Lietuvos pinigai

10. Kaip manote kodėl Lietuva pakeitė litą į eurą?

  1. Kad pritaptu prie ES
  2. Nes norim pilnai priklausyti ES
  3. Litas ir euras jau senai buvo surištas atitinkamu kursu. Bendra valiuta europoje-tik privalumas
  4. Nes tai buvo Lietuvos įsipareigojimas pagal 2004 metų stojimo į Es sutartį
  5. Nes manoma.kad taip pades ekonomikai gereti
  6. Nenorėjo išsiskirti iš kitų ES valstybių ir norėjo patekt į euro zoną
  7. Dėl ekonominių priežasčių. Be to mano manymu, Lietuva jautė spaudimą iš Europos sąjungos. Kadangi lito vertė buvo žema ir tai smukdino nežymiai euro vertę. Tačiau įvedus eurą euro vertę ženkliai sumažėjo palyginus su doleriu. Manau lietuviai mano, kad įvedus eurą mūsų ekonomika sustiprės, kaip bebūtų, šiuo metu ji galbūt net ir smuko neženkliai, bet mano manymu po 5-10 metų Lietuva taps lygiaverte Europos sajungos naria ir ekonominė padėtis nebus tokia silpna.
  8. norėjo pokyciu
  9. nežinau
  10. nes prezidente taip nusprende