Mykolo Romerio universiteto studentų tyrimas ,, Žurnalų įtaka paaugliams"

18.Kaip manote, ar žurnaluose esantys straipsniai gali daryti blogą įtaką? ( Savo atsakymą argumentuokite)

  1. Ne, juk žurnalistai ima interviu ar pasidomi tuo dalyku prieš rašydami straipsnį. Kuo jie galėtų būti blogi?
  2. Manau gali. Straipsniai, ypač reklamos, skatinančios vartojimą, į pirmą vietą iškeliantys madą, grožį, materialines vertybes, o ne suteikiantys naudingų žinių, propaguojantys toleranciją, skatinantys domėtis kultūra, literatūra.
  3. Manau, kad taip, nes žurnaluose esančiuose straipsniuose yra rašomi dalykai, kurių ypač paaugliams nevertėtų skaityti. nes juose esanti informacija yra nereikalinga ir žmogus iš jų nieko vertingo nesužino.
  4. Gali, nes žmonės linkę tikėti tuo, kas rašoma. Todėl bet koks straipsnis gali daryti įtaką tiems, kurie nesugeba atsirinkti.
  5. Ne, aš atsirenku kas man tinka, o kas ne.
  6. Ne,kalbant apie mokslo zurnalus.Kitais atvejais- gali.
  7. Visi straipsniai, manau, yra geri ir negali daryti blogos įtakos. tu pateikstas žinias arba priimi, arba atmeti.
  8. Manau, kad taip, kadangi žmonės galvoja, kad tai kas parašyta žurnaluose yra tiesa ir naiviai tiki visokiais patarimais, kurie gali jiems netikti.
  9. Tokių žurnalų neperku.
  10. Manau taip, priklauso nuo zmogaus vertybiu ir zinoma straipsnio pobudzio.
  11. Gali. Bet ne smurto prasme ir nebūtinai moralės nuvertinimo, o butafornių siekių brukimu arba rodydami "visuotinai priimtinai" gražius žmones kitus verčia jaustis prastai ir iš savęs daryti kažką, kas jie nėra. Aš konkrečiau apie mados žurnalus, kurie neigia asmens išskirtinuma ir formuoja tam tikrą socialinį sluoksnį, kuris veikia ne pagal prigimtį.
  12. Taip, nes paaugliai gali pradėti kopijuoti įžymių žmonių,kurie aprašyti žurnale, įpročius.
  13. Taip.
  14. Gali. Priklausomai nuo straipsnio ir žmogaus suvokimo. Jei žmogus pats nežino, kas yra gerai, tinkamai nesuvokęs arba netinkamai interpretavęs straipsnį, gali pasielgti negerai.
  15. Priklauso nuo straipsnio pobudzio
  16. Taip gali, nes pateikia klaidingą, moksliškai nepatvirtintą informaciją (pvz. apie dietas) ir skatina ja sekti. tai daro ne tik bloga įtaką, bet tiesiogiai gali įtakoti ir -mogaus sveikatą.
  17. NEmanau
  18. taip, gali daryt
  19. Gali, jei yra oarašyti nekompetetingų žmonių, kurie savo nuomonę pateikia ne kaip vieną iš galimų požiūrio taškų į situaciją, o kaip vienintelę galimą tiesą.
  20. Gali. Per daug informacijos intymaus pobudzio, o zurmalus skaito labai daug paaugliu ir netgi vaiku.
  21. nevisada,nuo zmogaus priklauso.
  22. Taip. Neteisinga, iškreipta informacija jaunimą gali paskatinti daryti moraliai neteisingus dalykus. Taip pat melagingi straipsniai gali iškreipti tam tikrų dalykų suvokimą.
  23. Gali. Ypatingai, jei tai informacija, kuri susijusi su sveikata, o informacijos šaltiniai nepatikimi.
  24. Žinoma gali, neteisinga informacija gali suformuoti blogą požiūrį į tam tikrus dalykus. Keisti žmonių nuomonę.
  25. Gali, jei straipsniai nėra pateikiami objektyviai; Kadangi savos nuomonės primetimas ar stereotipų išlaikymas yra neigiama įtaka asmenybės formavimuisi.
  26. taip
  27. manau, kad ne. priklauso nuo to apie ka yra informacija.
  28. be abejonės gali, nes pirkdami žurnalus žmonės tikisi objektyvios informacijos ir ja naiviai daugiau ar mažiau tiki.
  29. Gali, nes būna žmonių, kurie aklai tiki viskuo, kas rašoma ir dažniausiai nebeatskiria realybės nuo kvailų spėlionių. Taip pat paauglės skaitydamos žurnalus renka informaciją apie jų dievinamas garsenybes ir norėdamos būti panašios į jas stengiasi elgtis taip pat, pavyzdžiui laikosi kenksmingų dietų.
  30. taip. jaunimas perskaites pasinaudoja gauta informacija, nepagalvodamas, kad tai gali buti blogai
  31. Jeigu žmogus yra protingas ir gali mastyti savo galva straipsniai blogos įtakos daryti negali...
  32. Be abejo gali. Atsižvelgiant į turinį formuojama vienokia ar kitokia nuomonė apie skaitomą dalyką. Toliau, populiarieji žurnalai aptaria tikrai nevertingas temas, o tai skatina domėjimąsi paviršutiniškumu.
  33. nemanau
  34. Gali, dažnai žurnalai skirti paaugliams diegia netinkamas vertybes: mados vaikymasis, populiarumo siekimas, etc. Dauguma neskatina tobulėti.
  35. na taip nes ten glai buti prirasyta melo ir kitokio slapsto.
  36. Gali. Pavyzdžiui, įvairus straipsniai apie dailias kūno linijas gali sujaukti merginos protą.
  37. ne
  38. Ir taip ir ne. Is vienos puses, tarkim paneles ar tiek ir kartais vyrus, kone bando istatyti i remus kaip kas turi atrodyti, rengtis ir ka klausyti. Zmones gali pradeti kompleksuoti neisgaledami to pasiekti ar nusipirkti (del finansiniu kliuciu). Tai mano galva, gali neigiamai paveikti paauglius poziuriu besivystimo laikotarpiu. Is kitos puses, skaitant tiek zurnalistu, redaktoriu taip pat ir komentarus kitu zmoniu, galima po truputi vystyti kritiska mastyma, paziureti i ivykius madas ar ka kt. is keliu pusiu. Taip pat manau laikui einant taip galima ismokti atsirinkti kas yra verta tavo demesio, o kas ne. O siais informacijos perpildytais laikais tai labai svarbu.
  39. Manau gali, nes ne visi straipsniai ar patarimai žurnaluose yra geri, teisingi. O dauguma žmonių aklai tiki kas parašyta.
  40. tai,nes ne viskas tinka vaikams
  41. Dažniausiai, žurnaluose esantys straipsniai yra pamokantys, nei darantys blogą įtaką. Tarkime istorijos susijusios su merginu prievartą, sekmės istorijos ir pan. Taip pat, priklauso nuo žurnalo, bei publikos, kam jis skirtas, jei 14 metų mergina skaito Cosmopolitan raudonuosius puslapius, manau šiek tiek blogos įtakos yra.
  42. Gali, nes kartais pateikiama med=iaga yra melaginga. +mogus gali pasielgti klaidingai
  43. Gali. pavyzdžiui netinkama reklama arba aptarinėjamos temos, kurios mažiems vaikams dar neturėtų būti aktualios.
  44. Gali sužavėti tuo, kuo reiktų baisėtis.
  45. taip. Pavartykit juos, ir suprasite kiek ten "naudingos" informacijos :)