Naujagimio maitinimas mamos pienu
LSMU akušerijos Ik. studenčių atliekama apklausa apie naujagimio maitinimą.
Miela Mamyte, sveikiname Jus susilaukus didžiausios gyvenimo dovanos – kūdikio. Jūsų atsakymai į pateiktus klausimus labai padės sveikatos darbuotojams skatinant natūralų maitinimą. Anketa yra anoniminė. Viskas, ką Jūs atsakysite, bus slapta. Jūsų vardas niekada nepasirodys jokiuose viešuose dokumentuose.
Jūsų amžius, kai gimė naujagimis?
Išsilavinimas:
Nėštumas:
Jūsų nėštumas buvo?
Ar lankėte nėščiųjų mokyklėlę, kursus?
Ar buvo sveikatos sutrikimų nėštumo metu?
Kaip gimė kūdikis?
Kada kūdikiui gimus jį maitinote pirmą kartą? Įrašykite
- kai jam sukako 30 metų <33
- Kai tik gimė, vos tik susirado krūtį.
- po 20 min.
- pienu
- šeštą gimimo dieną
- po 3 valandu
- ta pacia diena
- 3-4 val.
- Ligonineje ta pati vakara
- po poros val.
Ar gimdymo skyriuje Jūs buvote mokoma, kaip taisyklingai maitinti kūdikį krūtimi?
Kaip išvykdama iš stacionaro maitinote?
Kokiu būdu maitinate (maitinote) kūdikį?
Kokių priemonių ėmėtės pradėjus mažėti pieno kiekiui krūtyse? Išvardinkite jas
Kitas variantas
- Mano vyras labai mėgsta :))
- Pieno man niekada nemažėjo
- nemazejo pieno
- Pieno nemažėja
- Pieno nemažėjo, o daugėjo.
- niekas nepadejo....
- pieno nemazeja, visada pakankamai yra
- Nebuvo tokių problemų
- Niekada apie tai negalvojau, čia ir yra pagrindinė priemonė
- nebuvo mazejimo
Kiek laiko žindote (žindėte) kūdikį? Įrašykite
- kol labai pasenau
- 5 mėn ir savaitė. Vis dar tęsiu žindymą (kol kas išimtinai žindomas kūdikis).
- 3 mėnesius
- 2 menesius
- 11mėn.
- 1.5 men
- dvi savaites
- jau 1 metai ir 11 men. jau norisi atjunkyti, bet nera paprasta
- 20min
- Dar žindau. Jau 1m 4mėn. Pirmagimė nenorėjo krūties žįst vos ištempiau iki 3 mėn., nes po gimdymo papildomai primaitinau mišinuku.
Kaip žindote (žindėte) kūdikį?
Kodėl nustojote maitinti kūdikį savo pienu?
Kitas variantas
- sakė jis "ne ne nebeskanu nenoriu noriu čikenakų"
- Vis dar žindau.
- dar maitinu
- dar zindau, bet noriu atpratinti iki darzelio
- Pirmagimė atsisakė žįst. Antras vaikas iki šiol, tik sumažinau pati nuo metų - vakare prieš miegą ir ryte vos atsibudus, naktį. Dieną irgi norėjo, bet nedaviau ir atprato, jei duočiau žįstų.
- Dar žindau bet planuoju nutraukti nes laukiuosi antro vaikelio
- Buvo jau per didelis.
- vis dar maitinu.
- Pradėjo kandžioti spenelius
- pirmaji vakeli nustojau maitinit,nes mergyte tiesiog pati nebenorejo.jai buvo jau 11men
Ar duodate kūdikiui čiulptuką?
Ar tarp maitinimų motinos pienu duodate (davėte) papildomų skysčių (virinto vandens, arbatėlės)?
Kiek laiko, Jūsų nuomone, kūdikis turi būti maitinamas vien tik motinos pienu?
Iki kokio vaiko amžiaus reikėtų tęsti maitinimą motinos pienu kartu su papildomu maistu?
Ar turite (turėjote) problemų susijusiu su žindymu?
Jei turėjote, ar skyriuje išklausė ir patarė kaip jas išspręsti?
Ar skyriuje rekomendavo Jums specialios literatūros maitinimo klausimais?
Ar žindymo konsultantas skatino Jūsų šeimos narius jus palaikyti ir skatinti žindyti?
Iš kur gavote daugiausiai žinių apie kūdikių maitinimą?
Kitas variantas
- Skaičiau facebuke :))))) #WAP
- Iš žindymo kursų pas sertifikuotą specialistę.
- pati esu medikė
- internete ieškojau info.
- Iš visur bendrai
- nesciuju kursu
- iš vyresnės sesers
- interneto
- teta papasako, ir viskas savaime gerai klostosi
- Šemetos kursai