Kiek jaunimui naudingi gali būti pensininkai?

Šio tyrimo tikslas yra išsiaiškinti jaunimo nuomonę į pensinio amžiaus žmonių galimybes bei pensinio amžiaus žmonių gerovės gerinimą šiuolaikinėje visuomenėje. 

1. Kaip manote, kuo žmonės užsiima sulaukus pensinio amžiaus?

  1. Dauguma papraščiausiai niekkuo neužsiima ir tik keletas dalyvauja įvairiose veiklose ar dirba ūkyje
  2. Dauguma liūdna, bet neturi su kuo pabendrauti, tai leidzia laika prie televizoriu, radiju ar tiesiog žiūrėdami pro langą. Žinoma yra ir tų kurie turi hobius ir juos puoselėja.
  3. Pensininkai užsiima tuo ką moką
  4. Keliauja, ilsisi, skiria laiko sau
  5. Skaito laikrascius, ziuri televizoriu, klausosi radijos, eina i baznycia, rupinasi ukiu.
  6. Kapų tvarkymu, sodininkyste, vaistinių lankymu
  7. Poiilsiauja
  8. Skiria laika sau ir bendravimui su šeima
  9. Žiūri televizorių, mezga, kaime - lesina vištas. Prižiūri anūkus
  10. Dažniausiai leidžia laiką namuose, turi kokių nors gyvūnų pvz karvių ir jas prižiūri.
…Daugiau…

2. Jūsų nuomone, kokių veiklų žmonėms labiausiai reikia sulaukus pensinio amžiaus?

  1. Tokių, kurios skatintu bendrauti su kitais asmenimis
  2. Manau labai trūksta žmogiško bendravimo. Bendraujant manau naturaliai atsirastu veiklos.
  3. Pensininkam reikia daugiau judeti, lankstytis, kad geriau judetu kraujas kunu, taip sulauktu maziau problemu, ir geriau dirbtu sanariai. Tai sumazintu islaidas vaistams
  4. Protiniu, fiziniu
  5. Spektakliu, koncertu, veiklu kur susirinktu bendraminciai.
  6. Palaikančių fizinę bei protinę veiklą, pvz reguliarūs pasivaikščiojimai, sodininkystė, kryžiažodžių sprendimas, žaidimas šachmatais, knygų skaitymas
  7. Veiklų, kurios leidžia nenutolti nuo visuomenės
  8. Tokių kuriose galėtų daugiau pabendrauti
  9. Pozityvaus bendravimo, malonių, prasmingų hobių
  10. Aplankyti šeimos narius, nebūti vieniems namuose tarp sienų ir su niekuo nebendrauti.
…Daugiau…

3. Kaip manote, kokie gebėjimai pensinio amžiaus žmonėms su amžiumi silpsta?

  1. Silpsta klausa, rega, gebėjimas judėti
  2. Letėja reakcija, žmonės tampa silpnesniais ir sutrinka aplinkos suvokimo pojūčiai.
  3. Fiziniai
  4. Fiziniai
  5. Rega, klausa, mobilumas
  6. Rėga, fiziniai
  7. Kognityviniai sugebėjimai
  8. Judėjimas, kai kuriems klausa, rega.
  9. Fizinis aktyvumas mažėja.
  10. Priklauso nuo žmogaus, bet praktiškai visi gali nusilpti.

4. Kuo pensinio amžius žmonės gali būti naudingi jaunimui?

  1. Gali Išmokyti vertybių, pasidalinti patirtimi
  2. Manau svarbu padėti su sunkiasniais darbais kurie senjoram sudetingi atlikti ir labai svarbu kuo labiau įtraukti senjorus į kultūrini gyvenimą.
  3. Pamokymais
  4. Patirtimi, tradiciju islaikymu.
  5. Dalintis gyvenimo patirtimi
  6. Jie gali dalintis savo patirtimi
  7. Savo išmintimi
  8. Pasidalinti gyvenimiška patirtimi ir istorijomis
  9. Įvairios istorijos apie tuos metus, kuriais jie gyveno, gyvenimo pamokymai, jų išmintis visiškai kitokia.
  10. Galbūt pasidalinti savo patirtimi, žiniomis, pamokymais, patarimais.

5. Jūsų nuomone, kokių veiklų ar kompetencijų galima būtų išmokti iš pensinio amžiaus žmonių?

  1. Galima išmokti senų, jiems žinomų amatų, kaip pvz: Aludarystė, mezgimas ir tt.
  2. Kiekvienas žmogus asmeniškai turi kažką pasiūlyti.
  3. Patirties
  4. Uzsispirimo, profesines patirties
  5. Maisto gamybos žinių, senų kultūros paveldo elementų (dainų, pasakėčių ir t.t.)
  6. Įvairių, priklauso nuo senjoro žinių
  7. Priklauso nuo to žmogaus buvusios profesijos, hobių
  8. Tokių, kokiomis patys pencijinio amžiaus žmonės savo gyvenimuose užsiėmė ir yra sukaupę didelį patirties ir žinių bagažą.
  9. Kokių nors nežinomų receptų, tradicinių patiekalų gamyba.
  10. Ūkio darbų, praktiškų patarimų, gyvenimo patarimo. Labai daug visko.

6. Kaip vertinate „Sidabrinė linija“, „Karitas“ labdaringą veiklą?

  1. Nesu susipažinęs su jų veiklomis
  2. Tiksliai nežinau ka tos labdaringos įmonės daro.
  3. Gerai
  4. Puikiai, naudingos veiklos
  5. Nežinau kas tai yra
  6. Pozityviai
  7. Gerai, nes ne visi pensinio amžiaus žmonės gali save išlaikyti
  8. Teigiamai, bet tai gan atitolę nuo visuomenės kasdienybės, man kiek svetima ir nežinoma. Tai nepadeda matyti senolių kaip lygiaverčių visuomenės narių,kurie turi kažką pasiūlyti, įdėti indėlį, o ne tik reikalauja globos.
  9. Deja, bet nežinau tokių labdarų.
  10. Teigiamai.

7. Kuo tokia veikla būtų naudinga jaunimui?

  1. Galimybė savanoriauti, padėti kitiems
  2. Jaunimas turėtų galimybę mokytis kantrybės, užuojautos. Bendrai paėmus visos veiklos yra naudingos ir ką kiekvienas iš jų pasiemą priklauso tik nuo pačio asmens
  3. Padetu suprasti ko jie nori, padetu psichologiskai
  4. Jaunimas galetu isklausyti ir pasimokyti is senoliu, ismoktu vertinti laika, patirti.
  5. Praturtintų jų kultūrines žinias
  6. Gautų patirties
  7. Dėl patirties, taip pat gali pakilti žmogaus savivertė kai jis padeda kitam
  8. Karitas ir sidabrine linija? Galetu praturtinti pasauleziura, laisvalaiki.
  9. Negaliu atsakyti, nes nežinau labdaros veiklų.
  10. Padėtų socializuotis, įgyti kompetencijų, pagalba kitiems.

8. Kaip jaunimo ir pagyvenusių žmonių veiklos gali būti tarpusavyje papildytos?

  1. Galėtų būti rengiami abiems grupėms aktualūs renginiai, skatinantys bendradarbiauti
  2. Trūksta konkrečių pavyzdžių
  3. Mokyti vieni kitus uzsienio kalbu jaunimas anglu, penksininkai rusu
  4. Jaunimas gali mokinti senolius kaip naudotis technologijomis, papasakoti kas vyksta kitose salyse, kaip dabar veikia politika, o senoliai jaunima galetu mokyti tam tikru darbu ar kalbu.
  5. Nežinau
  6. -
  7. Įtraukiant daugiau bendravimo į veiklas
  8. Jaunimas galetu lankyti senolius, juos uzimti.
  9. Jaunimas gali išmokyti pagyvenusius žmonės daug įvairių ir nematytų dalykų, tokiu būdu pagyvenę žmonės atjaunės, pamirš rutiną.
  10. Įvairios mokymosi veiklos abipuse iniciatyva - pvz., jaunimui pagalba mokytis siuvimo ar mechanikos, o jaunimas galėtų padėti geriau susipažinti su internetu ir technologijomis.

9. Kuo jaunimą galėtų patraukti senjorų pamokos?

  1. Nežinau
  2. Unikalumu. Šie žmonės prikaupe daugiausiai patirties iš savo klaidų. Juk geriau mokytis iš svetimu, o ne savų klaidų
  3. Patirtimi, istorija,isgyvenimais
  4. Nemokamos su atgaliniu rysiu.
  5. Jų unikalumas? Daugumos dalykų kuriuos žino senjorai niekur kitur nerasi
  6. Įdomi reklama
  7. Savo laikų istorine patirtim
  8. Pigumu, idomumu, naujoviskumu, abipuse nauda, empatijos stiprinimu.
  9. Patirtimi, galimybe pajausti kitą požiūrį.

10. Kodėl senjorų pamokos gali būti įdomios?

  1. Galėtų daug papasakoti iš savęs
  2. Senjorai mato pasauli kitaip nei jaunimas. Jie priešingai nei jaunimas yra nepaveikti interneto ir technologiju ( daugelis).
  3. Nes jos pilnos išgyvenimų
  4. Nes jie neskuba, jie viska paaiskintu, ir gal net su istorijomis.
  5. Jaunas žmogus gali sužinoti daug niekur negirdėtų dalykų ir taip pakeisti savo pasaulėžiūrą
  6. Istorija, įvairių įgūdžių ugdymas
  7. Dėl išskirtinių faktų, istorijų, kitokio požiūrio
  8. Nes jie seni ir turi daug patirties, istoriju.
  9. Senjorų pasakojimai daug vaizdinges nei jaunimo, jie sugeba pritraikti dėmesį ir perteikti emociją.
  10. Nes jų laikais viskas buvo kitaip, išgirsti apie istoriją, tai kas pasikeitė ir gauni galimybę palyginti kaip viskas pasikeitė.

Jūsų amžius

Sukurk savo anketąAtsakyti į šią anketą