelę duobę.
Nugriaunant senus
Kas turi pinigu, nusamdo brigadą ir jam pastato. O kas ju neturi - gyvena, kaip ir gyvenę.
didvyriai milžinai pastato
Per 15 metu
Irgi rankom, ne kombainais visokiais
Pusdievis Brahma- visatos kūrėjas- kartais išpildo ir paprasto žmogaus troškimus.
Reikia sudeginti sena. O dar geriau pora senu namu ).
Pirma pamatai, tada sienos, ir stogas ir visokios ten smulkmenos.
grafitiorai perdažo juos į modernius
sugriauna seną bobutes lušną, kuri "netyčia" sudegė ir ten pastato naują namą
Auga kaip grybai
Jie pasistato į mažiausius įmanomus tarpus, išdygsta greitai.
Nepasistato.
Taip kaip ir bet kur kitur.
virvių ir vinių pagalba