Lietuviškos alternatyviosios muzikos scenos potencialas tarptautinėje rinkoje

Kurie Lietuvos alternatyviosios muzikos atlikėjai, jūsų nuomone, galėtų įsilieti į užsienio muzikos rinką? Kodėl? Nuomonę pagrįskite.

  1. Garbanotas - labai subrende pasauliui, skamba brandžiai, jų muzika artima britų psichodelikai, todėl labai tiktų tai kultūrai.
  2. SOLO ansamblis, Beissoul and Einius
  3. Siusdami savo kuryba i leidybines kompanijas
  4. Neįsivaizduoju
  5. Aukščiau paminėti. Rimtai pavaro.
  6. nezianu alternayvios muzikos grupiu
  7. Visi anksčiau minėti. Junior A jau yra populiarus JAV. Šie atlikėjai yra įdomesni, jie kuria muzika ir dainų tekstus, kurie turi prasmę, kai kurie iš jų kuria tekstus anglų kalba, kas taip pat yra aktualu, norint išgarsėti užsienio šalyse.
  8. Daddy was a milkman
  9. Renkuosi alternatyvą, leidžiu sau apie tai nesvarstyti.
  10. Skylė, nes jie veteranai
  11. Nežinau atlikėjų.
  12. ba. nes gerai groja
  13. Shishi galbūt turėtų potencialo, bet dar reikėtų padirbėti prie imidžo, apsibrėžti galus, tada galėtų rastis kažkokioje mažoje nišoje be jokios garantijos pasiekti aukštumas, bet bent jau ir toliau laisvai rinkti didėlesnio baro dydžio sales. Solo ansamblis galbūt jei būtų išlaikę savo praeito albumo gairę, tipažą, garsą, stilių, būtų drąsesni, nebijotų eksperimentuoti ir rašytų angliškai (deja, rytų europiečių kalba vakarams nėra egzotika), turėtų potencialo, netgi nemažo.
  14. Hmm
  15. Visi kurie norėtų. Žinoma, jeigu sulauktų pagalbos iš kitų. O jeigu nepavyktų, vadinasi gal tai ne jiems. Kažkokia aporija gaunasi, bet taip ir yra, jog vieni nesirįžta tam, o kiti kaip ir nesąmones daro ir juda. Čia apie Ba.
  16. Ba. būtent jie labiausiai pasižymi, maištaujamt prieš esamas kūrybos normas, tieks tekstais, tiek melodija
  17. Garbanotas bosistas, nes ju muzika labai primena senas Woodstock stiliaus grupes, kuriu zmones labai pasiilgo
  18. Jurga Šeduikytė.Nes ji unikali.
  19. Kazkada galejo Anapilis, deja issiskste, buvo labai geras potencialas. Comedia d'el Arte gali, jie kuria idomia muzika, tokiu atlikeju mazai, o uzsieniui kazkieno kopiju nereikia. I uzsieni gali prasimust tie kas parodo kazka naujo.. Kitas aspektas- Gera vadyba
  20. Nei vienas, iš esmės dėl lietuviškų tekstų.
  21. Garbanotas. Smagiai klausosi, angliškas tekstas, geras tarimas, vokalas, instrumentinės partijos. Kuriama gera atmosfera
  22. Garbanotas bosistas yra tarptautinio lygio grupe, bet jie jau nelabai alternatyvi muzika :) junior a turi potenciala buti tarptautine zvaigzde, nes kabina introvertiska jaunima, shishi gali buti idomios europos mastu, is timid kooky labai tikiuosi,kad jie bus ta unikali lietuviska grupe, reklamuojanti lietuva, su savo sutartiniu motyvais muzikoje jie labai "islandiskai lietuviski". Nemoku paaiskint..
  23. Solo ansamblis, without letters - dėl savo originalumo tiek idėjos, tiek muzikiniu atžvilgiu, ir dėl aukštos aranžuočiú, atlikimo kokybės.
  24. Neįsivaizduoju
  25. Beissoul and Einius. Kiek žinau jie ir daro tai, nes koncertai vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. O įsilieti į užsienio rinką sugeba, nes kuria muziką "priimtiną" ne tik klausytojams iš Lietuvos, pvz.: angliški dainų tekstai. Taip pat padeda išskirtinumas (judesiai, apranga it t.t.), pritraukiantis naujus klausytojus.
  26. Per mažai jų žinau, nes tokios muzikos specialiai nepasirenku, nebent atsiranda proga ar tiesiog per radiją mašinoje užgroja
  27. nežinau
  28. Ne manou kad gali
  29. Ba. ledine grupe.
  30. nežinau tokių. Kad įsilietų į užsienio muzikos rinką, jie turi būti populiarūs - bet iš kitos pusės tai prieštarauja pop idėjai. Galbūt reiktų atrasti originalų stilių, kurio nieks negroja pasaulyje ir juo išpopuliarėti.
  31. Nezinau :(
  32. Jurga Seduilyte, geras balsas, originalumas
  33. chēckērbōi, Deeper Upper, Luctus, Chasing The Rise ir daug kitų. Manau todėl, kad jų stiliai ir atlikimas atitinka užsienio standartus.
  34. Solo Ansamblis, tačiau jei kurtų angliškai, jie kažkas įdomesnio, nematyto. Junior A - turi popsini vaibą. BA- jau po truputi, visi pasiilgo energino roko iš jaunimo, jie pats tas.
  35. Tokiu nera, neidomus visi
  36. Frank Fitts, Freaks On Floor - Dainuoja anglų kalba, muzika atliekama kokybiškai, koncertuose netrūksta energijos.
  37. Nedaug. Solo Ansmablis Garbanotas Aukstos kokybes grupes. (Nors Garbanotui butu sunku issiskirti nemazose indien, alternative, psychodelic zanro platybese su tokiais vardais kaip King Gizzardai, Impala ir begale kitu) o Solo Ansamblis labai originaliai blendina elektronika su sokiais ir melancholija, tokios kokybes tokio zanro atilikejams butu neblogos vietos ekspansijai.
  38. Garbanotas bosistas - jų muzika itin unikali, dainos dažniausiai anglų kalba.
  39. Pigeon is My Friend, Colors of Bubbles, Deeper Upper
  40. Dalyvaudami įvairiuose konkursuose, susisiekdami su prodiuseriais
  41. Visi,kurie geba originaliai perteikt liet.liaudies muziką.
  42. Nežinau
  43. Solo Ansamblis, nes kuria įvairioms žmonių grupėms tinkančią, įtraukiančią muziką, vienintelis minusas, kad nekuria anglų kalba.
  44. Garbanotas Bosistas
  45. Jokie. Nes musu geriausi yra geru geriausiai vidutiniokai uzsienyje.
  46. Freaks on Floor, nes groja jauvirs 10m, tekstai angliški, panašūs skambesys į Biffy Clairo ir Foo Fighters
  47. Dainuojantys užsienio kalbomis.
  48. Visi, jei jų tikslas tai padaryti
  49. Walking elephants muzika atitinka tarptautinį lygį
  50. Solo ansamblis. Kokybiškai atliekama, savito stiliaus muzika.
  51. Manau visi. Nuo įsiliejimo į užsienio muzikos rinką būtų nauda visoms lietuvos muzikos sritims.
  52. beissoul&einius, solo ansamblis, garbanotas bosistad
  53. Ba, Junior A, Garbanotas Bosistas - yra jau susiformavusios, savo stilių ir auditoriją Lietuvoje turinčios grupės, kurios kuria ir anglu kalba. Yra inovatoriškos, patrauklios, iššaukiančios.
  54. Tokio atlikėjo asmeniškai neatradau.
  55. Nežinau :(
  56. Dabartiniu nežinau.
  57. abii - skamba įdomiai, šiuolaikiškai, tik trūksta nušlifavimo iš įrašų kokybės bei geresnio marketingo.
  58. Freaks on Floor. Tai yra grupė kuri gyvuoja gana ilgą laiko tarpą (berods 10 ar daugiau metų), yra išleidusi 5 albumus, kurie skamba profesionaliai (tiek atlikimas, tiek apdirbimas), didžioji dalis jų muzikos yra atliekama anglų kalba (mano manymu tai yra būtinas kriterijus siekiant tarptautinio pripažinimo) turi daugybę patirties, jų pasirodymai yra išdirbti (teko juos matyti gyvai 3 kartus), Lietuvos alternatyvioje scenoje jie jau yra plačiai žinomi, todėl manau būtų visiškai natūralu, jeigu ši grupė įsilietų į tarptautinę rinką.
  59. Grupė "Gyvai" yra sukūrus gana profesionalius video klipus, muzika taip pat gana lengvai suprantama, tačiau šiuo metu jie negroja. Particle Sense - visi profesionalūs muzikantai, grojantys kokybišką alternatyvų roką, tačiau kolkas mažai kam žinomi. Tikriausiai reiktų paminėti ir Garbanotą, nes kolkas jie yra viena iš populiariausių alternatyvios muzikos grupių Lietuvoje
  60. Colors of bubbles, No Real Pioneers, Solo Ansamblis, ba - del kokybiskos originalios muzikos ir skambesio
  61. Royce, galbūt juos labiau galėtų priskirti elektroniniam rokui, tačiau alternatyvos juose yra tikrai nemažai. Jie - profesionalai, labai gerai atliekantys savo kūrybą
  62. Glossarium nes tiesiog skamba kaip uzsienieciai
  63. Nežinau
  64. Orlova
  65. Daug atlikėjų gali įsilieti į užsienio rinka, nes šiuo metu klausytojui nėra labai svarbu kalba kuria dainuoja, o svarbiau, kad daina nustebintų ir sudomintų, o mano manymu lietuvoje ganėtinai daug grupių ir atlikėjų kurie gali tai padaryti
  66. Nežinau konkrečiai, neturiu tokių variantų, bet tie, kurie kuria kokybišką, unikalią, kabinančią muziką., turi profesionalų atlikimą.
  67. Neįsivaizduoju
  68. nežinau tokių.
  69. Au-Dessus, No Real Pioneers, Erve - grupes, kurios jau eina uzsieny. Erdve - Lietuvos metalo istorijoj pasizymejo tapusi pirma grupe, pasirasiuse sutarti su didelia leidybos kompanija (Seasons of Mist) Au-Dessus - uzsieny groja gerokai daugiau, nei Lietuvoj. Kvieciami i gan nemazus festivalius, pastoviai turuoja. Juos manage'ina prancuzu kompanija.
  70. Merūnas Vitulskis. Dainuoja keluomis kalbomis.
  71. O ka reiskia isilieti i uzsienio muzikos rinka? Turim puikiu Dj, kaip Manfredas, Digital Tsunami ir kt. kurie jau seniai yra uzsienio muzikos rinkoje, nuolat koncertuoja geriausio pasaulio vakareliuose, klubuose visame pasaulyje. Turime grupiu, kaip SOlo Ansamblis, Garbanotas Bosistas, Sheep Got Waxed, kurie keliauja po Europos muzikos showcase, po ju turi koncertu uzsienyje, turime Beissoul & Einius, kurie taip pat sekmingai koncertuoja uz Lietuvos ribu. Ir visa tai yra pakankamai alternatyvios ne pop kulturos vardai, dar vienas puikus pvz yra Junior A. Taigi kas yra isiliejimas i uzsienio muzikos rinka?
  72. Jau isiliejo Beissoul and Einius, kadangi turi savita stiliu, mixuoja mada su muzika ir sou elementais (pagrindinis sou akcentas sokantis Beissoul (tikr.vard. Arturas Zabas), jiems pasiseke isitvirtinti Ukrainoje, keliauja i apdovanojimu ceremonijas tiek Anglijoje ir Vokietijoje. Taip pat uzsienjo rinkai yra potenciali grupe Garbanotas, kadangi jie kuria ganetinai "mainstream'ine" muzika ir, kaip ir B&E, kuria tekstus angliskai. Savo isskirtiniu muzikos skambesiu galetu dazniau uzsienyje pasireiksti Deeper upper. Jiems jau pavyko vienais metais laimeti geriausios Europos grupes varda (nepamenu kokiuose apdovanojimuose), taip pat jie dare tura po Europos salis, tad idejus daugiau pastangu ir turu, jie galetu kaip Garbanotas, tapti norimi uzsienio festivaliu dalyviai. Ju net dainas groja uzsienio radijo stotys. Migloko irgi galetu isilieti i uzsienio rinka del savo savotiskos asmenybes ir isskirtinumo scenoje. Ji iskarto patraukia demesi del savo vokalo ir elgesio scenoje. Taip pat kuria angliskus tekstus. Su anglisku tekstu, isskirtiniu ivaizdziu ir daug darbo, daznu pasirodymu galima uzsienyje daug pasiekti (nors yra Solo ansamblis,kuris ir su lietuvisku tekstu i Berlyna iskeliavo) :)
  73. Kaip ir visada, stipriai sudrebinti vandenis ar padaryti kažkokią rimtesnę įtaką gali muzikantai su išskirtiniu charakteriu, agenda, veikla, skambesiu. Šiais laikais įsimyli atlikėjus, o po to jų muziką. Pasaulinio lygio superžvaigždžių Lietuvos alternatyvoje yra nedaug, kadangi pati indie/alternatyvos scena yra jauki ir kukli, turinti savo senus arba kelis naujus spindinčius dievaičius, ir kažkas jei norėtų išpopuliarinti savo nišinį skambesį alternatyvos scenoje, turėtų pirma labai gerai save pareklamuot internete ir tada leistis į ilgus ilgus ilgus ilgus turus, kuriems reikia dar ir pinigėlio sukrapštyti, ką pas mus nėra lengva padaryti. Bet vilties yra :)
  74. Nežinau
  75. Yra jau šiaip įsilieję, Au-Dessus leidžia prancūzų leiblas, Luctus irgi užsieny, Donis gan plačiai žinomas šio žanro kompozitorius, Žalvarinį irgi visi žino, nors pastaruoju metu jau nebe tas, kaip anksčiau... Yra yra pas mus tos kokybiškos undergroundinės muzikos. :) Tiesa, mano pavardinti kai kurie nebeegzistuoja. Bet įrašai tebėra....
  76. galbūt Žalvarinis dėl žinomumo ir kitoniškumo
  77. Garbanotas! Kuria kokybišką, labai unikalią muziką.
  78. Galėtų visi, jei tik būtų pakankamai noro. Profesionalumo ir tarptautinio skambesio užtenka beveik visiems alt muzikos atlikėjams. Svarbiausi punktai dabar jiems patobulinti kokybę, pasidaryt gerą reklamą ir susirast savus klausytojus
  79. Nezinau
  80. Garbanotas bosistas
  81. tokių nežinau
  82. "Synaesthesis". Nes puikūs profesionalai!
  83. Garbanotas Bosistas. Jie turi labai gražią šiltą idėją, kurią kiekvienąkart papasakoja savo albumuose. Manau, jų kuriami tekstai, labai tikslingai persipina su muzika. Iki šiol nesuprantu, kaip jie dar nėra užsienio akiratyje, nes ši grupė yra tikrai unikali.
  84. Frank fitts. Manau, kad ši grupė turi potencialo. Angliški tekstai. Buvo nominuota MAMA.
  85. Phrenetix, Alcotopija, yra per daug vardinti. Iš esmės dėl to, kad kuria muziką lengvai prieinama kalba (Anglų) ir deda labai daug pastangų į tai ką daro. Phrenetix konkrečiai jau yra dalyvavę užsienio rinkoje.
  86. Visi išvardinti jau įsilieję užsienio muzikos rinką.
  87. Nemanau, kad išvis galėtu: alternatyvi muzika neturėtu lietis niekur. Ji yra alternatyvi: "iš lūpų į lūpas..."
  88. Visi, nes jei jie yra alternatyvus Lietuvoje, gali tokie patys pasirodyti ir užsienio muzikos rinkoje.
  89. Oj nežinau nežinau
  90. Nežinau
  91. Garbanotas, Sheep got waxed, timid kooky. Nors jie jau tą ir daro, bet tai grupės išlaikančios savitumą, bet tuo pat metu prieinamos užsieniui - teksto nebuvimas arba pateikimas angliškai yra vienas iš pagrindinių aspektų būt prieinamam užsieniui
  92. Solo Ansamblis - elektroninė muzika tampa populiaresnė tarp klausomiausių žanrų.
  93. Sunku atsakyti
  94. Ba, nes dainuoja angliškai.
  95. BA
  96. Nežinau
  97. Pazintys
  98. Garbanotas, migloko, kabloonak. Kuria kokybišką, aukšto lygio muziką, tekstai anglų kalba.
  99. tie, kurie yra originalūs ir nepanašūs į tose rinkose paplitusius muzikos atlikėjus - tiek vietinius (tų šalių grupytes), tiek pasaulio žymiausius. pvz. neužslėptas lietuviškumas tikrai galėtų būti raktas į išskirtinumą, bet kažkodėl tai neveikia, neparsiduoda. spėčiau, kad gal tai promouterių kaltė. pvz kodėl negali kokie kamanių šileliai ar alina orlova važinėt grot europoj taip, kaip islandų folkiukai važinėja? neturiu pilno vaizdo, bet susidaro įspūdis kad į užsienį per jėgą vežamos grupės, kurios taip pat grojančių ir dainuojančių atitikmenų kiekvienoje šalyje gali surasti po keletą, pvz. garbanotas bosistas. išvežtinos grupės (kurios, manau, galėtų būti tam tikram žmonių ratui įdomūs visur) - sheep got waxed, shishi, timid kooky, sraigės efektas, kamanių šilelis, ivtkygyg, visas freedžiazo marmalas, iš paprastesnių grupių tai gal kokie kašpirovskio dantys (jie tai į ukrainą galėtų važinėt ir važinėt)
  100. Junior A! Geras įvaizdis, unikalus skambesys.